More

  Prosto ze stajni (Partynice, 15 października)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Partynicach w sobotę.

  Łukasz Such

  Hamad i Gorączka Złota – Czekaliśmy na dłuższy dystans. To konie późniejsze, dystansowe. Nie wyróżniają się jeszcze na tle pozostałych dwulatków. Trzeba dać im trochę czasu.

  Green Clover – On z kolei powinien być w rozgrywce. Dość późno urodzony, ma jeszcze zad przerośnięty, ale na niego delikatnie liczę.

  Speedy Girl – Ma ciężkie zadanie przed sobą. Jest jedyną kobyłą w stawce. Jeśli cały wyścig ułoży się odpowiednio, to może powalczyć o płatne miejsce. Od początku sezonu była szykowana pod kątem tego wyścigu, ale jest tu kilka naprawdę mocnych koni.

  Kiss Or Kill – Będzie wycofany.

  Zimbardo – Będę bardzo zadowolony, jak załapie się do rozgrywki o pierwszą piątkę.

  Gabriella Essence – Powinna rozgrywać ten wyścig. Lubi lekko-elastyczny tor.

  Robert Świątek
  Bella Bonita – Na swoim poziomie. Troszeczkę może pójść do przodu. Czuje się dobrze i tak samo wygląda. Może się tu pokazać.

  Kakao Blue – Jest jeszcze dzieciakiem, ale nieźle sobie radzi i płatne miejsce powinien zająć bez większych problemów. Jego matka sprawdziła się już w hodowli.

  Utracjusz – Jest w miarę wyścigowy, wygląda ładnie. Jest polskiej hodowli, więc teoretycznie powinien mieć mniejsze szanse, ale do tej pory był najszybszy z tej trójki koni.

  Ekwador – Wielki, ciężki koń bez szybkości. Koń absolutnie na później. Jest zdrowy, więc postanowiłem zapisać go już teraz.

  Call Me Home – Zdecydowanie jest w formie. Nieźle się pokazał w pierwszym starcie, ostatnio troszeczkę gorzej wypadł i względem tego występu powinien poprawić.

  Haad Rin – Na swoim poziomie. Jeździec ma za zadanie się tylko przykleić. Od początku myśleliśmy o tym wyścigu jako docelowym.

  Madam Agnes – Jest strasznie ostra. Trafiła na wymagającą stawkę i zobaczymy, jak sobie z nią poradzi. Jeśli Stefano ją odpowiednio przytrzyma, to może powalczyć o miejsce w trójce.

  Michał Borkowski

  Modus Vivendi – Będzie wycofany.

  Power Djoker – Rusza się całkiem nieźle, jednak docelowo to koń na przyszłość i dłuższe dystanse. W stawce debiutantów ciężko przewidywać wynik, ale liczę, że się pokaże z dobrej strony.

  Australian Reef – Na wrocławskim torze radzi sobie solidnie. Pasuje jej bieżnia, a także konkurencja. Powinna znów walczyć.

  Madiba Movie – Po zabiegu kastracji potrzebował sporo czasu, żeby dojść do siebie. Z każdym startem nieco się poprawia i rozkręca.

  Paweł Pałczyński

  Et Tu Brute – Zrobił niezły wyścig w Warszawie. Podobał mi się wtedy i podobnie jest na treningach. Jedynym minusem jest fakt, że to dość trudny koń do jazdy. Jeśli zostanie odpowiednie przeprowadzony, może powalczyć.

  Nowa Droga – Będzie wycofana.

  Kassar – Pozytywnie zaskoczył w swoim pierwszym starcie w tej konkurencji. Na robocie pracował nieźle, ale aż tak dobrego rezultatu się nie spodziewałem. Jeszcze uczy się, jak najbardziej efektywnie pokonywać płoty, ale powinien być widoczny.

  Juven – Ma spore zaległości. Teoretycznie jego przyszłością miałby być wyścigi przeszkodowe, jednak najpierw musi nabrać doświadczenia, a także pokazać coś w biegach płaskich.

  Janusz Kozłowski

  Noble Eagle – Dobrze się czuje, choć dostaje już zimowego włosa. Poniesie wysoką wagę, ale różnice między faworytami nie są duże. Liczę, że powalczy.

  Leading Lion – Jest w formie. To silny koń, który ma udany sezon. Ostatnio był trzeci i stać go przynajmniej na powtórkę.

  Emil Zahariev

  Mageek – Na solidnym poziomie. Cały czas się rozwija, aczkolwiek uważam, że to koń na wyścigi przeszkodowe.

  Karak – Nie zgubił formy. To bieg płotowy, więc ciężko prognozować w ciemno przebieg i rezultat, ale liczymy na dobry występ.

  Dame Gladys – Sporo od niej oczekuje i czekam na przebudzenie. Pozytywny rezultat jest w jej zasięgu, jednak wszystko zależeć będzie od układu wyścigu.

  Justyna Domańska

  Katalonia – Zostanie wycofana.

  Wizerunek – Ostatnio bardzo ładnie przebiegł pod dżokejem. Zajął trzecie miejsce po walce. Konrad Mazur znowu na nim pojedzie i spodziewam się niezłego występu.

  Gandawiano – Późno debiutował ze względu na problemy zdrowotne. Ma dość ciekawe pochodzenie jak na konia eksterierowego. Po debiucie się poprawił i powiem załapać się do trójki.

  Petro Nakoniechnyi

  Pustynny Raj – Fajny koń, ale nie jest stworzony do wyścigów. Płatne miejsce będzie sukcesem.

  Riposte – Dobrze pracuje. Biegnie jednak po doświadczenie.

  Rolsi Roys – Mam nadzieję, że trochę się poprawi. Zmieniamy taktykę i może uda się wywalczyć niższe płatne miejsce.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły