More

  Cour du Roi z pierwszą szansą. Analizy i Prognozy

  Wtorkowe „czwórki” zostaną rozegrane w podparyskim Chantilly, a my przeanalizowaliśmy dla Państwa jedną z nich- Prix Le Roi Soleil (18:00). Jest to wyścig sprinterski z bardzo mocnym faworytem- Cour du Roi. O ile w tego typu gonitwach faworyci zazwyczaj nie mają łatwego zadania, to tym razem wydaje się, że Cour du Roi ma wszystkie atuty, by wygrać.

  Analiza

  Kapitalnie dysponowany Cour du Roi (1) jest zdecydowanym faworytem francuskich ekspertów i dziennikarzy. Dwa ostatnie starty zaliczył w gonitwach „Quinte +”, ogrywając wyraźnie wielu dzisiejszych rywali. Trener Brandt chwali go za postawę na treningach, charakteryzując go jako prostego w prowadzeniu, obdarzonego dużą szybkością sprintera.  

  Również co do drugiego miejsca panuje zadziwiająca jednomyślność- Regalien (10). Ogier w ostatnich dwóch startach kończył 1,5-2,5 długości za Cour du Roi, bijąc równocześnie innych uczestników dzisiejszego biegu. Logiczny drugi wybór.

  Kolejne miejsca wydają się sprawą bardziej otwartą. Equidia mocno liczy Joviale Bere (9), która trochę rozczarowała w wyścigu z wyżej wymienioną parą (siódma lokata), ale poza tym spisywała się bardzo dobrze. Trener Reynier uważa, że poprzednia konfrontacja z parą faworytów była bardzo nieszczęśliwa dla jego klaczy. Gdyby nie to, liczyłaby się w końcowej rozgrywce! Po takiej opinii wypada dać jej kredyt zaufania.

  W „syntezie prasy” Joviale Bere typowana jest na dalszą lokatę, a większe uznanie zyskały: Micoleo (2), Montussan (3) i Thierache (7). Micoleo i Montussan są pozytywnie oceniane przez trenerów i mają liczyć się w walce o premiowane lokaty. Thirache, mimo dobrej kariery, jest ostrożniej oceniana przez reportera Equidii. Argumenty przeciw niej to: niewielkie doświadczenie i brak startów na tak krótkich dystansach.

  Z pozostałych koni liczonych przez francuski program trenerzy bardzo pozytywnie wypowiadają się o: Il Sogno (11) i Purple Bling (14). Alessandro Bottin zaznacza, że Il Sogno bardzo się poprawił. Jeżeli to prawda, to trzeba go liczyć wysoko, bo w ostatnich startach nie kończył daleko za parą faworytów.

  Prognoza: Cour du Roi (1)- Il Sogno (11)- Regalien (10)- Joviale Bere (9)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły