More

  Faworyci nie zawiedli w pierwszych gonitwach płotowych na Służewcu

  W dwóch pierwszych rozgrywanych w tym sezonie na Służewcu gonitwach płotowych bez problemów wygrywały konie najmocniej liczone – pięcioletnia Domina i sześcioletni Noble Eagle. W wyścigu rozpoczynającym zmagania dwulatków w Polsce też nie było niespodzianek. Jako pierwszy celownik osiągnął irlandzki Doppio, po walce pokonując Fierce Eagle.

  Po wycofaniu Koenigsbrunna oraz Ventury Kingdom (dodatkowo) na starcie gonitwy o Nagrodę Bojgarda, przeznaczonej dla koni debiutujących w konkurencji skakane, stanęło pięć koni starszych. Mocno faworyzowana Domina wysunęła się na czoło stawki tuż po starcie, ale doświadczony kandydat dżokejski Rostislav Bens nie forsował tempa. Skakała bardzo dobrze i właściwie ani przez moment rywale nie byli w stanie się do niej zbliżyć.

  Domina wygrała Nagrodę Bojgarda pod Rostislavem Bensem

  Trudne zadanie miała debiutująca w gonitwie płotowej Karolina Kamińska, która dosiadała Killing me Soflty. Klacz sprawiała jej sporo problemów, ale odważna amazonka poradziła sobie i finiszowała na drugim miejscu. Kolejne na mecie były Khamsin RMP, Mister Luis i Dream It Possible.

  Współwłaścicielami triumfatorki są Marta Barbuzińska i trener Patryk Wróblewski, który zapowiedział, że prawdopodobnie kolejnym celem utalentowanej klaczy będzie wyścig w niemieckim Bad Harzburgu.

  Trenowana przez Patryka Wróblewskiego Domina i zwycięska ekipa po triumfie w Nagrodzie Bojgarda

  Rostislav Bens pół godziny później dosiadał innego faworyta – Noble Eagle, w gonitwie o Nagrodę Hubala. Tym razem będący niewątpliwą gwiazdą wyścigów płotowych „Orzełek” miał niezbyt wymagających rywali. Czech także tym razem poprowadził spokojnym tempem. Początkowo sześciolatek miał przewagę, jednak konkurencji po kilkuset metrach odrobili stratę i trzymali się blisko za nim. W pewnym momencie zaatakowała Błękitna Laguna, która ostatni płot pokonała niemal jednocześnie z faworytem, ale na finiszu nie miała z nim szans. Trzeci był Artysta przed Szafirką i Jarzębiną.

  Trenowany przez Janusza Kozłowskiego Noble Eagle wygrał Nagrodę Hubala

  Właścicielami trenowanego przez Janusza Kozłowskiego Noble Eagle są Katarzyna Kozłowska i Kishore Mirpuri, który także wyhodował znakomitego wałacha. Możliwe, że także tego konia wkrótce zobaczymy w zagranicznym biegu.

  Dobrze się dzisiaj układała współpraca Sanzhara Abaeva i Macieja Jodłowskiego. Pierwszą w sezonie gonitwę dla dwulatków wygrał bowiem Doppio. Ogier musiał na prostej trochę się pomęczyć, żeby pokonać stawiającego twardy opór Fierce Eagle. Te dwa irlandzkie ogiery wyraźnie wyprzedziły kolejne konie: Perliosa, Oksymorona i Dżajawarmana.

  Doppio wygrał pierwszy w tym sezonie wyścig w Polsce dla dwulatków pod Sanżarem Abajewem

  Chwilę później ten sam duet trenersko-dżokejski świętował wygraną trzyletnie klaczy arabskiej El Nadiry (własności A. Jabłońskiej i K. Kostrzewy). Walkę o drugie miejsce stoczyły natomiast debiutujące Klif i Proza.

  Sanżar Abajew wygrywa wyścig dla trzyletnich arabów II grupy na El Nadirze

  Swoje wygrane dorzucił także utrzymujący wyraźną przewagę w rankingu jeździeckim Dastan Sabatbekov. Dzisiaj punktował na Muminku ze stajni Wojciecha Olkowskiego oraz debiutującej Medan dla Cornelii Fraisl.

  Muminek wygrywa pod Dastanem Sabatbekowem handicap III grupy na 1600 m
  Kolejne zwycięstwo Dastana Sabatbekowa, tym razem na debiutującej czteroletniej arabce Medan w gonitwie III grupy na 1600 m

  Największą niespodziankę dnia sprawił ukraiński Edgar (tr. Kazimierz Rogowski), który pod Aleksandrem Reznikovem pokonał mocniej liczone Showmeyourheaven i Sileroya.

  Rzadki obrazek w wyścigu dla folblutów, wygrywa siwy Edgar przed siwą Showmeyourheaven

  Meeting na Służewcu zwycięsko zakończył natomiast trenowany przez Adama Wyrzyka Caro Giorgio, którego do wygranej poprowadził Artur Klochynskyi.

  Caro Giorgio wygrywa swój drugi wyścig w tym sezonie, tym razem pod Arturem Klochynskim w III grupie na 1300 m

  Sprawozdanie z sobotnich gonitw we Wrocławiu pod linkiem:

  https://www.torpartynice.pl/sobota-z-niespodziankami/

  Na zdjęciu tytułowym Noble Eagle wygrywa pod Rostislavem Bensem Nagrodę Hubala. Fot. Monika Metza-Jodłowska

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły