More

  Timemaster wielką gwiazdą Westminster Day

  W sobotę na Torze Służewiec wyścigi zostaną rozegrane pod szyldem Wesminster Day! Z tej okacji już tradycyjnie odbędzie się jedna z najbardziej prestiżowych gonitw na średnim dystansie- Westminster Freundschaftspreis, a program dopełnią: Nagroda Dakoty i kolejna odsłona Wesminster Charity Race, w którym konie wystartują w barwach organizacji charytatywnych.

  Timemaster po raz trzeci?

  Na starcie Westminster Freundschaftspreis (2000m) stanie triumfator dwóch poprzednich edycji- Timemaster i wiele przemawia za przyznaniem mu dużych szans na podtrzymanie tej unikalnej serii. Trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego pięciolatek trafił na liczną i wymagającą stawkę, w której znajdą się wyśmienite trzylatki: Kaneshya i Magic, ale też drugi z ubiegłego roku, weteran i obieżyświat Comin’Through. Nie zabraknie też gości z Czech- dobrze znanego na Służewcu Ophelia’s Aidan i Niemiec- Atze, co sprawia, że czeka nas jeden z najciekawszych wyścigów sezonu!

  Oceniając szanse, najgroźniejszym konkurentem asa z talii Krzysztofa Ziemiańskiego jest … drugi as tego szkoleniowca- Kaneshya! Reprezentujący barwy sponsora gonitwy syn Hunter’s Lighta podjął ostatnio walkę z Night Tornado, a to duża sztuka.

  Fantastycznie dysponowany Magic będzie bronił honoru polskiej hodowli i pamiętając styl, w jakim rozstrzygnął na swoją korzyść Nagrodę Pink Pearla, nie można go skreślać z grona kandydatów do udziału w końcowej rozgrywce.

  Goście z zagranicy tym razem wydają się mieć trudne zadanie. Ophelia’s Aidan co prawda przyzwoicie spisał się w Memoriale Fryderyka Jurjewicza, ale bardzo wyraźnie przegrał z Timemasterem. Większą niewiadomą jest niemiecki Atze, który ma za sobą bardzo udany poprzedni sezon. Oceniając go na podstawie sierpniowego startu na Hoppegarten, gdzie wyprzedził Ophelia’s Aidana tylko o pół długości, wydaje się, że może być mu ciężko powalczyć z tak dobrymi końmi, jak Timemaster, czy Kaneshya.    

  Czy niepokonana Marigold Blossom utrzyma idealny bilans po Nagrodzie Dakoty?

  Rywalizacja koni dwuletnich zazwyczaj charakteryzuje się dużą dynamiką i przetasowaniami na szczycie. Pozycji liderki rocznika będzie broniła Marigold Blossom, która trochę niespodziewanie, okazała się najlepsza w Nagrodzie Skarba. Dzisiaj dystans gonitwy nie zmienił się, ale rywali ma zupełnie innych. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że urodzona w Irlandii klacz będzie miała łatwiejsze zadanie niż przed miesiącem, ale …

  Mogły się podobać w zwycięskich startach polskiej hodowli Drink Life i External Power, za którymi przemawiają nie tylko udane występy na zielonej bieżni, ale też wyniki rodzeństwa- Dakini i Empire of the Sun.  

  Córka triumfatorki Nagrody Skarba Tebiry- Thetis w debiucie wyraźnie przegrała z Marigold Blossom i Drink Life, ale ostatnio wywiązała się z roli umiarkowanej faworytki.

  Trudne do oceny są: druga z Wrocławia Rabiosa i mający za sobą debiut w mocnej stawce Adamit.

  XYZ

  Zdjęcie: Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły