More

  Prosto ze stajni (8 i 9 października)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Adam Wyrzyk

  Fierce Eagle – Cały czas uważam, że to dobry koń. Ostatni wyścig miał nieudany, bo biegł w czołówce, a tempo było mocne i na prostej opadł z sił. Powinien być widoczny.

  Zireael – Wyraźnie odżyła i złapała formę. W tej stawce ma szanse na miejsce w czołówce, ale oczywiście dużo będzie zależało od postawy mało jeszcze doświadczonego jeźdźca.

  Conall Cernach – Pobiegnie grupę niżej. To silny ogier, więc dodatkowe kilogramy raczej mu nie będą przeszkadzały. Biega solidnie, więc i tym razem liczymy na niezły rezultat.

  Serpention – Całkiem przyzwoicie sobie poradził, biegnąc po dłuższej przerwie. Teoretycznie powinien się poprawiać. To jeszcze dość drobny konik, musi się wzmocnić, więc nie mam pewności, jak poradzi sobie z nadwagą na elastycznej bieżni.

  Efel – Każdy jej kolejny start jest coraz lepszy. Robi wyraźne, choć stopniowo postępy. Liczę na dalszy progres.

  Lady Gabi – Ostatnio wykazała dawne chęci do ścigania się i to od razu zaowocowało dobrym wynikiem. Pasuje jej miękka bieżnia, z dystansem też sobie radzi, więc znów najważniejsze będzie jej nastawienie mentalne.

  Elvas – Też sprzyja jej miękka bieżnia, a 1400 m wydaje się optymalne. Liczę na jej udział w rozgrywce.

  Mercury – Jestem z niego zadowolony. Jego rodzeństwo też rozpędzało się stopniowo. Moim zdaniem już tym razem powinien być widoczny w walce o czołowe miejsca.

  Gloria Gentis – Zapisałem ją awansem do I grupy, ponieważ mam dużo dwulatków, a nie chcę, żeby ścigały się między sobą. To spora, ramowa kobyłka, na pewno nie na ten rok, ale całkiem niezły debiut pozwala liczyć na solidny wynik.

  Katana Max – Z jakiegoś powodu nie pokazuje zbyt wiele, a cały czas daje nam nadzieje, że będzie lepiej. Jest trudna do oceny, ale nie składamy broni.

  Betfan – Wyraźnie zyskał i wzmocnił się w ostatnim czasie. Sprzyja mu elastyczna bieżnia. Stać go na kolejny udany start.

  The Kid Bobby B – Nie jest to dla niego szczególnie udany sezon, ale jakoś daje sobie radę. Wyraźnie traci na grząskiej bieżni i jeśli na taka trafi, to będzie mu ciężko coś ugrać.

  Enterprize – Ma eksterierowy rodowód i w zasadzie jest skazany w tym roku na rywalizację z dużo mocniejszymi rywalami. Dlatego szukamy dla niego szansy w biegu handikapowym. Pod niską wagą może coś zwojować, chociaż i tak w tym towarzystwie jest kilka niezłych koni.

  The Residencies – Do orłów nie należy. Jak na razie prezentuje raczej średnie możliwości, choć liczymy, że będzie się trochę rozkręcał.

  Krzysztof Ziemiański

  Albira – Na swoim poziomie. W jej zasięgu jest płatne miejsce, a przy korzystnym układzie wyścigu nawet wygrana.

  Dom Francisco – Całkiem nieźle zadebiutował, więc tym razem powinien pobiec przynajmniej na tym samym poziomie. Wydaje się, że nie jest bez szans.

  Ornilia Fata – Wśród koni eksterierowych radzi sobie całkiem nieźle. Pokonała już część rywali i powinna tu powalczyć.

  Mutar JR – Na swoim poziomie. Jest wysoko sklasyfikowany i trafia na mocnych rywali, dlatego staram się go zapisywać pod korzystniejszymi wagami. W tym największa szansa.

  Alnnajm – Na swoim poziomie. Lepiej galopuje po suchej bieżni.

  Asrar Al Khalediah – Ostatnio zbyt długo stała w maszynie startowej i uderzyła się najpierw w pysk, a potem jeszcze potłukła. Nie ma co patrzeć na ten wynik, bo w normalnych okolicznościach wypadła by zdecydowanie lepiej.

  West Side Glory – Jest trudna do oceny. Niby ma tutaj średnich przeciwników, jednak poniesie wysoką wagę. Sam nie wiem, czego się spodziewać.

  Chandalar – Na treningach radzi sobie bardzo dobrze i czekam, aż przełoży się to na wyścig. Na razie rozczarowuje.

  Nomen Omen – Wystartuje po dłuższej przerwie, więc raczej będzie mu dość ciężko walczyć o czołowe miejsce.

  Good Gift – Trochę odroczyliśmy ambitniejsze plany z nim związane, ponieważ nie jest jeszcze w pełni dojrzały. Tutaj powinien być bardzo widoczny.

  Machir JR – Jeśli nie będzie grząskiej bieżni, to może się pokazać. Ma dość korzystną wagę i dystans też mu powinien odpowiadać.

  Małgorzata Łojek

  Mała Miss – Stara się, ale trochę jej brakuje, żeby wywalczyć płatne miejsca. Trafia na liczne stawki, co nie ułatwia jej zadania. Może tym razem się uda.

  Eldas – Pokazał się z dobrej strony. Krótki dystans, mocne tempo i elastyczna bieżnia mu pasowały. Tym razem jest o 400 m dłużej, ale tor raczej twardszy nie będzie. Liczę, że znów powalczy o dobry wynik.

  Madryt – Ostatnio lepiej się zaprezentował. Zobaczymy, czy pójdzie za ciosem.

  Valkirie – Od czasu zwycięstwa musi ścigać się w bardziej wymagających stawkach, więc łatwo jej nie jest. Jeśli trafi na mocno elastyczną bieżnię, to jej szanse rosną.

  Iluzjon – Sprawił całkiem niezłe wrażenie. Powinien się poprawiać.

  Edormana – Niestety, Oaks nie było dla niej udane. Teraz rywale nie są wcale łatwiejsi, ale gdyby pokazywała to, co na treningach, to na pewno nie byłaby na zupełnie straconej pozycji.

  Islamabad – Już udowadniał, że ma spore możliwości. Odnoszę jednak wrażenie, iż lepiej czuje się pod niższymi wagami. Trudno mu znaleźć odpowiedni wyścig, bo gdy ma niższą wagę, rywale są bardzo mocni, a z kolei biegając grupę niżej niesie nadwagę. Rywale z pewnością są w jego zasięgu.

  Miss Margot – Po całkiem niezłych wiosennych występach, coś się w niej zacięło. Wracamy do jeźdźca, pod którym dobrze leciała. Zobaczymy, czy znów to zadziała, czy może jej forma po prostu uleciała.

  Janusz Kozłowski

  Dżemma – Wolałbym dla niej krótszy dystans i suchą bieżnię. To wyścig uczniowski, ma niezłego jeźdźca, więc wszystko jest możliwe.

  Oficer – Jest na chodzie, więc nie ma przeciwskazań, żeby znów zaliczył udany występ.

  Taled Al Khalediah – Na swoim przeciętnym poziomie.

  Duke Caracan – Założyliśmy mu okulary i testujemy ten wariant, bo ostatnie wyścigi miał zupełnie nieudane.

  Zeeba Al Khalediah – Wystartuje po tygodniu. Łatwo jej nie będzie, bo rywale znów są nieźli, a tor raczej suchy nie będzie. Na plus przemawia za to jej ulubiony dystans.

  Donny di i Palm Club – Wyścig handikapowy dla słabszych koni. Stawka jest liczna i nieprzewidywalna. Naprawdę nie sposób określić, jak się zaprezentują, ale mam nadzieję, że jak najlepiej.

  Michał Borkowski

  Hadjar – Trafiła na trudnych rywali. To niezła klacz, więc nie wykluczam niezłego występu, bo dystans powinien jej pasować.

  Via Fora – Ostatnio był próbowany wysoko i nie dał rady. Schodzimy nieco niżej i zobaczymy, jak sobie poradzi.

  Zhaker Muscat – Ostatnio biega nawet lepiej niż się spodziewałem. Na treningach nie błyszczy, ale jego starty są solidne. Nie mam nic przeciwko temu, żeby nadal pozytywnie zaskakiwał.

  Anwar Al Khalediah – Szybka, delikatna klacz. 1400 m na pewno jej pasuje.

  John d’Vialettes – Nieźle trenuje, ale ma swój charakter. Z tego powodu nie jest łatwo przewidywać, jak wypadnie.

  Napston – Będzie wycofany.

  Sergey Vasyutov

  Wiktorius – Na razie orłem nie jest, ale robi postępy. Ostatnio już był widoczny i mam nadzieję, że znów zrobi krok do przodu.

  Filemona – Raczej nie pokazała jeszcze pełni swoich możliwości. Nie jest bez szans na dobry wynik.

  Oberon – Radzi sobie całkiem nieźle. Jeszcze nie wiem, czy sam na nim pojadę.

  Agusan – Biegnie po przerwie. Ma świeżość i chęci. Zobaczymy, na ile to wystarczy.

  Alexeja – Trochę ustępuje ogierom, ale spisuje się solidnie i nie wykluczam, że znów będzie blisko.

  Afrozja – Podobała mi się w ostatnim występie, więc i tym razem liczę na udany start.

  Eumaaidan – Robi postępy w pracy treningowej. Jakby nieco się rozbudził.

  Floryna – Poniesie niską wagą w tym biegu handikapowym. W tym upatruję jej szansy.

  Wojciech Olkowski

  Espresso – Ostatnio mi się podoba i na pewno idzie do przodu.

  Heliades Armor – Ten koń nic nie może się poprawić, raczej utrzymuje swój przeciętny poziom. Oskar może sobie z nim fajnie poradzić.

  Najem du Soleil – Biega w swojej i grupie i myślę, że ma szansę. Dystans w sam raz, ale wolałby lżejszą bieżnię.

  Magor HB – To niezły koń, zrobił kilka dobrych wyścigów. Jest ciężki do jazdy, ale Alex zdecydowanie umie się z nim dogadać.

  Empathy – Prawdopodobnie będzie wycofana.

  Manchester – Powinien się tu pokazać. Nieźle spisuje się na treningach, ale nie robi oszałamiającego progresu.

  Muminek – Trochę zawodzi. Nie jest to poziom, który by nas w pełni zadowalał. Świetnie wygląda, ale nie może dać z siebie więcej. Chciałem sprawdzić go pod lżejszą ręką.

  Natalia Szelągowska

  Przystojnykaźmierz – Wydaje się być w niezłej formie. Ma co najmniej dwóch mocnych rywali, ale uważam, że jest szansa, aby powalczył.

  It’s A Green Thing – Jego start stoi pod znakiem zapytania.

  Intissar – Klacz miała problemy rozwojowe, które bardzo długo się za nią ciągnęły. Od listopada zeszłego roku urosła aż 15 centymetrów. Dopiero niedawno zaczęła robić spore postępy w pracy, trochę się wyciąga. Mimo wszystko nadal nie pokazuje pełni swoich możliwości, które wydaje się, że docelowo nie powinny być małe. Nie liczę na zbyt wiele w tym starcie, tym bardziej że startuje z „bieganymi” końmi.

  Primaveraa – Charakter ma bardzo wyścigowy. To dzielna klacz, która zawsze daje z siebie wszystko jednak mocno hamują ją słabe warunki. Trafiła na liczną stawkę, równie przeciętnych koni, więc każdy wynik jest możliwy. Wierzę w walkę o niezły wynik.

  Salih Plavac

  Tribunal – W poprzednim biegu pokazał, że ciągle potrafi się ścigać. Teraz pobiegnie w gonitwie uczniowskiej i nie jest bez szans, ale to wcale nie jest taki łatwy koń do jazdy, więc zobaczymy.

  I’Pipo – Nie zmęczył się bieganiem tydzień temu, więc raczej znów stanie na starcie. Korzystna waga to jego atut.

  Bat Eater – Martin Srnec najlepiej go zna i liczę, że ten duet znów powalczy.

  Lepton – Na swoim dotychczasowym poziomie.

  Real Life – Ma ograniczone możliwości, ale stara się. Nie mogę mu nic zarzucić. Stawka jest liczna i wyrównana, więc ciężko przewidywać, jakie ma szanse.

  Qool Tirol – Będzie wycofany.

  Wiaczesław Szymczuk

  Winyl – Rozczarował. Według mnie wyścig nie ułożył się dla niego najlepiej. Zmieniamy jeźdźca i liczymy na poprawę.

  Orinoco Flow – Jej start stoi pod znakiem zapytania.

  Lily Rose – Brakuje jej szczęścia. Może pod lżejszą ręką się przebudzi i powalczy o lepsze miejsce niż dotychczas.

  Domindar – Wraca na korzystniejszy dystans. Moim zdaniem poprzedniego rezultatu nie ma co brać pod uwagę.

  Harlem i Gone Hill – Oba dobrze się czują i są w formie. Oba także lepiej galopują po suchej bieżni.

  Andrzej Laskowski

  Sandi – Biegnie po dłuższej przerwie. Pauzowała z powodu przeziębienia. Debiut miała dość udany. Teraz też powinna być widoczna.

  Gazwa – Na swoim poziomie. Jakieś niezłe miejsce chyba jest w jej zasięgu.

  Klimat – Powinien się poprawić w porównaniu z poprzednim występem. Stał się bardziej energiczny, ale to raczej koń na przyszły rok.

  Nadaal – Nie wyszedł mu ostatni występ i rozczarował. On na pewno jeszcze się rozwija i będzie progresował, ale powinien nawiązać do wcześniejszych startów.

  Claudia Pawlak

  Notar i Venom – Najprawdopodobniej zostaną wycofane.

  Płomień – Ma ciężkie zadanie, to już ostatnia pierwsza grupa dla koni eksterierowych w tym roku i trafił na liczną stawkę.

  Haidea – Po raz pierwszy będzie biegła pod uczniem, jeśli się dogadają, to mogą zająć jakieś płatne miejsce.

  Dabirknight – Ładnie się rusza, ale dopiero debiutuje i jest jeszcze trochę zielony.

  Paweł Talarek

  Cemira – Dobrze się czuje. Liczę, że będzie ten wyścig rozgrywać. Debiutancki start wbrew pozorom nie był wyjątkowo udany, ponieważ ciężko było ją prowadzić. Według mnie poprawiła się w porównaniu z tamtym startem.

  Klif – Jeśli będzie tor elastyczny, to raczej nie będzie go w rozgrywce. Lubi twardą nawierzchnię.

  Cecheja – Świetnie się czuje i spróbuje wykorzystać ulgę wagi. Czekam na solidny rezultat.

  Cepun – Nie chce się ścigać i wątpię, żeby teraz zmieniło się to pod starszą uczennicą.

  Łukasz Such

  Tham Luang – Dobrze skacze, a warunki gonitwy są odpowiednie. Powinien dobrze przebiec. Jest koniem, który nie boi się wyścigów na długim dystansie. Według mnie to nadzieja na przyszłość.

  Akurat – Ma ciężki wyścig, w którym pobiegnie kilka mocnych koni. Jakieś płatne miejsce i będę zadowolony. Miał przerwę przez lekką kontuzję. Nawiasem mówiąc, chciałem go zapisać do płotów, ale najpierw nie miałem dla niego miejsca, a teraz nie złożył się wyścig. Nie chciałem go wrzucać na głęboką wodę, czyli wyścigów pozagrupowych, więc trzeba było trochę poczekać.

  Hyderabadi – Powinna rozgrywać ten wyścig. Stawka jest dość liczna, ale jestem dobrej myśli. Ma dość sporą wagę, jednak powinna sobie z tym poradzić i nieźle się zaprezentować.

  Małgorzata Pilipczuk

  Artysta – Czuje się dobrze, a jaki jest, każdy wie. Celownik wszystko zweryfikuje. Ja mogę powiedzieć, że pracuje dobrze i nadal lubi skakać.

  Mola – Skaleczyła się, będzie wycofana.

  Sundae – Jest bardzo duża i późna. Ogółem rzecz biorąc, jest to klacz na trzylatkę. Ostatnio nie mogła się pozbierać, bo było zdecydowanie za krótko. Ma długą akcję i potrzebuje czasu, żeby się rozkręcić. Z tego względu zapisałam ją na 1600 m. Na treningach spisuje się bardzo dobrze, najlepiej z moich dwulatków. To jeszcze nie pora na nią, ale nie miałabym nic przeciwko, gdyby sprawiła miłą niespodziankę.

  Justyna Domańska

  Harun RA – Nieźle mu idzie w gonitwach PASB. Po ostatnim wyścigu i przegranej z Westfalem utrzymał formę, więc liczę na udany występ. Sanzhar mówił, że 1600 metrów to może być trochę za krótki dystans, ale sezon zmierza ku końcowi, więc nie chcemy czekać na idealny wyścig.

  Berlica PA – Wygrała ostatnio wyścig we Wrocławiu w gronie eksterierowym. Biega bardzo nierówno. Rzutem na taśmę zapisałam ją tutaj do ostatniego wyścigu o odpowiednich warunkach. Dobrze się czuje, dlatego próbujemy iść za ciosem.

  Małgorzata Kryszyłowicz

  Esparella – Wygrała wyścig i później kolejny raz bardzo dobrze się pokazała, przegrywając tylko o szyję. Tym razem sprawdzimy ją w Warszawie. Nie wiem, jaki dokładnie poziom zaprezentują jej aktualni przeciwnicy, więc trudno określić, jakie ma szanse.

  Terchova – Po tym wygranym wyścigu nie może się odnaleźć. Musi biegać grupę niżej, pod nadwagą albo z dużo mocniejszymi końmi. Dobrze się czuje, więc musimy dalej próbować jej sił.

  Tomasz Pastuszka

  Jumeirah Beach – Dobrze spisała we Wrocławiu, więc próbujemy dalej.

  Arkano – Z amazonką się zawsze dobrze dogadują. Formę utrzymuje stabilną. W wyścigach handikapowych niezłej klasy potrafił się odnaleźć i teraz spodziewam się tego samego.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły