More

  Prosto ze stajni (Partynice, 15 października)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Partynicach w sobotę.

  Łukasz Such

  Hamad i Gorączka Złota – Czekaliśmy na dłuższy dystans. To konie późniejsze, dystansowe. Nie wyróżniają się jeszcze na tle pozostałych dwulatków. Trzeba dać im trochę czasu.

  Green Clover – On z kolei powinien być w rozgrywce. Dość późno urodzony, ma jeszcze zad przerośnięty, ale na niego delikatnie liczę.

  Speedy Girl – Ma ciężkie zadanie przed sobą. Jest jedyną kobyłą w stawce. Jeśli cały wyścig ułoży się odpowiednio, to może powalczyć o płatne miejsce. Od początku sezonu była szykowana pod kątem tego wyścigu, ale jest tu kilka naprawdę mocnych koni.

  Kiss Or Kill – Będzie wycofany.

  Zimbardo – Będę bardzo zadowolony, jak załapie się do rozgrywki o pierwszą piątkę.

  Gabriella Essence – Powinna rozgrywać ten wyścig. Lubi lekko-elastyczny tor.

  Robert Świątek
  Bella Bonita – Na swoim poziomie. Troszeczkę może pójść do przodu. Czuje się dobrze i tak samo wygląda. Może się tu pokazać.

  Kakao Blue – Jest jeszcze dzieciakiem, ale nieźle sobie radzi i płatne miejsce powinien zająć bez większych problemów. Jego matka sprawdziła się już w hodowli.

  Utracjusz – Jest w miarę wyścigowy, wygląda ładnie. Jest polskiej hodowli, więc teoretycznie powinien mieć mniejsze szanse, ale do tej pory był najszybszy z tej trójki koni.

  Ekwador – Wielki, ciężki koń bez szybkości. Koń absolutnie na później. Jest zdrowy, więc postanowiłem zapisać go już teraz.

  Call Me Home – Zdecydowanie jest w formie. Nieźle się pokazał w pierwszym starcie, ostatnio troszeczkę gorzej wypadł i względem tego występu powinien poprawić.

  Haad Rin – Na swoim poziomie. Jeździec ma za zadanie się tylko przykleić. Od początku myśleliśmy o tym wyścigu jako docelowym.

  Madam Agnes – Jest strasznie ostra. Trafiła na wymagającą stawkę i zobaczymy, jak sobie z nią poradzi. Jeśli Stefano ją odpowiednio przytrzyma, to może powalczyć o miejsce w trójce.

  Michał Borkowski

  Modus Vivendi – Będzie wycofany.

  Power Djoker – Rusza się całkiem nieźle, jednak docelowo to koń na przyszłość i dłuższe dystanse. W stawce debiutantów ciężko przewidywać wynik, ale liczę, że się pokaże z dobrej strony.

  Australian Reef – Na wrocławskim torze radzi sobie solidnie. Pasuje jej bieżnia, a także konkurencja. Powinna znów walczyć.

  Madiba Movie – Po zabiegu kastracji potrzebował sporo czasu, żeby dojść do siebie. Z każdym startem nieco się poprawia i rozkręca.

  Paweł Pałczyński

  Et Tu Brute – Zrobił niezły wyścig w Warszawie. Podobał mi się wtedy i podobnie jest na treningach. Jedynym minusem jest fakt, że to dość trudny koń do jazdy. Jeśli zostanie odpowiednie przeprowadzony, może powalczyć.

  Nowa Droga – Będzie wycofana.

  Kassar – Pozytywnie zaskoczył w swoim pierwszym starcie w tej konkurencji. Na robocie pracował nieźle, ale aż tak dobrego rezultatu się nie spodziewałem. Jeszcze uczy się, jak najbardziej efektywnie pokonywać płoty, ale powinien być widoczny.

  Juven – Ma spore zaległości. Teoretycznie jego przyszłością miałby być wyścigi przeszkodowe, jednak najpierw musi nabrać doświadczenia, a także pokazać coś w biegach płaskich.

  Janusz Kozłowski

  Noble Eagle – Dobrze się czuje, choć dostaje już zimowego włosa. Poniesie wysoką wagę, ale różnice między faworytami nie są duże. Liczę, że powalczy.

  Leading Lion – Jest w formie. To silny koń, który ma udany sezon. Ostatnio był trzeci i stać go przynajmniej na powtórkę.

  Emil Zahariev

  Mageek – Na solidnym poziomie. Cały czas się rozwija, aczkolwiek uważam, że to koń na wyścigi przeszkodowe.

  Karak – Nie zgubił formy. To bieg płotowy, więc ciężko prognozować w ciemno przebieg i rezultat, ale liczymy na dobry występ.

  Dame Gladys – Sporo od niej oczekuje i czekam na przebudzenie. Pozytywny rezultat jest w jej zasięgu, jednak wszystko zależeć będzie od układu wyścigu.

  Justyna Domańska

  Katalonia – Zostanie wycofana.

  Wizerunek – Ostatnio bardzo ładnie przebiegł pod dżokejem. Zajął trzecie miejsce po walce. Konrad Mazur znowu na nim pojedzie i spodziewam się niezłego występu.

  Gandawiano – Późno debiutował ze względu na problemy zdrowotne. Ma dość ciekawe pochodzenie jak na konia eksterierowego. Po debiucie się poprawił i powiem załapać się do trójki.

  Petro Nakoniechnyi

  Pustynny Raj – Fajny koń, ale nie jest stworzony do wyścigów. Płatne miejsce będzie sukcesem.

  Riposte – Dobrze pracuje. Biegnie jednak po doświadczenie.

  Rolsi Roys – Mam nadzieję, że trochę się poprawi. Zmieniamy taktykę i może uda się wywalczyć niższe płatne miejsce.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.