More

  Le Trot Open des Regiones. Analizy i Prognozy na piątek

  Piątek rozpoczynamy od czwórkowego wyścigu dla kłusaków na torze w Caen- Le Trot Open des Regiones (13:22) dla Dolnej Normandii. Na starcie pojawią się bardzo solidne konie i kilku driverów z francuskiej czołówki. Spróbujmy więc przewidzieć kolejność na celowniku.

  Analiza

  Francuscy eksperci faworyzują dwa konie: Hattawa d’Escrit (11) i Heligoland (13). Hattawa notuje bardzo solidne wyniki, mimo że zazwyczaj jest powożona przez mniej utytułowanych driverów. Dzisiaj za jej sterami zasiądzie Yoann Lebourgeois, który spróbuje powtórzyć na niej sukces z końca kwietnia. Heligoland wydaje się koniem ze zdecydowanie największym potencjałem w tym towarzystwie. Ostatnio zdeklasowała konkurencję, notując bardzo dobry, jak na tę klasę czas. Niestety często zdarzają się jej dyskwalifikacje, więc można powiedzieć, że jest koniem zero-jedynkowym.

  Co ciekawe, na trzecim miejscu w prognozach Equidii znajdziemy Hysope du Bocage (16), która w godzinach przedpołudniowych ma notowania ok. 50 do 1. Klacz zarobiła najwięcej spośród wszystkich koni w tej stawce, a w opisie dla PMU tak została scharakteryzowana: „ostatnio ukończyła 2,25 długości za zwycięzcą w Argentan w klasie E. Tym razem rywale wydają się trochę słabsi”. My jednak ostrożniej podejdziemy do jej oceny.

  Kolejne lokaty przyznawane są mającym na koncie udane ostatnie występy klaczom: Hikka (4) i Holga des Champs (5) oraz Hamavii (6), która na przełomie stycznia i lutego zanotowała trzy bardzo dobre wyścigi. Z tej trójki najsolidniejsza wydaje się Hikka, a najlepsza Holga des Champs, która co prawda ma sporo dyskwalifikacji, ale ostatnio zrobiła kapitalny wyścig.  

  Próżno szukać we francuskich prognozach Humoresque (2), która w naszej opinii może okazać się czarnym koniem wyścigu. Klacz notowała niezłe wyniki, biegając pod mniej utytułowanymi powożącymi, a dzisiaj trafiła w ręce młodego, ale posiadającego już spore doświadczenie Leo Abrivarda. Humoresque pobiegnie dzisiaj z „nowym balansem”.

  Z pozostałych koni na uwagę zasługują: powożona tym razem przez Tonego Le Bellera Halmia de Vadell (8)(w ostatnim czasie mało doświadczony Pierrot Beasse) i mocno obstawiana rano we Francji Harmony Perrin (7), która ponownie pod Davidem Thomainem pobiegnie na zmienionym balansie (ostatnio zdyskwalifikowana).   

  Prognoza: Heligoland (13)- Humoresque (2)- Hattawa d’Escrit (11)- Harmony Perrine (7)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły