More

  Pojedynek Abrivardów w Vichy. Analizy i Prognozy

  Dzisiejsza czwórka dnia zostanie rozegrana nieco później- o 18:00 (Vichy), a na starcie staną kłusaki, które wygrały nie więcej niż 255 tysięcy Euro. Prix Jean-Michel Bazire jest wyścigiem hadicapowym, w którym konie z numerami 7-14 wystartują 25 metrów za pierwszym rzędem. Mimo to główni faworyci wskazywani są wśród koni, które będą musiały pokonać dłuższy dystans. Nie bez znaczenia jest rozmiar toru- 1319m obwodu, co ułatwi odrabianie strat z handicapu.

  Analiza

  Najmocniej liczone są powożone przez kuzynów Abrivardów: Matthieu- Fantasia de Ligny (11) i mającego najlepszy sezon w karierze, przewodzącego w czempionacie Alexndre’a- Fiesta du Belver (8). Trener Fantasie de Ligny uważa, że jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to klacz powinna walczyć o wygraną. Podkreśla udany występ w Tuluzie (jeden z etapów Grand National du Trot), gdzie udowodniła, że bieganie na prawą rękę nie stanowi dla niej problemu. Fiest du Belver jest w formie, wygrała ostatnio w Caen i biegnie bez podków, co w ostatnim czasie skutkowało bardzo dobrymi wynikami.

  Nieco niżej oceniany jest Frasneaux (10), ze stajni Martensów. Trzeba jednak zauważyć, że w punktacji zrobionej na podstawie prognoz dziennikarzy zdecydowanie wyprzedza kolejne konie. Frasneaux miał przerwę w startach od listopada do czerwca. Po powrocie dwukrotnie pokazał się z dobrej strony, przegrywając jednak dość wyraźnie z Fantasią de Ligny. Christophe Martens wierzy, że jego koń powrócił do najwyższej formy i jest priorytetowym wyborem w tej gonitwie.

  W przypadku kolejnego wyboru francuskich ekspertów- Favori de L’Iton (10) trener Levesque zdaje sobie sprawę, że ostatnie starty nie były udane. Zaznacza, że poświęca mu dużo czasu podczas treningów i próbuje nakierować na właściwe tory. W dzisiejszym wyścigu nie będzie miał taryfy ulgowej, jego zadaniem jest sprawdzenie, na ile konkurencyjny jest w tej klasy towarzystwie.

  Grono najpoważniejszych kandydatów do uplasowania się w czwórce zamykają: Elan Baroque (14), Editeur la Ravelle (6) i Era de Lavadour (9). Loris Garcia przyznaje, że ostatnio źle przeprowadził Elana Baroque, ale zaznacza też, że wyścigi na prawą rękę nie są tym, co jego koń lubi najbardziej. Trener Blot od dłuższego czasu planował ten wyścig dla Editeura la Ravelle. Uważa, że układ gonitwy nie jest specjalnie korzystny- mało koni startujących z pierwszej linii (co zawsze ułatwia odrabianie handicapu koniom z drugiego szeregu) i udział mocnych siedmiolatków. Również trener Auvray boi się siedmiolatków. Zaznacza jednak, że byłby mocno rozczarowany, gdyby Era de Lavadour nie zajęła tu premiowanej lokaty. „To klacz, która nigdy nie odpuszcza. Potrafi zakceptować każdą taktykę” dodaje na koniec.  

  Prognoza: Fantasie de Ligny (11)- Fiesta du Belver (8)- Frasneaux (10)- Era de Lavadour (9)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły