More

  Czwórka w Prix du Moulin de L’Anse de Moidrey. Analizy i Prognozy

  Po wczorajszym trafieniu czwórki w ostatniej gonitwie  transmitowanej przez Trafonline dzisiaj od nowa zaczynamy zbieranie puli. Już w pierwszym wyścigu dnia- Prix du Moulin de L’Anse de Moidrey (13:22) możemy powalczyć o czwórkę, a pula gwarantowana w wysokości 2522 zł sprawia, że gra jest warta świeczki!

  Analiza

  Faworytami ekspertów Equidii są: Iris du Cebe (14) i Isis Bleue (15). Iris w drugim starcie po półrocznej przerwie wygrała wyścig na trawie. W przeszłości notowała również dobre wyniki na twardych torach, więc na pewno trzeba się z nią liczyć. Nieco wyżej w naszej ocenie wypada jednak postawić szanse Isis Blue, do której sulki trener Lebarque zaprosił tym razem doświadczonego Francoisa Lecanu. Isis ma na koncie szereg dobrych wyników na długich dystansach, chociaż dotychczasowe starty na dzisiejszym torze nie należały do udanych.

  Być może to jest jednym z powodów, dla którego niezależna społeczność typerska najmocniej liczy wymienianą przez ekspertów w dalszej kolejności Isis Priory (7). Klacz zaliczyła bardzo solidny występ, startując po raz pierwszy od października. Można założyć, że tym razem będzie w jeszcze lepszej dyspozycji. Jest wiele przesłanek przemawiających za tą klaczą, więc to ona będzie pierwszym wyborem Trafnews!

  Swoich zwolenników będzie miała Ialdice Parker (2), której niewątpliwym atutem będzie Eric Raffin w sulce. To mało doświadczona klacz, która ostatnio zanotowała średni wynik na trawie, ale wcześniej, na twardym torze, była druga. Ma też na koncie solidne 1.18,5 z kwalifikacji.

  Kolejnym wyborem jest startująca po raz pierwszy bez podków Inovia du Cherisay (5). To klacz z dobrej stajni trenera Charlesa Dreux. Wynikami ustępuje faworytom, ale jeżeli zmiana balansu przyniesie spodziewany skutek, to może powalczyć o wysoką premiowaną lokatę.

  Pozostała typowana trójka: In Fine Flash (11), Island Star (13) i Isa Tillaye (18) wystartuje z drugiego szeregu, 25m za końmi z numerami 1-9. In Fine wraca na „bezpieczniejszy balans”, co powinno ją uchronić przed dyskwalifikacją, jak to miało miejsce w ostatnim wyścigu, gdy biegła bez podków. Island Star reprezentuje stajnię Sebastiena Guarato, co już jest wystarczającą rekomendacją. Klacz ma na koncie 2 wygrane w ośmiu startach i z wyjątkiem dwóch dyskwalifikacji zawsze plasowała się w czwórce. Isa Tillaye nie imponuje rekordem, ale biega regularnie i ma najwięcej pieniędzy na koncie.

  Prognoza: Isis Priory (7)- Ialdica Parker (2)- Isis Bleue (15)- Iris du Cebe (14)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły