More

  W sobotę wracają wyścigi na wrocławskich Partynicach

  Dwanaście koni liczy obsada gonitwy handikapowej IV grupy dla 3-letnich i starszych folblutów na dystansie 2200 m. Po raz pierwszy w tym sezonie na starcie we Wrocławiu pojawią się dwulatki. W sobotę 13 sierpnia po wakacyjnej przerwie wyścigi wracają na Partynice.

  W handikapie zebrała się bardzo ciekawa i zróżnicowana stawka. Najwyższą wagę, 63 kg, poniesie Akurat, który miał zgłoszenie do Westminster Derby, ale ostatecznie do walki o Błękitną Wstęgę nie przystąpił. W Derby pobiegł natomiast, i to z bardzo dobrym skutkiem, Roc’h Breizh (60½ kg), zajmując siódme miejsce na 17 koni.

  Snajper (58 kg) już raz w tym sezonie wygrał na Partynicach, a pojedzie na nim Szczepan Mazur, który dosiadał go w tamtym zwycięskim wyścigu. Po jednej wygranej w tym roku mają również In Polonia (58½ kg), Storm In The Stars (55 kg) i Mary Queen (53½ kg). Najniższe wagi poniosą Undina (40 kg) i Shazawar (47½ kg).

  Do pierwszej w tym sezonie gonitwy dla dwulatków, które będą debiutować, zapisanych zostało siedem koni. Interesującym rodowodem legitymuje się wyhodowana we Francji Rabiosa, której ojcem jest francuski derbista Lawman, a matka jest po znakomitym niemieckim Silvano.

  Trzyletnie folbluty ścigać się będą w dwóch seriach gonitwy IV grupy na dyst. 1600 m. W serii A o swoje pierwsze zwycięstwo powalczy Sopot, który we wcześniejszych występach był nie dalej niż trzeci. W serii B zmierzą się m.in. Australian Reef z liderem klasyfikacji jeźdźców Dastanem Sabatbekovem w siodle i Mageek dosiadany przez wicelidera Szczepana Mazura.

  Licznie obsadzone, po 11 koni, będą gonitwy: dla 4-letnich i starszych folblutów IV grupy oraz dla 3-letnich arabów, obie na dystansie 1907 m. W pierwszej z nich na ogierze Power Spirit pojedzie Szczepan Mazur, a nieoglądanego jeszcze w tym sezonie Proletariusa dosiądzie Dastan Sabatbekov. W drugiej trójka koni liderki rankingu trenerów Cornelii Fraisl zmierzy się z czterema końmi wicelidera Michała Borkowskiego.

  7 dzień wyścigowy sezonu 2022 – szczegóły

  Dwa konie z Partynic w Derby Austrii

  Roc’h Breizh i Uroboros z wyścigowej stajni partynickiego trenera Roberta Świątka znalazły się na wstępnej liście zgłoszeń do 154. Osterreichisches Galopper-Derby. Walka o Błękitną Wstęgę w Austrii rozegra się 18 września w Ebreichsdorfie.

  Francuskiej hodowli Roc’h Breizh (Zelzal – Elusive Jewel po Elusive City) bardzo dobrze spisał się w Westminster Derby na Służewcu. W stawce 17 koni zajął siódme miejsce, niewiele tracąc do poprzedzającej go szóstki rywali.

  Roc’h Breizh zajął siódme miejsce w polskim Derby, 18 września spróbuje swoich sił w Austrii, a w sobotę sobaczymy go na Partynicach. Fot. Agata Władyczka

  Reprezentant stajni Centaur II wyścigową karierę rozpoczął od zwycięstwa jako dwulatek. W tym sezonie był m.in. drugi na Partynicach w gonitwie na dystansie 2200 m, takim samym, jak w Osterreichisches Derby.

  Uroboros (Eagle Top – Uczitelka Tanca po Cloword), wyhodowany przez Joannę i Jarosława Zalewskich w podwrocławskiej stadninie Konary, zadebiutował jako trzylatek, był m.in. trzeci w gonitwie na dyst. 1907 m na Partynicach. Reprezentuje barwy austriackiej stajni Philipphof.

  Zdjęcie tytułowe – Wiktor Rzeżuchowski/Tor Partynice

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły