More

  Czy wzejdzie gwiazda trenowanego w Belgii Junior d’Hertals? Analizy i Prognozy

  Środowa transmisja z Francji rozpocznie się o godzinie 13:25  od wyścigu płaskiego na torze La Teste de Buch. W programie mamy trzy „gonitwy czwórkowe”, z których do analizy wybraliśmy Prix de Menilmontant (16:38) na torze Enghien.  

  Analiz

  Faworytem gonitwy jest Junior d’Hertals (8), który ostatnio został zdyskwalifikowany z pierwszego miejsca na Vincennes. Dzisiaj do sulki powraca jego stały powożący- Geert Lannoo, z którym zaliczył już trzy udane starty we Francji. W pechowym wyścigu tempo drugiego na celowniku konia wyniosło 1.14,7, więc nasz bohater wykręcił naprawdę świetny czas.

  Na jego najgroźniejszych rywali wyrastają typowane przez Equidię: Joe le Veinard (5) i Jack Quick (6), a naszą uwagę przykuł również John River (11) ze stajni Sebastiena Guarato. Spośród tej trójki tylko John River zbliżył się do osiągnięcia Junior d’Hertalesa, ale z jakiegoś powodu nie zyskał uznania w oczach francuskich ekspertów, ani niezależnych typerów, którzy sporadycznie plasują go na premiowanej lokacie.

  Dość mocno liczony jest natomiast Just a Dream (15), który ostatnio zaliczył pierwszą wygraną w karierze.

  Pewien potencjał wydaje się mieć Just d’Heripre (9), który ostatnio, po zmianie balansu (trzyletnie konie muszą biegać podkute) pokazał się na tyle dobrze, żeby upatrywać w nim kandydata do miejsca w dwójce-trójce.

  Udany początek kariery miał Jet Des Baux (2), ale ostatnio dyskwalifikacja goni dyskwalifikację. Dlatego też, mimo dobrej pozycji na starcie nie jest dzisiaj liczony. Większe szanse przyznawane są ruszającemu obok niego Jason du Noyer (3), którego matka daje pożyteczne konie, a on sam udowodnił już, że umie kłusować.

  Prognoza: Junior d’Hertals (8)- John River (11)- Just d’Heripre (9)- Jack Quick (6)

  XYZ

  Zdjęcie- Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły