More

  Wielkie ściganie na Longchamp. Analizy i Prognozy

  Czwartkowy program na Trafonline będzie skromniejszy niż zwykle i obejmie tylko dziewięć gonitw. Liczbę będzie rekompensowała jakość wyścigów, ponieważ dzisiejszy mityng na paryskim Longchamp jest rozgrywany pod szyldem słynnej Grand Prix de Paris (G1). Przy takiej okazji trenerzy zazwyczaj chcą się pokazać z jak najlepszej strony i nawet w gonitwach niższej rangi wystawiają dobre konie. My do naszej codziennej analizy wybraliśmy handicap na 1400m- Prix de Bercy (17:15).

  Analiza

  Faworytką gonitwy jest rozkręcająca się Spirited Account (2) ze słynnej stadniny Juddmonte. Dosiadana przez Clementa Lecoeuvre’a trzylatka jest półsiostrą bardzo dobrej Pocket Square, która wygrała G3 we Francji i USA. Nabierająca doświadczenia klacz pokazała się ostatnio z dobrej strony w wyścigu na tym samym poziomie.

  Za jej najgroźniejszą rywalkę wiele osób uważa Coimbrę (4), która ostatnio pod Stephanem Pasquierem (dzisiaj pojedzie C.Soumillon) przegrała z nią o ponad długość. W tej samej gonitwie dalszą lokatę zajęła liczona wówczas Why Chope (7). Dzisiaj na Why Chope zamiast amazonki pojedzie Ludovic Boisseau. Różnice w wagach między wyżej wymienioną trójką pozostały praktycznie bez zmian.

  Wysoko w prognozach znalazła się mocno eksploatowana na początku kariery, ale ostatnio pauzująca przez półtora miesiąca Dreamster (13). Klacz ma na koncie bardzo solidne wyniki, a niska waga z pewnością będzie jej atutem.

  W dalszej kolejności wymieniane są:  Kendra (3), Grain de Poussiere (6) i Azucarera (1).  Kendra i Azucarera prezentują równą, solidną formę i mają na koncie zbliżone wyniki. Na zdrowy rozsądek powinny tu walczyć o miejsce w czwórce. Wysoka nota dla Grain de Poussiere wydaje się trochę na wyrost, a głównym czynnikiem przemawiającym za nią jest zmiana jazdy na Maxime’a Guyona.

  Z koni niewymienianych przez ekspertów na uwagę zasługuje Dalakhova (8), która ma w dorobku kilka udanych występów przeciwko dzisiejszym konkurentom i jeżeli amazonka się z nią porozumie, to mogą sprawić niespodziankę.  

  Prognoza: Spirited Account (2)- Why Chope (7)- Coimbra (4)- Dalakhova (8)

  XYZ

  Zdjęcie-Equidia.fr

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły