More

  Polskie starty w Niemczech i we Włoszech

  Polscy trenerzy wykorzystują krótką przerwę w wyścigach na Służewcu i odważnie zapisują swojego konie do wyścigów na zagranicznych torach. W sobotę w Berlinie startowała Wedding Ring, a w niedzielę na tym samym torze wystąpią: Inter Approach, Noble Claudine, Hipop de Loire oraz trenowany w Czechach dla polskiej spółki WOW! Ophelia’s Aidan. W poniedziałek w Merano pobiegnie z kolei Noble Eagle.

  Wykorzystując okazję, warto wspomnieć o niezłym występie trenowanej przez Adama Wyrzyka klaczy Wedding Ring w gonitwie 200 Jubileuszu Deutscher Galopp – Hoppegartener Stuten-Preis (1800 m) rangi Listed pod Berlinem. Niestety, klaczy nie udało się wywalczyć płatnego miejsca, do którego zabrakło zaledwie długości łba. Ostatecznie została sklasyfikowana na 5. lokacie w gronie dziewięciu uczestniczek. Była liczona w ostatniej kolejności. Leon Wolff poprowadził ją w środku stawki, blisko kanatu. Na prostej Wedding Ring utrzymywała się za trójką klaczy walczących o zwycięstwo. W końcówce spadła na szóste miejsce, ale zdołała jeszcze zaatakować i pokonać First Vision. Zwyciężyła czteroletnia niemiecka Techno Music pod Bauyrzhanem Murzabayevem dla trenera Petera Schiergena. Wedding Ring straciła do niej około 4 długości.

  Niedzielne wyścigi w Berlinie

  Najważniejszym wydarzeniem wyścigowej niedzieli w Niemczech będzie Westminster 132. Grosser Preis von Berlin (godz. 14). Zebrała się stawka 8 koni – 4 czterolatków i 4 trzylatków. Wyżej sklasyfikowane są starsze folbluty. Szczególnie mocno powinny stać notowania ubiegłorocznego wicederbisty Alter Adlera, drugiego do znakomitego Torquatora Tassa w niedawno rozegranej Grosser Hansa Preis – Northern Rulera oraz groźnego gościa z Wysp – godolphinowskiego Rebel’s Rommance. Virginia Storm w Hansa Preis stracił do Northern Rulera niecałe dwie długości, więc też nie stoi na straconej pozycji. Z kolei trzylatki będą reprezentowane przez trójkę uczestników lipcowego Deutsches Derby, które kończyły wówczas blisko siebie. Czwarty był Assistent tuż przed Nerikiem, a niewiele do nich stracił ósmy na mecie Ardakan. Tym razem najwyżej stoją notowania Assistenta, który pod koniec lipca zaliczył udany występ na torze Clairefontaine. Miał jednak niewiele czasu na regeneracje sił po dwóch ciężkich startach, więc może za to zapłacić. Stawkę uzupełnia jedyna klacz w stawce – Nastaria, pnąca się z niższego poziomu. Czeka ją trudne zadanie. Trzylatki poniosą o 4,5 kg mniej od starszych rywali, a klacz ma jeszcze minus 1,5 kg.

  O godz. 13.23 w biegu Ittlingen Pokal (Listed, 1200 m) wystartuje Inter Approach, własności Sławomira Pegzy w treningu Michała Borkowskiego. Będzie to prawdziwie międzynarodowa rywalizacja, ponieważ na sprinterskim dystansie powalczy 11 koni trenowanych w aż sześciu państwach – dwa w Szwecji, po jednym w Anglii, Francji, Włoszech i Polsce oraz piątka reprezentująca Niemcy. Bardzo mocnym faworytem w notowaniach jest trzyletnia Dishina ze stajni Petera Schiergena. Klacz była trzecia w niemieckim 1000 Guineas i ma wysoki GAG – 92,5 kg. Na Inter Approach pojedzie Szczepan Mazur.

  O 14.45 w biegu niższej randi (Ausgleich III) pod Dastanem Sabatbekovem pobiegnie Noble Claudine ze stajni Macieja Jodłowskiego. Stawka wydaje się dość zróżnicowana, ale dystans 2400 m powinien odpowiadać reprezentantce stajni Westminster.

  Stajnię Michała Borkowskiego i Sławomira Pegzy w biegu Hoppegartener Steher-Preis (Listed, 2800 m) będzie reprezentował Hipop de Loire (Szczepan Mazur). W gronie siedmiu koni znalazł się jeszcze jeden koń z Czech oraz piątka reprezentantów gospodarzy. Zdecydowanie handikapem wyróżniają się Nacido i Nubius, które może być trudno rozdzielić, ale trzymamy kciuki za udany występ Hipopa o godz. 15.20.

  W przedostatniej gonitwie mityngu (15.55) do rywalizacji na dystansie 1800 m w biegu na poziomie Ausgleich II ruszy Ophelia’s Aidan, trenowany przez Vaclava Lukę dla spółki WOW! W siodle sześciolatka zobaczymy Jana Vernera.

  Noble Eagle w Merano

  W świąteczny poniedziałek na torze w Merano będziemy mogli kibicować trenowanemu przez Janusza Kozłowskiego wałachowi Noble Eagle (Rostislav Bens), który wystartuje w Premio Ristorante Roessl Rabla, gonitwie płotowej na dystansie 3300 m. Na liście startowej znalazło się dziewięciu uczestników, w tym przygotowywany przez Grega Wróblewskiego Ambrosius.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły