More

  Liczna i zróżnicowana stawka w partynickim handikapie.

  Sobota, 13 sierpnia 2022, godz. 18:30 – gon. 7

  Nagroda 11000 zł

  Gonitwa handikapowa IV grupy dla 3-letnich i starszych koni.

  Dystans 2200 m

  1. Snajper

  Trenowany przez Emila Zaharieva trzyletni Snajper (po Markaz) wygrał we Wrocławiu gonitwę na dystansie 1907 m rozegraną w połowie czerwca. W maju na Służewcu zajął trzecie miejsce na 2000 m, tylko trzy długości za Lady Iwoną, która później zwyciężyła w Nagrodzie Soliny, była druga o łeb w Derby i wygrała Oaks. Ostatni start miał pod koniec lipca w Warszawie na dyst. 1800 m i przybiegł piąty. Pojedzie na nim, podobnie jak w zwycięskim wyścigu na Partynicach, Szczepan Mazur. Waga: 58 kg.

  Snajper. (źródło: koniewyscigowe.pl, fot. A.Pyzara)

  2. Roc’h Breizh

  Trzyletni Roc’h Breizh (po Zelzal) partynickiego trenera Roberta Świątka ma za sobą dobry występ w Westminster Derby – zajął siódme miejsce w 17-konnej stawce, z niewielkimi stratami do koni, które go wyprzedziły. W gonitwie na dyst. 2200 m rozegranej na początku czerwca we Wrocławiu przybiegł drugi za Saxon Way, od której był później wyraźnie lepszy w Derby. Ma na koncie jedno zwycięstwo, które odniósł w debiucie jako dwulatek. Jest wstępnie zgłoszony do Osterreichisches Galopper-Derby – walka o Błękitną Wstęgę w Austrii rozegrana zostanie 18 września w Ebreichsdorfie, również na dystansie 2200 m. Waga: 60½ kg.

  Roc’h Breizh

  3. Shazawar

  Kolejny trzylatek w stawce Shazawar (po Grey Gatsby) trenera Macieja Kacprzyka startował dotychczas trzy razy na Służewcu. Karierę rozpoczął szóstym miejscem w listopadzie ubiegłego roku. W bieżącym sezonie ścigał się dwukrotnie na stołecznym torze. W czerwcu na dyst. 2000 m przybiegł czwarty w 4-konnej stawce, z dość dużą stratą do przedostatniego konia. Z końcem lipca na dyst. 1800 m również zajął  czwarte miejsce, tym razem w stawce ośmiu koni. Waga: 47½ kg.

  4. Akurat

  Akurat (po Exciting Life) z partynickiej stajni trenera Łukasza Sucha przygotowywany był do Westminster Derby. W Nagrodzie Aschabada zajął trzecie miejsce, jednak w Derby nie wystartował. Zamiast tego zmierzył się z konkurencją w Lipsku w handikapowej gonitwie Ausgleich III na 1850 m i był tam szósty w sześciu koniach, tracąc tylko trzy czwarte długości do piątego miejsca. Pozostał niepokonany jako dwulatek, po efektownym zwycięstwie w debiucie na Partynicach, sensacyjnie wygrał Nagrodę Nemana na Służewcu. W bieżącym sezonie rywalizował z czołówką rocznika w Nagrodach Strzegomia i Rulera, kończąc oba występy na szóstej pozycji. Waga: 63 kg.

  Akurat

  5. Tebinio

  Dziewięcioletni Tebinio (po Ecosse) partynickiego trenera Wiesława Kryszyłowicza miał dwa niezłe starty w pierwszej części sezonu na Partynicach. Na 2400 m przybiegł czwarty, ponad sześć długości za zwycięską In Polonia, na 2200 m finiszował trzeci, o jedną długość za drugą na celowniku Igraszką. W kolejnym tegorocznym występie, w Sopocie, zajął ostatnie miejsce na 2000 m, sześć długości za przedostatnim koniem. Był świetny jako dwulatek, zwyciężając w Nagrodzie Mokotowskiej. Trzy lata temu wygrał na Służewcu gonitwę II grupy na 2200 m, ostatnie zwycięstwo zanotował w poprzednim sezonie, również w Warszawie, wygrywając gonitwę na dyst. 2000 m. Waga: 54½ kg.

  Tebinio (źródło: koniewyscigowe.pl, fot. A.Pyzara)

  6. In Polonia

  Trenowana przez Romana Piwkę sześcioletnia In Polonia (po Pop Rock), półsiostra trójkoronowanego Intensa, z trzech swoich tegorocznych startów jeden zamieniła na zwycięstwo. Na początku czerwca niespodziewanie wygrała na Partynicach gonitwę na dyst. 2400 m, bijąc o ponad sześć długości czwartego na celowniku Tebinio. W obu pozostałych wrocławskich występach zajmowała dalsze miejsca ze znacznymi stratami – była dziewiąta na 1907 m z bardzo dużą stratą do piątej na celowniku Igraszki oraz siódma na 3200 m. Waga: 58½ kg.

  In Polonia (źródło: koniewyscigowe.pl)

  7. Igraszka

  Igraszka (po Estejo), czteroletnia klacz trenowana na Partynicach przez Pawła Pałczyńskiego, w trzech tegorocznych startach na Partynicach najlepsze występy zanotowała w gonitwach na dystansie 2200 m. Pod koniec czerwca zajęła drugie miejsce, wyprzedzając o jedną długość Tebinio, miesiąc wcześniej finiszowała trzecia z bardzo małymi stratami do czołowej dwójki. Na płatnym miejscu uplasowała się również w gonitwie na nieco krótszym dystansie 1907 m, kończąc wyścig piąta z dużą przewagą nad In Polonia. Waga: 57 kg.

  Igraszka (źródło: koniewyscigowe.pl, fot. A.Pyzara)

  8. Mary Queen

  Trzyletnia Mary Queen (po Zelzal) trenowana we Wrocławiu przez Michała Borkowskiego ostatni swój start, na dyst. 1907 m we Wrocławiu, zakończyła łatwym zwycięstwem w nielicznej, czterokonnej stawce. Rozpoczęła tegoroczny sezon od trzeciego miejsca, również w gonitwie na dyst. 1907 m, w której o dwie długości wyprzedził ją Roc’h Breizh, a trzy długości do niej stracił Storm In The Stars. Oba te występy przedzielił wyścig na milę, w którym Mary Queen przybiegła czwarta w niewielkim odstępie za zwycięskim Storm In The Stars. Waga: 53½ kg.

  Mary Queen (źródło: koniewyscigowe.pl, fot. A.Pyzara)

  9. Undina

  Undina (po Jovellanos), to trzyletnia klacz trenowana przez Sławomira Wojciecha Chaboskiego. Jako dwulatka nie startowała, w tym roku pobiegła dwukrotnie. Podczas inauguracji sezonu we Wrocławiu zajęła piąte miejsce w gonitwie na dyst. 1907 m, w której przyszło jej się zmierzyć z takimi końmi, jak późniejsi uczestnicy Westminster Derby – Le Destrier i Saxon Way. Drugi start miała w Warszawie, gdzie w gonitwie na milę przybiegła siódma w 9-konnej stawce, w dość dużym odstępie za czołówką. Waga: 40 kg.

  10. Ana Swing

  Kolejna trzyletnia klacz, Ana Swing (po Wings of Eagles), przeszła niedawno do stajni trenerki Marty Barbuzińskiej. Jej domeną są raczej krótkie dystanse, chociaż pierwszy taki start w tym roku nie należał do udanych. W 13-konnej stawce zajęła 10. miejsce, wyprzedziła jednak Storm In The Stars. Trzy ostatnie sprinterskie występy zakończyły się już dużo lepszymi wynikami – dwukrotnie była druga i raz czwarta. Raz pobiegła na 1800 m, w gonitwie dla klaczy, w której zajęła siódme miejsce, niewiele ustępując takim rywalkom, jak Chibani, Dominanta, Zarine czy Saxon Way. Waga: 54 kg.

  Ana Swing

  11. Storm In The Stars

  Trzyletni ogier Storm In The Stars (po Storm The Stars) trenera Łukasza Sucha biega nierówno. Sezon zaczął od 12. miejsca (przedostatniego) w sprincie na Służewcu, przegrywając wyraźnie z Aną Swing. Później było już lepiej. Po czwartym miejscu na 1907 m, trzy długości za Mary Queen, przyszło zwycięstwo w wyścigu na milę, w którym nieznacznie pokonał rywalkę. Dwa kolejne występy – to czwarta pozycja na 1400 m we Wrocławiu i piąta na 1600 m w Sopocie. Waga: 55 kg.

  Storm In The Stars (źródło: koniewyscigowe.pl, fot. A.Pyzara)

  12. Hyderabadi

  Kolejny koń ze stajni trenera Łukasza Sucha, 4-letnia Hyderabadi (po Kheleyf) miała bardzo udany poprzedni sezon, kiedy dokonała niecodziennego wyczynu, sięgając po trzy zwycięstwa z rzędu na trzech różnych torach (Wrocław, Sopot, Warszawa). Ten rok startów ma mniej udany. Dwa pierwsze występy, w Warszawie na 1800 m i 1300 m, kończyła szósta (przedostatnia i ostatnia). W Nagrodzie Konstelacji na Partynicach (1907 m) była ostatnia w 9-konnej stawce, a w kolejnych dwóch gonitwach, w Sopocie na 1600 m i 2000 m, przybiegła czwarta. Waga: 59½ kg.

  Hyderabadi

  Piotr Pękala – Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły