More

  Mayar Al Khalediah trzeci po pechowym wyścigu w Baden-Baden

  Mieszane uczucia zostawił niedzielny start Mayara Al Khalediah w Baden-Baden. Z jednej strony pokazał się znakomicie, zajmując trzecią lokatę w wyścigu, do którego polskie konie nie miały szczęścia w przeszłości. Z drugiej, wszystko, co mogło, złożyło się przeciw trenowanemu przez Michała Borkowskiego pięciolatkowi.

  Rozgrywany na milę The President of the UAE Cup (G2) w Baden-Baden miał być twardym testem dla Mayara Al Khalediah, którego zadaniem było potwierdzenie wyśmienitej formy z Al Khalediah Poland Cup. Siwy pięciolatek zdał egzamin, chociaż wszytko co mogło pójść nie tak, poszło…

  Już na starcie stracił kilka długości, wspinając się w momencie otwarcia drzwiczek. Jak duży handicap na krótkim dystansie powoduje taki wypadek, nie trzeba tłumaczyć, a dodając do tego ofensywny styl biegania Mayara, strata na starcie kosztuje podwójnie. Partnerujący Mayarowi Bauyrzhan Murzabayev szybko wyprowadził go na front i podyktował własne warunki. Drugi wypadek, który mógł mieć wpływ na końcowy wynik, miał miejsce, gdy konie zbierały się do finiszu. Rozpędzająca się, późniejsza triumfatorka – Queenshala zepchnęła Mayara mocno w prawo, a ten wpadł pod nogi rozpoczynającemu finisz Zenhafowi. Za ten manewr dosiadający Queenshalę Oliver d’Andigne został spieszony na dwa dni wyścigowe.

  Końcowe metry wyścigu pokazały, że Mayar Al Khaledia miał nawet szansę na wygraną. Ponownie zebrał się do walki, wyprzedził faworyzowanego Jarifa (A.de Vries) i zbliżał się do drugiej Ekleel Athbah (T.O’Shea) oraz wspomnianej już Queenshala. To napawa optymizmem, ponieważ wczesniej Mayar raczej nie podejmował walki w końcówkach wyścigów. Różnice na celowniku: 0,75 i 0,5 długości to zdecydowanie mniej, niż stracił na starcie i potrąceniu przez Queenshalę.

  Drugi z dobrze znanych warszawskiej publiczności wyścigowców – Zenhaf (M.Abik) zajął piąte miejsce ze stratą niespełna trzech długości do Mayara, a zaliczany do autsajderów Gensik (M.Cadeddu) zajął szóstą lokatę, 10 długości za Zenhafem. Tym samym wszystkie trzy znane ze Służewca konie uplasowały się na płatnych miejscach.

  XYZ

  Zdjęcie- Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły