More

  Haad Rin wygrał Crystal Cup, Mayar trzeci w Mediolanie

  Haad Rin z partynickiej stajni trenera Roberta Świątka wygrał pod Christopherem Robertsem międzynarodową gonitwę z przeszkodami Crystal Cup, powtarzając swój sukces z 2019 r. Reprezentant stajni Borowa jest pierwszym koniem, który Kryształowy Puchar na Partynicach zdobył dwukrotnie. Mayar Al Khalediah wywalczył trzecie miejsce w gonitwie G3 w Mediolanie, Le Destrier był czwarty w handikapie kat. II w Monachium. Oba konie trenuje we Wrocławiu Michał Borkowski.

  Ośmiokonną stawkę koni z Czech, Szwecji i Polski poprowadził Larizano (Jaroslav Myska), ubiegłoroczny zwycięzca Crystal Cup we Wrocławiu. W czołówce galopowały Gap Pierji (Josef Bartos) i Haad Rin. W drugiej fazie gonitwy, po zatrzymaniu Larizano, dyktowanie tempa przejął Haad Rin i stopniowo zaczął uzyskiwać coraz większą przewagę.

  Haad Rin wygrał Crystal Cup

  Na finiszowej prostej nie był w stanie zagrozić mu równo idący Gap Pierji i podopieczny trenera Roberta Świątka pewnie sięgnął po drugi w karierze triumf w Crystal Cup. Trzecie miejsce w końcówce wywalczył Her Him (Henrik Engblom), pokonując o szyję Turiona (Marcel Novak).

  Daleko za czołową czwórką przybiegł Nick (Pavel Peprna), blisko szósty był Mutadaffeq (Niklas Loven), a ostatni z bardzo dużą stratą kończył wyścig Almost Human (Pavel Slozil mł.).

  French Chardonnay łatwo zwyciężył w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego, stanowiącej finał cyklu gonitw z przeszkodami dla koni czteroletnich. Faworyt trenowany przez Pavla Tumę dla stajni Dr. Charvat łatwo pokonał Reggaetona (Pavel Slozil mł.) i Speedy Girl (Marcel Novak).

  French Chardonnay zwyciężył w Nagrodzie Marszałka Województwa Dolnośląskiego

  Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego i miano najlepszego trzylatka w gonitwach z płotami zdobył Karak, którego do zwycięstwa poprowadził Pavel Peprna. Pewnie pokonał Kassara (Pavel Slozil mł.) i Mageeka (Jakub Kocman). Trenerem zwycięskiego konia, reprezentującego stajnię WRS Racing, jest Emil Zahariev.

  Nagrodę Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego zdobył Karak

  Otwierającą mityng gonitwę z płotami wygrał dowolnie z miejsca do miejsca Nel pod Jaroslavem Myską. Zwycięzcę dla stajni RD Project trenuje Eva Zahorova.

  Nel wygrywa wyścig płotowy na Partynicach

  W gonitwie eksterierowej zwyciężyła Pustynna Lilia z SK Michałów, dosiadana przez Małgorzatę Kryszyłowicz i trenowana przez Wiesława Kryszyłowicza.

  Pustynna Lilia

  Gonitwę debiutujących dwulatków pewnie wygrał Green Clover pod Bolotem Kalysbekiem Uulu. Przedstawiciela stajni Lucky Jinx trenuje Łukasz Such.

  W gonitwie dla dwulatków zwyciężył Green Clover

  W płaskiej gonitwie dla 3-letnich i starszych koni zwyciężył Madiba Movie dosiadany przez Sanzhara Abaeva. Trenowany przez Michała Borkowskiego zwycięzca reprezentuje barwy stajni El Prado.

  Madiba Movie

  Kończącą mityng Nagrodę Masiniego wygrał Molly Power, na którym jechał Josef Bartos. Zwycięskiego konia dla stajni Francis Fuchs trenuje Alzbieta Faltejskova.

  Nagrodę Masiniego wygrał Molly Power

  Dwa konie partynickiego trenera Michała Borkowskiego ścigały się w niedzielę na zagranicznych torach: Mayar Al Khalediah wywalczył trzecie miejsce w gonitwie G3 w Mediolanie, Le Destrier był czwarty w handikapie kat. II w Monachium.

  Mayar Al Khalediah ze stajni Polska AKF pod Antonio Fresu swoim zwyczajem poprowadził stawkę w Premio Milano Jockey Club (G3, 1800 m, 60.500 euro) dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej.

  Mayar Al Khalediah

  Na finiszowych metrach wyprzedził go pierwszy faworyt Jarif (Marco Monteriso) z Francji i łatwo zwyciężył, drugi był mniej liczony Ayman (Ivan Rossi) ze Szwecji.

  Le Destrier ze stajni Pegza Horse Racing zajął czwarte miejsce w Preis der Abendzeitung, handikapie dla 3-letnich i starszych koni (Ausgleich II (C), 2800 m, 10.000 euro), głównej gonitwie niedzielnego mityngu na torze w Monachium. Jechał na nim Michael Cadeddu. Zwyciężyła Orihime (tr Christian von der Recke, dż. Andrasch Starke).

  Le Destrier w debiucie wygrał w maju na Partynicach

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły