More

  Prosto ze stajni (29 i 30 października)

  Wypowiedzi trenerów dotyczące koni startujących na Służewcu w najbliższy weekend.

  Adam Wyrzyk

  Queen Capella – Będzie wycofana.

  Zireael – Ciężko jest jej się w tym roku rozkręcić. Czasem biegnie trochę lepiej, a potem rozczarowuje. Dystans jest dla niej w porządku, bo takie optimum dla niej to 1300-1600 m.

  Serpention – Dochodzi do siebie po kastracji. Rozkręca się. Trudno powiedzieć, jak wypadnie po skróceniu dystansu, ale raczej nie powinno być to dla niego szczególną przeszkodą.

  Pilecki – Mało w tym roku startował, więc raczej nie odczuwa trudów sezonu. Ostatnio miał wyraźną ochotę do rywalizacji i w efekcie wygrał. Ciągle ma możliwości, jednak kluczową kwestią jest jego nastawienie.

  Conall Cernach – Nie ułożył się dla niego ostatni wyścig. Lepiej prezentuje się w bardziej surowych rozgrywkach. Powinien wypaść lepiej.

  Fierce Eagle – Dystans 1600m nie będzie dla niego problemem. Nadal się rozwija, rośnie, więc prawdopodobnie pełnię możliwości pokaże w przyszłym roku.

  Red Hot Chilli Lewy – Pierwszy start nie był rewelacyjny, ale jak większość koni z naszej stajni, powinien się poprawić w drugim podejściu. Zobaczymy na ile.

  Efel – Rozkręciła się i biega na dobrym, solidnym poziomie. Myślę, że ma szanse na udział w rozgrywce.

  Adahlen – Tak naprawdę jeszcze nie miał okazji sprawdzić się w aż tak dystansowym biegu. To już dojrzały, starszy koń, więc powinien sobie poradzić z tym wyzwaniem. Jest oszczędnie prowadzony, więc też nie wydaje się przemęczony.

  Farhat – Problem siedzi w jego głowie. Nie wykazuje jakichś wielkich chęci do rywalizacji, stąd moje obawy, że może się powtórzyć sytuacja z poprzedniego startu.

  Mary Blueberry – Będzie wycofana.

  Janusz Kozłowski

  Eliminator – Będzie wycofany.

  Dżemma – W tym roku biega słabiej niż w ubiegłym. Trochę lepiej spisała się ostatnio, jednak na miękkiej bieżni nie będzie jej łatwo.

  Zeeba Al Khalediah – Dystans jest dla niej zbyt długi, a tor prawdopodobnie będzie elastyczny, co również nie jest dla niej korzystne. Z każdego płatnego miejsca będę zadowolony.

  Oficer – Będzie wycofany.

  Fanny Mendelson – To jej pożegnalny występ na Służewcu. W poprzednim starcie zaprezentowała się całkiem nieźle i sądzę, że tym razem nie powinno być gorzej.

  Hermes d’Etiolles – Trochę więcej się po nim spodziewałem, ale w pewnym momencie jakby przestał iść do przodu. Tutaj nie ułatwi mu zadania dość wysoka waga.

  Mc Gregorsky – Ostatnio został źle przeprowadzony przez jeźdźca. Miał duże szanse na zwycięstwo. Teraz też powinien powalczyć.

  Michał Borkowski

  El Pago Pago – Ostatnio nie wystał spokojnie w maszynie do końca i zaczął rozrabiać. Było dużo koni i musiał zbyt długo czekać. Teraz ma przedostatni numer startowy, więc liczę, że proces startu przebiegnie już normalnie, a on powalczy o dobry wynik.

  Hadjar – Ostatnio w bardzo mocnym wyścigu chyba nieco zbyt wcześnie zaatakowała. Mimo wszystko zaliczyła kolejny bardzo solidny występ. Zakładam, że przynajmniej tak samo dobrze powinno być tym razem.

  Sopot – Trochę mu brakuje szczęścia, ale pracuje i biega nieźle. Nie jest bez szans na udział w rozgrywce.

  Anwar Al Khalediah – To jej pożegnalny występ. Dystans jej odpowiada, jednak kilku groźnych konkurentów z pewnością nie ułatwi jej zadania.

  Jawahr – Ostatnio pobiegła poniżej oczekiwań. Wydaje mi się, że stać ją na więcej. Ten wyścig pozwoli dokładniej ocenić jej poziom.

  Dioriska – Na swoim poziomie. Płatne miejsce jest w jej zasięgu.

  Inter Approach – Podoba mi się na treningach, a w Niemczech pokazał się z dobrej strony na poziomie Listed. Ostatni start mu nie wyszedł, ale rywale też byli mocni. Liczę, że powalczy.

  Krzysztof Ziemiański

  Dark Bullet – Robi postępy, jednak to koń późniejszy, więc nie należy już teraz od niego zbyt wiele oczekiwać. Musi dojrzeć.

  West Side Glory – Na swoim poziomie. Wygląda na to, że odpowiada jej miękka bieżnia, bo ostatni wyścig miała udany.

  Asrar Al Khalediah – W jej ostatnim wyścigu w karierze pojedzie dżokej. Poniesie wysoką wagę, więc trudno przewidzieć, jak wypadnie.

  Chandalar – Będzie wycofany.

  Stargazer – W poprzednim występie poniósł jeźdźca i na prostej zabrakło mu sił. Tym razem wystąpi pod innym dżokejem.

  Maybach – W mojej ocenie prezentuje możliwości zbliżone do Stargazera, chociaż to koń w zupełnie innym typie. Oba muszą dojrzeć i powinny być lepsze w kolejnym sezonie.

  Albira – Prezentuje stabilną formę. Dwukrotnie przegrała z Wendy, więc podobnie może być teraz. Liczę na udany występ.

  Petit – Nie mam zastrzeżeń do jego formy. Jeśli bieżnia nie będzie zbyt grząska, na której mocniej odczuwałby najwyższą wagę w polu, to powinno być dobrze.

  Mutar JR – Jego możliwości są dobrze znane. Jest wysoko zagrany i trafia na mocnych przeciwników. W tej gonitwie handikapowej ma chyba trochę większe szanse.

  Wojciech Olkowski

  Caresser – Zobaczymy, czy Alex Reznikov, który ostatnio spadł z konia, będzie mógł pojechać. On zna go bardzo dobrze. W każdym razie, ogier utrzymuje się w formie i mam nadzieję, że w końcu uda mu się wygrać.

  Feothan – Na pewno powalczy o jak najlepsze miejsce, jednak lepiej prezentuje się na lżejszym torze. Na taki raczej nie ma co liczyć jesienią.

  Scarlett Jive – Biega poniżej oczekiwań i chyba trudno liczyć na nagłą odmianę, chociaż cały czas mam nadzieję na jej lepsze występy.

  Bint Marshal – Akurat w jej przypadku jesienne warunki trzeba zapisać na plus, więc może być widoczna.

  Zoya RMP – Jej grząska bieżnia także odpowiada. Niestety, na razie biega bez sukcesów.

  Sofronia – Skorzysta z ulgi wagi za dosiad starszego ucznia. Jeśli zostanie dobrze przeprowadzona, to stać ją na zajęcie niezłego miejsca.

  Sergey Vasyutov

  Antaba – Biega na niezłym, równym poziomie. Znów powinna się liczyć.

  Filemona – Czuje się nieco lepiej niż przed poprzednim startem, więc zakładam, że wypadnie lepiej.

  Najna – Debiutuje. Może być jej trudno w pierwszym starcie, bo jeszcze jest trochę ciężkawa.

  Patina – Będzie wycofana.

  Elika – Utrzymuje się na swoim średnim poziomie.

  Afrozja – Myślę, że ostatni występ był wypadkiem przy pracy. Rusza się całkiem nieźle i płatne miejsce na pewno jest w jej zasięgu.

  Sabamira – Poniesie korzystną wagę w tym biegu. Nie jest zmęczona po Oaks, już się zregenerowała. Będzie to jej ostatni start w karierze.

  Andrzej Laskowski

  El Nazir – Będzie wycofany.

  Gabonn – Nie udał mu się ostatni start, ale miał mocnych rywali. Jest w dobrej formie, więc może być tym razem bardziej widoczny.

  Sandi – Biegła po dłuższej przerwie, więc tym razem powinna się poprawić. Liczę na płatne miejsce.

  Gazwa – Jest w niezłej dyspozycji. Możliwości ma porównywalne z Sandi.

  Nadaal – Na swoim poziomie. Był bliski wygranej i teraz ma kolejną szansę. Dzięki dosiadowi Oskara Nowaka skorzysta z 4 kg ulgi wagi, natomiast jeździec nie będzie miał bata. Zobaczymy, jaki będzie efekt.

  Piotr Piątkowski

  Jagga – Będzie wycofana.

  Luaithrion – Biega trochę w kratkę. Lepsze starty przeplata słabszymi. Ostatni był mniej udany, więc teraz powinien wypaść lepiej, szczególnie że schodzi na zdecydowanie niższy poziom.

  Miss Dynamite – Rozwija się i poprawia. Trochę więcej się po niej spodziewałem w drugim starcie. Dystans powinien jej odpowiadać.

  Vatan – Na swoim poziomie. W biegu najniższej kategorii wszystko jest możliwe.

  Wiaczesław Szymczuk

  Orinoco Flow – Poprawiła się w drugim starcie. W tej stawce jest kilka ciekawych koni, ale mam nadzieję, że będzie walczyła.

  Gerbera – Dystans 1600 m powinien jej bardziej odpowiadać. Liczymy na lepszy występ niż ostatnio.

  Gone Hill – Fajnie sobie radzi w silniejszych stawkach, jednak przede wszystkim sprzyja mu lżejsza bieżnia. Trudno przewidzieć, czy jest szansa na takie warunki.

  Małgorzata Łojek

  Mała Miss – Ogólnie rzecz biorąc, robi co może. Wykazuje ambicje i chęć rywalizacji, natomiast trochę brakuje jej możliwości. Ciągle mam nadzieję, że się przełamie i wywalczy lepsze miejsce niż ostatnio.

  Miss Margot – Poniesie bardzo korzystną wagą, co jest niewątpliwym atutem. Czy to wystarczy, żeby wywalczyć niezłą płatną lokatę – zobaczymy.

  Estatura – Zrobiła w tym sezonie nawet więcej niż można się było spodziewać. Po dwóch zwycięstwach nie ma szczególnego wyboru, jeśli chodzi o gonitwy dla niej, jednak stawka nie jest liczna, a to sprzyjająca okoliczność.

  Maciej Janikowski

  Potęga – Nie zachwyca swoim poziomem. Może pójdzie trochę do przodu, ale nie jestem jeszcze przekonany do jej umiejętności wyścigowych.

  Cis – Jego start stoi pod znakiem zapytania.

  Sara Smile – Nie spisuje się najlepiej. Jest wystawiona na sprzedaż i szukamy jej nowego domu, bo jest świetnym koniem, ale nie ma wielkiego talentu do ścigania.  

  Andrzej Walicki

  Stradius – To dobry koń, jest bystry. Podoba mi się na treningach i w wyścigu też się pokazał, więc go liczę.

  Taymour – Ogólnie jest sporym rozczarowaniem. Ostatnio nieźle galopował pod francuskim dżokejem i może teraz wypadnie podobnie.

  Power Barbarian – Jak zwykle pracuje świetnie, jednak problemy zdrowotne z przeszłości ciągle dają się we znaki i nie może pokazać się ze swojej najlepszej strony w wyścigu. Ma możliwości, ale zawsze ciężko ocenia mi się przed startem jego szanse.

  Robert Świątek

  Bella Bonita – Ma już kilka wyścigów za sobą, natomiast po raz pierwszy pobiegnie w stolicy. Jestem dobrej myśli przed tym startem, bo jest bystra i odważna.

  Roc’h Breizh – Trafił na mocne towarzystwo, chociaż trzeba pamietać, że spisywał się już nieźle w Warszawie.

  Witcher – Zostanie wycofany.

  Kamila Urbańczyk

  Hellada – Cały sezon zawodziła, bo miała wysoko zawieszoną poprzeczkę. Chcę sprawdzić jej możliwości na najkrótszym dystansie.

  Wendy – Dwa razy była druga i brakuje jej trochę szczęścia. Liczę, że tym razem może się uda jej wygrać.

  Zenith – Ostatnio nie wyszedł mu wyścig. Jest nerwowy przed startem. Ma możliwości i już raz je pokazał, więc nie odbieram mu szans na dobry wynik.

  Natalia Szelągowska

  Showmeyourheaven – Jak na swój wiek, jest w bardzo dobrej formie. Wiadomo, że nie jest już tą samą klaczą, co jeszcze 3-4 lata temu, niemniej jednak może powalczyć o wyższe płatne miejsce.

  Louisville – Świetnie pracuje podczas treningów, ale w wyścigach bardzo się oszczędza. Może w końcu się przełamie i pobiegnie na miarę swoich możliwości, choć nie mogę zagwarantować, że będzie to tym razem.

  Emil Zahariev

  Marcus Aurelius – Zaczął od szóstej lokaty w niesamowicie mocnym wyścigu. Następnie wypadł już nieźle i był trzeci. Z biegiem czasu można spodziewać się po nim poprawy, bo jest późno urodzony. Wierzę, że dobrze wypadnie, ale z młodymi końmi różnie to bywa.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły