More

  Kto wygra świetnie obsadzoną Prix de La Manche? Analizy i Prognozy

  Równolegle do mityngu w Sopocie będziemy transmitować wyścigi z Francji, gdzie zostanie rozegranych kilka naprawdę dobrze obsadzonych gonitwy. Jedną z nich będzie Prix de La Manche (15:15), w której wystartuje liczna grupa koni ocierająca się o wyścigi G3, G2, a niektóre nawet G1!

  Analiza

  Faworytem Equidii jest Gangster du Wallon (11), który ma w dorobku wygraną i miejsca w G1, a w ostatnim czasie pokazał się z dobrej strony w kapitalnie obsadzonym wyścigu G2, gdzie przegrał tylko z jedną z największych gwiazd światowego kłusa- Etonnantem. Alexis Collette docenia przeciwników, ale uważa, że jego szanse z Gangsterem są „pierwszorzędne”. Korzystna dla faworyta powinna być długa prosta finiszowa na torze Enghien.

  Eksperci Equidii skupili się na koniach startujących z drugiego rzędu (numery 10-15) i na kolejnych lokatach oczekują: Delfino (12), Equinoxe (10), Decoloration (13) i Fire Cracker (15).

  Delfino w ostatnim czasie skupił się na Trophee Vert, czyli prestiżowym cyklu gonitw na trawie. Dwukrotnie zajął szóste lokaty i dzisiaj wraca na twardą nawierzchnię. Reporter Equidii przypomina, że Delfino wygrał w tym wyścigu przed rokiem, a dzisiaj wraca do ścigania się bez podków.

  Equinoxe miał bardzo udaną zimę, po której dostał blisko trzy miesiące wolnego od wyścigów. W drugim starcie po powrocie pokazał, że nie jest daleki od szczytowej formy. Matthieu Abrivard ostrożnie ocenia jego szanse, zaznaczając, że rusza z drugiego rzędu i będzie musiał odrobić 25 metrów do dobrych koni.

  Decoloration startowała ostatnio z pozycji faworytki, ale wyścig ewidentnie się jej nie złożył, co podkreśla Gabi Gelormini. Popularny we Francji Włoch informuje, że Delcoloration odzyskała świeżość i powinna się liczyć.

  Kapitalnie po przestawieniu na monte (kłus dosiadany) spisuje się Fire Cracker. Wraca do sulek, ale jego powożący- Anthony Barrier nie tryska optymizmem, zaznaczając, że może być niełatwo odrobić 25 metrów do mocnych koni z pierwszego rzędu.

  Jeżeli już przywołaliśmy konie z pierwszego rzędu, to nie sposób nie wspomnieć o najmocniej liczonym przez dziennikarzy- Hastronaute (3). To koń, który rywalizował z absolutną czołówką swojego rocznika, a teraz spróbuje swoich sił w gonitwie otwartej. Trener jest zadowolony z zapisu i mimo że podkuł konia, to uważa, że powinien ukończyć w pierwszej trójce. Eric Raffin w sulce będzie sporym atutem.

  Z dobrej strony po rozkuciu zaprezentował się Eberton (4) (ponownie bez podków) i mimo lepszej konkurencji niż ostatnio Junior Guelpa liczy na dobry wynik.

  Liczone na dalsze premiowane lokaty przez Equidię: Deese Noire (7) i Fly Speed (8) w opinii powożących są w formie i powinny powalczyć o czwórkę-piątkę.

  Prognoza: Gangster du Wallon (11)- Hastronaute (3)- Decoloration (13)- Eberton (4)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły