More

  Intensywna sobota na polskich torach

  Sobotnie wyścigi rozpoczniemy w Warszawie, gdzie punktualnie o 14:00 otworzymy sezon płotowy na Torze Służewiec. Niespełna półtorej godziny później- o 15:25 ruszy ostatni mityng wyścigowy przed przerwą wakacyjną na wrocławskich Partynicach. Dodając do tego szereg interesujących gonitw z Francji na antenie Trafonline, szykuje się bardzo intensywna sobota dla fanów wyścigów konnych.

  Czempion na wewnętrznej bieżni

  Już podczas pierwszego dnia zmagań specjalistów od gonitw płotowych- w Nagrodzie Hubala, będziemy mogli podziwiać najlepszego specjalistę od tej dziedziny z poprzedniego sezonu- Noble Eagle. Trenowany przez Janusza Kozłowskiego syn Octobera wygrał w ubiegłym roku cztery z pięciu startów na płotach. Raz miał pecha- gdy wydawało się, że zmierza po łatwą wygraną w Nagrodzie 1 Dywizji Kawalerii Wojska Polskiego, potknął się na przedostatnim płocie i nie ukończył gonitwy.

  Dzisiaj wystartuje z pozycji bitego faworyta, co świetnie widać w prognozach Ligi Ekspertów- wszyscy 32 uczestnicy wskazali go na pierwsze miejsce!

  Wszystko wskazuje, że pozostała czwórka (Toccatina i Smashing zostały wycofane) będzie musiała się zadowolić rywalizacją o drugie miejsce.

  Pół godziny wcześniej- w Nagrodzie Bojgarda, spotkają się konie, które zadebiutują w skokach. Tu sytuacja wydaje się bardziej otwarta, chociaż eksperci niemal jednogłośnie (94%) wskazują na Dominę ze stajni Patryka Wróblewskiego. Potwierdzają to słowa samego trenera, który bardzo pozytywnie wypowiedział się o pięcioletniej klaczy.  

  Kumulacja septymy

  Po rekordowej kumulacji z zeszłego tygodnia przyszedł czas na skromniejszą, ale cały czas atrakcyjną- blisko 25 000 zł! Stawka jest warta uwagi, zwłaszcza że pierwsze wyścigi mają zdecydowanych faworytów! Idąc za głosami uczestników Ligi Ekspertów, można próbować rozpocząć w pierwszej gonitwie samą Dominą (94% głosów), w drugiej Noble Eagle (100%), a w trzeciej dobrze ocenianym dwulatkiem ze stajni Macieja Jodłowskiego- Doppio (84%).

  Ostatni mityng we Wrocłwiu przed przerwą letnią

  Dzisiejsza sobota zamknie pierwszą część sezonu na wrocławskich Partynicach, gdzie wyścigi wrócą dopiero 13 sierpnia. Zaplanowano sześć gonitw  płaskich- trzy dla młodych koni czystej krwi arabskiej oraz trzy dla folblutów.

  W programie znalazło się miejsce dla dwóch gonitw uczniowskich, z których szczególnie interesująco zapowiada się wyścig trzeci z udziałem kilku niezłych koni, w tym obiecującego, ale dopiero rozpoczynającego sezon Madiba Movie.

  Oprócz atrakcji stricte wyścigowych będą też inne rozrywki: możliwość skorzystania z ergometrów, rowerów stacjonarnych, ścianka wspinaczkowa, sportowy tor przeszkód oraz pięciobój nowoczesny dla najmłodszych. Gościem specjalnym, który będzie koordynował strefę sportową, jest polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie- Jerzy Górski.

  XYZ

  Zdjęcie- Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły