More

  Zbyt wysokie progi dla Zenhafa

  Zwycięzca UAE President Cup Central European Arabian Derby- Zenhaf nie sprostał mocnej konkurencji we Francji. W Doha Cup (2000m, G1), na torze Deauville, zamknął pole, kończąc blisko 20 długości za zwycięskim Soko.

  Po dwóch zwycięskich startach na Służewcu polscy kibice mieli nadzieję, że podobnie jak to zrobił w Warszawie, Zenhaf sprawi niespodziankę i zaszokuje francuskich ekspertów. Tak się jednak nie stało. W Doha Cup trafił na bardzo mocne konie starsze, które mają w nogach starty z absolutną światową czołówką i we wtorkowe popołudnie udowodniły, że nie zamierzają oddawać pola młodszym.

  Wyścig wygrał prowadzący od startu do mety Soko, który na prostej finiszowej skutecznie bronił się przed atakami Abbesa i Ebraza. Przewaga tej trójki nad czwartym na celowniku Jarifem wyniosła aż osiem długości! Tym samym trenowany przez panią Bernard Soko obronił tytuł sprzed roku.  

  Zenhaf w dystansie galopował tuż przy Soko, ale na finiszu nie podjął walki i mimo wysiłków Bauyrzhana Murzabayeva ukończył wyścig na ostatnim, szóstym miejscu. Niekorzystnie wypadło więc porównanie z drugim czterolatkiem w tej gonitwie- trzecim z rozegranego w połowie czerwca Qatar Derby Izmirem de Carrere, który zajął jedno miejsce wyżej, ale aż 9 długości przed Zenhafem.

  Z zainteresowaniem będziemy śledzili dalsze losy Zenhafa, który wraz z nabieraniem doświadczenia powinien zbliżać się do najlepszych koni swojej generacji.

  Wynik gonitwy:

  1. Soko dż. C.Demuro 57,5 kg
  2. Abbes dż. O.Peslier 57,5 kg
  3. Ebraz dż. M.Guyon    57,5 kg
  4. Jarif dż. J-B.Eyquem 57,5 kg
  5. Izmir de Carrere dż. I.Mendizabal 56 kg
  6. Zenhaf dż.B.Murzabayev 56 kg

  Czas: 2.15,2 Odległości: 0,5-1,25-8-łeb-9

  XYZ

  Zdjęcie- Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły