More

  Snajper wygrywa handikap na Partynicach, Almoheeb najlepszym dwulatkiem

  Od niespodziewanych rozstrzygnięć rozpoczął się partynicki mityng. W serii B gonitwy dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy łatwo zwyciężyła Katharsis pod Natalią Hendzel. Sześć długości za nią przybiegła Kessi (Jakub Pavlicek), trzecia w odstępie trzech długości była Madam Agnes (Temur Kumarbek Uulu). Z faworyzowanej Australian Reef spadł Dastan Sabatbekov, a Mageek pod Szczepanem Mazurem był piąty. Katharsis dla stajni Konary trenuje Michał Borkowski.

  Córka Eagle Topa i Kapryśnej – Katharsis wygrała wyścig aż o 6 długości

  Cztery konie z 11-konnej stawki rozegrały między sobą walkę o zwycięstwo w drugiej gonitwie dnia. Ostatecznie najszybszy okazał się galopujący najbliżej kanatu Via Fora pod Sanzharem Abaevem, który o jedną długość pokonał finiszującą środkiem bieżni faworyzowaną Showmeyourheaven (Dimitry Petryakov). Trzecia ze stratą półtorej długości była Gabriella Essence (Komushbek Dogdurbek Uulu), a pół długości za nią finiszował Power Spirit (Szczepan Mazur). Zwycięzca reprezentuje stajnię Wicher, a jego trenerem jest Michał Borkowski.

  Via Fora bije Showmeyourheaven

  Bardzo zaciętą bój o zwycięstwo stoczyły trzy araby w gonitwie eksterierowej I grupy. Ostatecznie Ember pod Małgorzatą Kryszyłowicz pokonał o łeb Erede (Kamil Grzybowski), a trzecia ze stratą 1¾ długości do tej dwójki finiszowała Esmera (Natalia Hendzel). Trenerką zwycięzcy reprezentującego stajnię Michałów jest Małgorzata Kryszyłowicz.

  Ember pod Małgorzatą Kryszyłowicz przed Erede

  Stawkę debiutujących dwulatków poprowadziła Long Island (Sanzhar Abaev). Na początku prostej przy kanacie do przodu przesunął się syn ogiera Shalaa – Almoheeb pod Konradem Mazurem i pewnie sięgnął po zwycięstwo. Druga dwie długości za nim finiszowała Rabiosa (Alexander Reznikov), trzecia była Miracles (Dastan Sabatbekov). Zwycięzcę dla stajni Abdulatif Al-Emadi trenuje Maciej Kacprzyk.

  Syn ogiera Shalaa – Almoheeb pod Konradem Mazurem wygrywa gonitwę dla dwulatków

  Nie było niespodzianki w gonitwie eksterierowej dla arabów II grupy. El Batina spokojnie prowadzona w dystansie przez Małgorzatę Kryszyłowicz stopniowo przesuwała się do przodu i na końcowej prostej pewnie pokonała walczącą do końca Berlicę PA (Konrad Mazur). Trzecia w dużym odstępie za czołową dwójką przybiegła Wildarosa (Bolot Kalysbek Uulu). El Batinę dla stajni Michałów trenuje Małgorzata Kryszyłowicz.

  Drugie zwycięstwo Małgorzaty Kryszyłowicz, tym razem na El Batinie

  Sopot pod Sanzharem Abaevem wywiązał się z roli faworyta i z miejsca do miejsca wygrał serię A gonitwy dla 3-letnich koni wyłącznie IV grupy. Na finiszowych metrach próbowała zbliżyć się do niego Księżna Nocy (Dastan Sabatbekov), ale nie zdołała mu zagrozić. Trzeci w dużym odstępie był Uroboros (Temur Kumarbek Uulu). Sopot reprezentuje stajnię Junior Farm, a trenuje go Michał Borkowski.

  Sopot wygrał gonitwę, prowadząc od startu do celownika

  Bliski sprawienia sensacji w handikapie dla 3-letnich i starszych koni był Shazawar (Karolina Kamińska) niosący drugą najniższą wagę w polu, który od początku galopował w czołówce. Tymczasem schowani w środku stawki faworyci, w ostatnim zakręcie zaczęli poprawiać pozycje. Na początku prostej niemal wszystkie konie ławą ruszyły do walki. Do przodu wysunął się Shazawar, bliżej kanatu finiszował Snajper pod Szczepanem Mazurem, polem nabierał prędkości Roc’h Breizh (Temur Kumarbek Uulu), środkiem dobrze galopowała Igraszka (Natalia Hendzel). Snajper na ostatnich metrach o łeb wyprzedził Shazawara, a Roc’h Breizh o szyję Igraszkę. Zwycięzcę dla stajni Koń Dla Każdego II trenuje Emil Zahariev.

  Mocno obsadzoną gonitwę handikapową wygrywa Snajper pod Szczepanem Mazurem przed Shazawarem

  Od startu ostatniej gonitwy na czele usadowił się A’asam Al Khalediah (Sanzhar Abaev) i przy kanacie wyprowadził stawkę na końcową prostą. Tuż za nim galopował Jumper de Bozouls (Kamil Grzybowski), polem natomiast rozpędzała się Java d’Vialettes pod Dastanem Sabatbekovem i długim finiszem pokonała obu rywali. Tuż przed celownikiem Jumper de Bozouls wysunął się o szyję przed A’asama Al Khalediah. Zwycięska klacz reprezentuje stajnię Al Awad Stud, a jej trenerką jest Cornelia Fraisl.

  Dastan Sabatbekov wygrywa po raz kolejny, tym razem na klaczy Java d’Vialettes

  Inter Approach i Hipop de Loire partynickiego trenera Michała Borkowskiego widnieją na liście startowej dwóch gonitw rangi Listed, które zostaną rozegrane w niedzielę 13 sierpnia podczas mityngu Westminster 132. Grosser Preis von Berlin na torze Hoppegarten. Na obu koniach ze stajni Pegza Horse Racing pojedzie Szczepan Mazur.

  Inter Approach zapisany jest do sprinterskiej gonitwy Ittlingen-Pokal (1200 m, 25.000 euro). Stawka liczy 11 koni reprezentujących nie tylko stajnie z Niemiec i Polski, ale także z Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

  Hipop de Loire zmierzy się z rywalami w długodystansowej próbie Hoppegartener Steher-Preis (2800 m, 25.000 euro). W 7-konnej stawce jest również Popinjay z Czech, a także znana z polskich torów Nania.

  W niedzielę na berlińskiej bieżni zaprezentuje się też Noble Claudine trenera Macieja Jodłowskiego, która pobiegnie w Ausgleich III (2400 m, 10.000 euro), a do sobotniej Jubilaumspreis 200 Jahre Deutscher Galopp (Listed, 1800 m, 25.000 euro) zapisana jest  Wedding Ring trenera Adama Wyrzyka.

  Na zdjęciu tytułowym Snajper pod Szczepanem Mazurem wygrywa handikap przed Shazawarem. Fot. Piotr Brzeski

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.