More

  Zagadkowy koń Matthieu Abrivarda. Analizy i Prognozy

  Zbliżające się wielkimi krokami Westminster Derby sprawia, że wydarzenia za granicą schodzą na dalszy plan. Do pierwszej niedzieli lipca zostało jednak kilka dni, a wygrane w „wyścigach czwórkowych” na francuskich torach nie ustępują tym na Służewcu. Zapraszamy do kolejnych Analiz i Prognoz- tym razem w gonitwie dla kłusaków Prix du Bois du Bouc (13:50).

  Analiza

  Największe możliwości w tej stawce posiada Fabulous Dream (14), który w ostatnim starcie popisał się wręcz fenomenalnym finiszem z końca stawki. Nie jest jednak koniem w pełni stabilnym, stąd trzy dyskwalifikacje poprzedzające ostatni wyścig. Trener Matthieu Abrivard oddał tym razem miejsce w sulce Cedrikowi Terry, wystawiając równocześnie pozytywną opinię Fabulousowi. Wśród ekspertów i dziennikarzy drugim z koni, które powinny się liczyć, jest Espoir du Dropt (7).  Ośmiolatek pokazał się z dobrej strony w ostatnim starcie, ustanawiając życiowy rekord- 1.12,6. Trener i powożący- Christophe Feyte zaznacza, że od ostatniego startu minęło tylko 9 dni, ale koń sprawia wrażenie zregenerowanego i gotowego do podjęcia walki.

  Wyżej wymieniona para ma dość wyraźną przewagę we francuskich prognozach nad trzecim w kolejności Edim Josselyn (4). To bardzo solidny wyścigowiec, w sulce którego zamiast trenerki tym razem zobaczymy samego Jean-Michela Bazire’a. Sophie Larduinat-Descout liczy na podium. Przypomina, że koń trochę lepszy jest „na lewą rękę”, ale ma też na koncie dobry występ na torze Vichy (na prawą rękę).

  Kolejną grupę tworzą: Eden de la Moire (5), Filae de Soyora (6) i Donne a Papa (8). Cała trójka wystartuje z pierwszego rzędu. Są to konie regularnie plasujące się w czwórce. Trener i powożący Rene Corbin zauważa, że ten zapis jest naprawdę korzystny dla Edena de la Moire. Tor mu odpowiada i mimo że są dwa-trzy konie po prostu lepsze od niego, to powinien powalczyć o miejsce. Podobnie Filae de Soyorę charakteryzuje jej trener. Zaznacza, by nie brać pod uwagę jej ostatniego występu, gdzie była próbowana w „monte”. Również Pereira uważa, że o wygraną dla Donna a Papa będzie niezwykle trudno, ale liczy na płatne miejsce.

  Wśród koni ruszających w dystans z 25-metrową stratą (numery od 9 do 14) oprócz faworyzowanego Fabulous Dream wymieniany jest również Elixir du Rabutin (13). Jego trener zaznacza, że forma konia poszła w górę, tor w Vichy mu sprzyja i uważa, że ma tu swoją szansę.

  Wśród omawianych koni nie może zabraknąć Futur du Chene (9), który ostatnio pokonał liczonego dzisiaj Edi Josselyn. Tym razem są dwa czynniki przemawiające za Edim. Po pierwsze zmiana powożącego z trenerki na J-M.Bazire’a, po drugie Futur starł sobie ostatnio kopyta i tym razem musi zostać podkuty. Nie zmienia to faktu, że trener Duperche liczy na płatną lokatę dla Futura du Chene.

  Mimo wątpliwości dotyczących stabilności Fabulous Dreama postanowiliśmy przyznać mu rolę faworyta. Fabulous wydaje się koniem zdecydowanie przewyższającym konkurentów talentem, a to daje spory margines powożącemu przy przeprowadzeniu go w wyścigu.

  Prognoza: Fabulous Dream (14)- Espoir du Dropt (7)- Edi Josselyn (4)- Futur du Chene (9)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły