More

  Trudny sprawdzian Le Destriera w Saint-Cloud. Analizy i Prognozy

  Wyścigowy piątek we Francji zapowiada się niezwykle interesująco z perspektywy kibica znad Wisły (i Odry). W Prix Turenne (Listed, 2400m), na torze Saint-Cloud wystartuje trenowany przez Michała Borkowskiego Le Destrier, który po nieudanym starcie w Derby spróbuje odzyskać zaufanie i pozostać na liście koni zgłoszonych do Prix de L’Arc de Triomphe.

  Zadanie nie będzie łatwe. Le Destrier trafił na konie będące na podobnym poziomie co on… tylko że nie w Polsce, a we Francji. Dzisiejszych rywali można określić jako stawkę koni, które przeszły przez poziom handicapowy i szukają swojego miejsca w niższej rangi gonitwach Pattern. Faworytem gonitwy powinien być Athabascan (1), który był drugi i trzeci w wyścigach na poziomie Listed. Stoją za nim trener Andre Fabre i dżokej Maxime Guyon, czyli absolutna czołówka. W kapitalnej dyspozycji jest Golden Call (2), który wygrał ostatnie cztery wyścigi, w tym dwa na dzisiejszym dystansie. Francuscy dziennikarze, zaznaczają, że Golden Call w każdym kolejnym starcie pokonuje kolejne granice. Ewidentnie jest koniem na fali wznoszącej!

  Interesującymi końmi są: nabierający doświadczenia Valiabad (4) i utalentowana, sprawdzona w dystansie Melo Melo (5), która ostatnio nie poradziła sobie w znakomicie obsadzonej gonitwie rangi G3. Jest też Ottilien (7), która startując w Wielkiej Brytanii, w korespondencyjnym pojedynku, zaprezentowała się lepiej od Melo Melo na tle godolphinowskiej Ethernal Pearl.    

  Pozycję Le Destriera w polskich wyścigach można porównać do pozycji jego dzisiejszych konkurentów we francuskim turfie. Zadanie nie będzie łatwe i nawet niezwykle solidny Ioritz Mendizabal w siodle może się okazać niewystarczającym argumentem. Przeciw trenowanemu we Wrocławiu ogierowi przemawia małe doświadczenie i fakt, że „gra na wyjeździe”. Za- doping polskich kibiców, którzy będą mogli obejrzeć wyścig z komentarzem Konrada Kraśnego na żywo na antenie Trafonline.pl. Zapraszamy przed ekrany. Start gonitwy już o 14:15.

  Nasi faworyci: Athabascan (1)- Golden Call (2)- Ottilien (7)- Melo Melo (5)

  XYZ

  Zdjęcie: Tor Służewiec

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły