More

  W Nagrodzie Novary Chibani pokonuje faworytkę Lady Jaguar

  Spośród gonitw na poziomie grupowym, najważniejsza była VIII, o Nagrodę Novary. Doszło w niej do małej niespodzianki. Najwyżej sklasyfikowana Lady Jaguar została tym razem mniej ofensywnie przeprowadzona przez Alexandra Reznikova. Tymczasem poprowadziła spokojnym tempem Chibani, podkręcając tempo w połowie przeciwległej prostej.

  Na finiszu usiłowała odskoczyć rywalkom, jednak do walki z nią ruszyła niosąca o 3 kg więcej faworytka. Klacze dość długo galopowały blisko siebie, ale ostatecznie Chibani obroniła nieznaczną przewagę. Triumfował na niej Sanzhar Abaev dla trenera Andrzeja Walickiego oraz spółki AMP Invest.

  Sanzhar Abaev wygrał na Chibani Nagrodę Novary

  W dobrze obsadzonym wyścigu sprinterskim II grupy pierwsze zwycięstwo od dwóch lat odniosła Charlotte RMP, która w tym roku prezentuje bardzo stabilną, wysoką formę. Świetnie przeprowadził ją Jan Verner, odskakując rywalom w połowie prostej i tuż przed celownikiem skutecznie broniąc się przed atakiem późno finiszującej Scuti. Trenerem zwyciężczyni jest Wojciech Olkowski.

  Charlotte rmp wygrywa wyścig pod Janem Vernerem

  Dzień zwycięstwem dla stajni Krzysztofa Ziemianskiego zamknął czteroletni Quibou. Wzorowo w dystansie przeprowadził go włoski dżokej Stefano Mura i gniadosz dość pewnie obronił się przed mocniej liczonymi Damask Bladem i Bat Eaterem. W pierwszej połowie dnia handikap III grupy wygrał z kolei Cinamoon. Świetnego pochodzenia trzylatek trenuje od kilku tygodni w ośrodku Adama Wyrzyka, a do wygranej z miejsca do miejsca poprowadził go dzisiaj Artur Klochynskyi, pokonując faworyzowaną Singers Star.

  Quibou wygrywa wyścig II grupy pod Stefano Murą

  Rozegrano dzisiaj również dwie gonitwy dla dwulatków. Najpierw ze świetnej strony pokazał się francuski Manchaster ze stajni Wojciecha Olkowskiego. Niepozorny ogierek fantastycznie przyspieszył pod Alexandrem Reznikovem na prostej i nie dał się doścignąć.

  Manchester pod Aleksandrem Reznikovem wygrał pierwszy niedzielny wyścig dla dwulatków

  Rywalizację młodych folblutów polskiej hodowli z miejsca do miejsca wygrała trenowana przez Macieja Kacprzyka Tytanida pod Konradem Mazurem.

  W gonitwie dla dwulatków polskiej hodowli Tytanida pod Konradem Mazurem pokonuje Dafne
  W drugim niedzielnym wyścigu zwyciężył Cinamoon

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły