More

  Zenhaf rusza na podbój Europy

  Trenowany w Czechach przez Stepankę Myskovą Zenhaf po zdominowaniu polskich wyścigów dla koni czteroletnich rusza na podbój Europy! Należący do polskiej spółki WOW! ogier wstrząsnął naszymi wyścigami dla koni czystej krwi arabskiej, ogrywając w debiucie (Nagroda Kabareta) najlepszych przedstawicieli rocznika derbowego, a w drugim starcie- UAE President Cup Central European Arabian Derby przypieczętował swoją dominację, ustanawiając kosmiczny rekord toru na 2000m- 2.12,9.  

  Dekoracja po wygranej Zenhafa w UAE President Cup Central European Arabian Derby/ Tor Służewiec

  Po tych sukcesach właściciel konia- Rafał Płatek zdecydował się spróbować swoich szans we Francji i Wielkiej Brytanii. Docelowym wyścigiem na ten sezon wydaje się zaplanowane na 10 września na torze w Doncaster Derby Wielkiej Brytanii (rozgrywane w ramach cyklu UAE President Cup), ale wcześniej, bo już dzisiaj, wystartuje w świetnie obsadzonym wyścigu porównawczym we Francji (Deauville)- Doha Cup (2000m, G1).

  Zenhaf ponownie został rzucony na głęboką wodę! Gonitwa co prawda ma dość skromną obsadę (tylko 7 koni), ale wśród uczestników znaleźli się zwycięzcy gonitw najwyższej rangi: Abbes, Soko i Ebraz, którzy zimą z sukcesami ścigali się na Bliskim Wschodzie. Jeżeli Zenhaf nawiązałby walkę z tą trójką, oznaczałoby, że państwo Płatkowie mają konia światowego formatu. W siodle Zenhafa zobaczymy urodzonego w Kazachstanie, jeżdżącego na stałe w Niemczech Bauyrzhana Murzabayeva.

  Transmisję z tego wydarzenia będziemy mogli obejrzeć na żywo na kanale Trafonline.pl! Start gonitwy zaplanowany jest na 15:33. Gorąco zachęcamy do kibicowania.

  Lista startowa:

  1. MOUNJARED AL CHAM dż. J.Cabre
  2. ABBES dż. O.Peslier
  3. SOKO dż. C.Demuro
  4. EBRAZ dż. M.Guyon
  5. JARIF dż. J-B. Eyquem
  6. IZMIR DE CARRERE dż. I.Mendizabal
  7. ZENHAF dż. B.Murzabayev

  Nasi faworyci: ABBES (2)- EBRAZ (4)- ZENHAF (7)- SOKO (3)

  XYZ

  Zdjęcie tytułowe: Zenhaf wygrywa Nagrodę Kabareta/Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły