More

  Timemaster znów nie do zatrzymania

  Podczas Gali Derby 2022 w Memoriale Fryderyka Jurjewicza na dystansie 1600 m triumfował znakomity Timemaster, koń roku 2020, dosiadany przez dżokeja Martina Srneca, a trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego.

  Mocne tempo w milerskim Memoriale Fryderyka Jurjewicza podyktował Blizbor, a tuż za nim ustawił się Martin Srnec na faworyzowanym Timemasterze (po zewnętrznej). Trzeci trzymał się Emiliano Zapata, który na prostej zaatakował przy kanacie. Środkiem toru rozpędzał się Timemaster. Przez chwilę galopował równo z Emiliano Zapatą, jednak wkrótce zaczął uzyskiwać przewagę i wygrał bardzo pewnie.

  Dżokej Martin Srnec pocałunkiem dziękuje Timemasterowi

  Na trzecie miejsce finiszował Power Barbarian, a czwarte utrzymał Blizbor. Piąta była trzyletnia Westminster Cat, jedna z dwóch przedstawicielek rocznika derbowego w tym wyścigu.

  Właścicielami wyhodowanego we Francji (EARL Haras de Cisai) triumfatora są Marianna Surtel i stajnia Niespodzianka, prowadzona przez Krzysztofa Ziemiańskiego. Ogier jest niezaprzeczalnie najlepszym milerem ostatnich lat, jaki ścigał się na Służewcu.

  Dekoracja zwycięzców i pamiątkowe zdjęcie po wygranej Timemastera w Memoriale Fryderyka Jurjewicza

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły