More

  Finałowy mityng w Sopocie

  Rozpoczynamy drugi i niestety ostatni w tym roku, wyścigowy weekend w Sopocie. W programie znajdzie się jedna z najważniejszych gonitw przeznaczonych dla kłusaków- Puchar Bałyku. Nie zabraknie też emocji w wyścigach płaskich, których poziom wydaje się jeszcze wyższy niż przed siedmioma dniami. W końcu przekonamy się, czy trener Małgorzata Łojek i kandydat dżokejski Bolot Kalysbek Uulu, którzy mają na koncie po trzy wygrane w pierwszej dwudniówce, ukończą rywalizację jako czempioni sopockiego toru. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę pierwszy wyścig wystartuje o 15:30.

  Factoriel kontra obrońca tytułu sprzed roku- Puchar Bałtyku

  Drugi weekend w Sopocie rozpoczną kłusaki. W Pucharze Bałtyku spotkają się najlepsze konie w Polsce i gość z Czech- Diable Maya. Faworytem będzie oczywiście najlepszy kłusak w Polsce- Factoriel, który przed tygodniem zapoznał się z nadmorskim torem, wygrywając w Sopockim Maratonie. Miał trochę ułatwione zadanie, ponieważ jego najgroźniejszy rywal- Fend d’Ukraine zagalopował w połowie dystansu. Przypomnijmy, że Fend wygrał ubiegłoroczny Puchar Bałtyku i jest jedynym koniem, który pokonał Factoriela w tym roku. Zapowiada się kapitalny wyścig.

  Świetnie wyniki koni Małgorzaty Łojek

  Znakomitą dwudniówkę ma za sobą Małgorzata Łojek, której konie wygrały trzy wyścigi. Niewykluczone, że rozpoczynający się weekend przyniesie kolejne zwycięstwa. Z szansami na powtórzenie sukcesu sprzed roku pobiegnie Musab, który w Pucharze Sopockiej Organizacji Turystycznej (sobota- gonitwa 4) będzie się zaliczał do grona faworytów. Mocno liczona powinna być również nowa w stajni służewieckiej trenerki Herbatka (poprzednio trener Robert Świątek), która w ubiegłym sezonie zaliczała się do bardzo solidnych sprinterów i po nieudanej przygodzie z gonitwami płotowymi wraca na ulubione dystanse. W niedzielę wystartuje w Pucharze Biotanique (gonitwa 3), gdzie zmierzy się m.in. z Inullą, Onyksem i Sayif Shadad, które pokonała w Sopocie przed rokiem.

  Dwa konie trener Łojek wystawia w Pucharze Prezesa Hipodromu Sopot (niedziela, gonitwa 4): Northern Pokera i Nadię Morandi, ale rywali nie będą miały łatwych. Charming Wiktoria i Dominanta w pierwszej części sezonu próbowały swoich sił poza grupami i zapewne tanio skóry nie sprzedadzą, a ich trenerzy- odpowiednio: Janusz Kozłowski i Maciej Jodłowski, nigdy nie wracają z Sopotu z pustymi rękami.

  Rywalizacja najlepszych jeźdźców

  W najbliższy weekend nie zobaczymy w Sopocie prowadzącego w czempionacie z ogromną przewagą Dastana Sabatbekova, ale kolejni jeźdźcy z rankingu stawili się w komplecie. Co ciekawe podczas pierwszej dwudniówki to nie byli czempioni Aleksander Reznikov, Szczepan Mazur i Sanzhar Abaev rozdawali karty, tylko spontaniczny Bolot Kalysbek Uulu, który trzykrotnie mógł podnieść rękę na celowniku. Każdy z wyżej wymienionej czwórki będzie miał liczne okazje do poprawienia i bilansu. Wydaje się jednak, że Bolot Kalysbek Uulu, który będzie miał dosiady na dobrych koniach arabskich ze stajni Zbigniewa Górskiego, ma spore szanse, by zachować pozycję lidera.

  Zapraszamy do zapoznania się z programem gonitw dostępnym na Trafonline.pl.

  XYZ

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły