More

  Polskiej hodowli Nick wygrywa Wielką Wrocławską

  Najważniejszy wyścig przeszkodowy w Polsce – Wielką Wrocławską Nagrodę Prezydenta Wrocławia (pula nagród 200 tysięcy złotych, w tym 100 tysięcy dla właściciela zwycięskiego konia) na dystansie 5000 m wygrał wyhodowany w stadninie w Golejewku Nick – 11-letni reprezentant stajni EM-EKO trenowany przez Elwirę Porębną i dosiadany przez Pavla Peprnę.

  Po upadku pięciu koni na skoku trybunowym w wyścigu pozostała trójka uczestników: Nick, Larizano (Jaroslav Myska) i Minister Wojny (Christopher Roberts). Na finiszowych metrach przewagę nad obu rywalami uzyskał Nick i wydawało się, że zmierza po pewne zwycięstwo. Wtedy Pavel Peprna zwolnił i niewiele brakowało, żeby wyprzedził go Jaroslav Myska rozpędzający się na Larizano. Ostatecznie Nick zachował przewagę szyi, a siedem długości za tą dwójką przybiegł Minister Wojny.

  Nick wygrywa Wielką Wrocławską przed Larizano

  Na ostatniej prostej płotowej Wielkiej Partynickiej Nagrody Unico Logistics (dystans 4200 m, pula nagród 100 tysięcy złotych) prowadził faworyt Dominique czeskiego trenera Pavla Tumy, dosiadany przez Jana Odlozila. Ale trenowany przez Janusza Kozłowskiego Noble Eagle pod Adamem Cmielem z każdym metrem zbliżał się do niego i po ostatnim skoku dość łatwo wyprzedził rywala. Trzecie miejsce w końcówce wywalczył Leading Lion (Rostislav Bens), drugi koń trenera Kozłowskiego. Zwycięski Noble Eagle reprezentuje stajnię Czajtanya II.

  Wielką Partynicką wygrał Noble Eagle, a drugi koń trenowany przez Janusza Kozłowskiego Leading Lion zajął trzecie miejsce
  Dekoracja zwycięzców po triumfie Noble Eagle w Wielkiej Partynickiej

  Nagrodę Galeriusa wygrała Queen pod Pavlem Slozilem, trenowana w Czechach przez Grzegorza Wróblewskiego, która na ostatnich metrach wyprzedziła prowadzącego od startu Nebo (Christopher Roberts).

  Efektowna przeszkoda wodna na torze partynickim

  W Nagrodzie Toru Wyścigowego w Pardubicach Karak trenera Emila Zaharieva, dosiadany przez Pavla Peprnę pewnie pokonał Kassara (Ondrej Velek).

  Trenowany na Służewcu przez Emila Zahariewa syn Exaltation Karak wygrywa gonitwę płotową dla trzylatków

  Po niezwykle zaciętej walce długodystansową Nagrodę Sky Clinic wygrał Charmbruck czeskiej trenerki Jany Novakovej, który pod Natalią Hendzel pokonał Viviann (Martin Srnec), Tham Luanga (Konrad Mazur) i Nairobi Boya (Michal Demo).

  Natalia Hendzel wygrała wyścig płaski na 3200 m na trenowanym w Czechach Charmbrucku

  Zwycięstwo w Nagrodzie Jape’a – o Puchar Motorpol Wrocław odniósł French Chardonnay czeskiego trenera Pavla Tumy, dosiadany przez Jana Odlozila, łatwo pokonując faworyzowanego Ocean Life (Pavel Slozil).

  Publiczność miała okazję z bliska obserwować efektowne skoki

  W zamykającej mityng Nagrodzie Osady Śnieżka po wygraną sięgnął Ambrosius trenera Grzegorza Wróblewskiego, wyprzedzając pod Pavlem Slozilem młodszym prowadzącego od startu Tonerre (Christopher Roberts).

  Pokaz jazdy hiszpańskiej

  Fot. Tor Partynice/Agata Władyczka

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły