More

  Specjaliści od skoków powalczą w Auteuil. Analizy i Prognozy

  Płotowa Prix de Chantilly (13:50) zgromadziła tylko 13 uczestników, co jak na wyścig czwórkowy jest skromną obsadą. Wspólnym faworytem francuskich dziennikarzy i ekspertów jest Chichi de la Vega (6), przeczytajmy dlaczego.

  Analiza

  Trenowany przez Roberta Colleta Chichi de la Vega (6) dobrze zapowiadał się w ubiegłym roku, ale kontuzja wyłączyła go z wyścigów na 10 miesięcy. Po powrocie systematycznie budował formę, co na początku czerwca dało mu drugą lokatę w gonitwie rangi Listed. W kolejnym starcie był mocno liczony, ale błąd na pierwszym płocie zakończył wyścig. Było to tym bardziej zaskakujące, że wcześniej spisywał się bezbłędnie na skokach. Dzisiaj podchodzi do startu z uzasadnionymi ambicjami.

  Dwa konie z szansami wystawia trener Laurent Viel. Eksperci Equidii wyżej oceniają szanse Hockney Vallis (9), natomiast dziennikarze i sam trener trochę mocniej liczą niosącego najwyższą wagę Hokusai Vallis (1). Wyższa ocena dla Hokusai wydaje się też poparta wyborem bardziej doświadczonego jeźdźca.

  Naszym pierwszym wyborem będzie typowany przez francuzów do czwórki Ho La La Forez (5), który sprawił ostatnio niemałą sensację, ogrywając kilku dzisiejszych konkurentów, w tym: Chichi de la Vego i Hokusai Vallis. Co prawda tym razem poniesie kilka kilogramów więcej, ale jak mówi trener: „to wyrośnięty koń, który musiał dojrzeć. Mocno liczę na niego w przyszłości, ale już dzisiaj powinien być konkurencyjny”.

  Wśród kandydatów do niższych premiowanych lokat są wymieniane: Mambosun (4), Musikaa (8) i Parimix (10). Mambosun biega w kratkę, trener trochę narzeka, że na treningach spisuje się zdecydowanie lepiej niż w wyścigach. Będzie zadowolony z 4-5 miejsca. Pozostała para reprezentuje niezwykle mocną stajnię Francisa Nicolle. Trener wyznaje, że Musikaa mocno rozczarowała go w stiplowym debiucie. To powód, dla którego wraca do gonitw płotowych, w których w przeszłości radziła sobie naprawdę nieźle. Jej szanse rosną na miękkiej bieżni. Parimix również zdecydowanie lepiej czuje się na mokrym torze. Nie biegał jeszcze na torze Auteuil, ale Nicolle uważa, że nie powinno to stanowić problemu i pozytywnie ocenia szanse przy tej wartości handicapu.

  Prognoza: Ho Ho La La Forez (5)- Musikaa (8)- Parimix (10)- Chichi de la Vego (6)  

  XYZ

  Zdjęcie: Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły