More

  Fenomenalny Zenhaf nowym rekordzistą toru

  Wysoko dotowany wyścig dla czteroletnich arabów UAE President Cup Central European Arabian Derby wygrał dla polskich właścicieli trenowany w Czechach przez Štěpánkę Myškovą Zenhaf, dosiadany przez czeskiego dżokeja Jana Vernera.

  Bardzo wysoko dotowany wyścig UAE President Cup Central European Derby dla czteroletnich arabów był rozegrany bardzo mocnym tempem. Początkowo na czele znalazł się trenowany w Czechach Zenhaf, ale po chwili dołączyła do niego Athal Bint Gifara, podkręcając tempo. Było naprawdę mocne, jednak klacz długo je utrzymywała.

  Jan Verner wygrał w niedzielę dwa wyścigi dla stajni Rafała Płatka i jego familii

  Jeszcze na prostej broniła sporej przewagi nad dość lekko galopującym Zenhafem. Wkrótce ogier zaczął się do niej zbliżać i ją wyprzedził. Z końca stawki pięknie finiszował Han Rastaban, jednak Zenhaf miał już zbyt dużą przewagę i galopował zbyt lekko, by nawiązać z nim walkę. Athal Bint Gifara utrzymała trzecie miejsce, co było sporą niespodzianką.

  Co więcej, francuski Zenhaf, hodowli Haras de Mandore i własności spółki WOW!, ustanowił nowy rekord służewieckiej bieżni. Dystans 2000 m pokonał w 2’12,9”, uzyskując wynik na poziomie europejskim.

  Dekoracja Zenhafa

  Trenerem gniadosza jest Štěpánka Myšková. Z tej perspektywy duże brawa także dla trenowanego przez Andrzeja Laskowskiego Hana Rastabana, który zapewne będzie głównym faworytem Derby Arabskiego. Ten wyścig zostanie rozegrany zaraz po przerwie letniej na Służewcu – 24. lipca.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły