More

  Kto będzie najlepszy na pagórkach Senonnes? Analizy i Prognozy

  W środowych Analizach i Prognozach zapraszamy państwa do zapoznania się z naszą oceną jedynej dzisiejszej gonitwy czwórkowej- Prix Radio Oxygene (15:47). Wyścig rozgrywany jest na specyficznym torze Senonnes-Pouance, na którym konie raz galopują pod górę, a po chwili z górki. Takie ukształtowanie terenu nie każdemu musi odpowiadać, więc w naszych prognozach wybraliśmy konie z doświadczeniem na tego typu obiektach.

  Analiza

  Weteran bieżni- dziesięcioletni Konig Chouchen (6) świetnie się czuje na pagórkowatym torze Senonnes, gdzie w ubiegłym roku zwyciężył, a w kwietniu tego roku, po bardzo niefortunnym przebiegu gonitwy zajął trzecią lokatę. Wydaje się, że to wystarczająca rekomendacja, by przychylić się do zdania ekspertów Equidii, którzy wskazują go na pierwsze miejsce.

  Trochę bardziej podzieleni są niezależni typerzy, którzy na równi z Konig Chouchenem liczą przedstawiciela czterolatków Drubeca (3). Syn Intello jest w dobrej formie, ale ma stosunkowo małe doświadczenie, nie jest sprawdzony na tak specyficznym torze, a dodatkowo nie ścigał się dotąd powyżej 2000m. Prawdopodobnie dlatego Equidia trochę mocniej od niego liczy Parafection (2), który jest koniem lepiej znanym, a do tego lubiącym tory z różnicami wzniesień.

  Zgraną parę tworzą Simon Planque i Crocy (1). Ostatnio co prawda Crocy rozczarował, ale wcześniej biegał na bardzo solidnym poziomie, co pozwala upatrywać w nim jednego z faworytów dzisiejszej gonitwy. Kolejnym wyborem francuskich dziennikarzy jest biegająca w kratkę Palombaggia (4). Szczyt formy osiągnęła na przełomie listopada i grudnia, od tego czasu jej handicap spadł o 4,5 kg.

  Dobre doświadczenia z torem Senonnes mają Cosquer Vras (5) i Guapa Hunter (11), które w maju, w wyścigu dla amatorów (pod wysokimi wagami), zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.  Nie były to jedyne udane starty tej pary w ostatnim czasie, więc nie można ich lekceważyć.

  Prognoza: Konig Chouchen (6)- Cosquer Vras (5)- Crocy (1)- Parafection (2)

  XYZ

  Zdjęcie-©Haut Anjou

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.