More

  Polski Neverland wygrywa w starciu elity starszych koni

  Szczepan Mazur wygrał w niedzielę nie tylko Derby 2022, ale też prestiżowy wyścig o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego na polskiej hodowli Neverlandzie ze stajni Andrzeja Laskowskiego, który jest jego hodowcą, współwłaścicielem i trenerem.

  Po wycofaniu Night Tornado trudno było wskazać faworyta biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. Wśród kandydatów do sukcesu najczęściej wymieniane były przede wszystkim Petit i Kabula, a minimalnie mniej liczone Neverland i Gryphon.

  Zgodnie z przewidywaniami, nie było chętnego do podyktowania mocnego tempa. W tej sytuacji spokojnie poprowadził Gryphon. Na prostej Alexander Reznikov rozpoczął na nim ucieczkę. Świetnie przejście znalazł Szczepan Mazur na Neverlandzie i ruszył w pościg za rywalem.

  Dekoracja zwycięzców po Nagrodzie Prezesa Totalizatora Sportowego

  Sukcesywnie kasztan odrabiał stratę i mocno zaatakował rywala 200 m przed celownikiem. Po walce, to Neverland uzyskał przewagę. Kilka długości za Gryphonem bieg ukończył Anator, czwarty był Petit przed Kabulą i Hipopem de Loire.

  Hodowcą, współwłaścicielem (wraz z rodziną) i trenerem Neverlanda jest Andrzej Laskowski. Warto podkreślić, że kasztan był jedynym reprezentantem polskiej hodowli w tym biegu.

  Szczepan Mazur tuż po gonitwie w rozmowie z Witoldem Sudołem ze Służewiec iTV

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły