More

  Zwycięstwa Virago Westminster i Apollo del Sol

  W niedzielę na Służewcu rozegrano dwa wyścigi o nagrody imienne. Triumfowały w nich konie trenowane przez Macieja Janikowskiego i dosiadane przez Alexandra Reznikova – czteroletnia folblutka Virago Westminster oraz (Nagroda Rzeki Wisły) oraz pięcioletni arab Apollo del Sol (Wielkiego Szlema).

  Do gonitwy o Nagrodę Rzeki Wisły, przeznaczonej dla 3-letnich i starszych klaczy, zgłoszono pięć uczestniczek. O zwycięstwo miały walczyć trzylatki Lady Jaguar i Chibani oraz o rok starsza Virago Westminster. Niespodzianek nie było.

  Dobrze czująca się na elastycznej bieżni Virago Westminster poprowadziła pod Reznikovem dość solidnym tempem, a pilnująca jej w dystansie Chibani, usiłowała na prostej podjąć z nią walkę. Bezskutecznie. Lady Jaguar atakowała z czwartej pozycji bliżej kanatu, ale nie zdołała pokonać Chibani i zajęła trzecie miejsce. W większym odstępie celownik minęły Gabriela Essence oraz Mary Blueberry.

  Dekoracja zwycięzców po triumfie Virago Westminster w Nagrodzie Rzeki Wisły

  Właścicielem trenowanej przez Macieja Janikowskiego irlandzkiej zwyciężczyni jest Westminster Race Horses GmbH.

  W długodystansowej (3000 m) gonitwie o Nagrodę Wielkiego Szlema dla 4-letnich i starszych arabów, także walkę na prostej stoczyli faworyci. Finiszujące najbliżej publiczności Apollo del Sol oraz niosący o 4 kg więcej Kenjiy zmieniały się na prowadzeniu, a na celownik wpadły praktycznie jednocześnie. Po analizie zdjęcia z fotokomórki ogłoszono, że zwycięzcą został Apollo del Sol, chociaż jeszcze Komisja Techniczna musiała rozpatrzeć protest zgłoszony przeciwko jadącemu na zwycięzcy Alexandrowi Reznikovowi.

  Apollo del Sol po walce minimalnie pokonał Kenjiy’ego

  Ostatecznie wynik został utrzymany. Trzecie miejsce, ze stratą aż 11 długości do walczącej pary zajął wicederbista Ewest, czwarte Got de Lagarde, a piąte Athal Bint Gifara.

  Dekoracja po zwycięstwie Apollo del Sol w Nagrodzie Wielkiego Szlema

  Wyhodowany we Francji przez H. Chastanet Apollo del Sol jest własnością Firmy Handlowej „Paula” P. Szczucka. Od kilku tygodni ogiera trenuje na Służewcu Maciej Janikowski.

  Gonitwę dla kłusaków wygrała w niedzielę Isalyne d’Abomey, powożący Władysław Pandel
  Free Stajla wygrywa wyścig dla trzyletnich klaczy arabskich polskiej hodowli
  Joe Black w pięknym stylu wygrał wyścig dla dwulatków
  Oficer wygrywa handikap III grupy dla koni arabskich
  Donnia była najszybsza w gonitwie dla dwuletnich klaczy na 1000 metrów
  Kabara al Jasra zwycięża w gonitwie dla IV grupy dla 4-letnich i starszych koni arabskich na dystansie 1400 m
  Roc’h Breizh wygrywa wyścig dla trzyletnich folblutów na 2000 metrów
  Błyskotliwe zwycięstwo Fair Mastera w ostatniej niedzielnej gonitwie

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły