More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 44.)

  Analiza niedzielnych gonitw (z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów).

  I: 3-letnie i starsze folbluty, II gr., 1600 m

  Wycofane zostały Zanzily Passion oraz Louisville. W świetnej formie jest Elvas (26) i zdaniem ekspertów klacz ma duże szanse wygrać po raz trzeci z rzędu. Wydaje się, że jej najgroźniejszym konkurentem powinien być Blue Connoisseur (3), który był bliski odniesienia zwycięstwa tydzień temu. Nie można też skreślać utalentowanego Empire of the Sun (1), chociaż w jesiennych warunkach radzi sobie słabiej niż latem. Po serii bardzo słabych startów, na tym samym dystansie przebudził się Marvelous Stam. Wygrał w mniej wymagającym towarzystwie, jednak w wieku dwóch lat prezentował się świetnie i jeśli wrócił do formy, to nie można wykluczyć niespodzianki z jego strony. Inulla potrafi zaskakiwać. W parze z Dastanem Sabatbekovem i pod niską wagą tak zupełnie skreślać jej nie można.

  II – Nagroda Nemana: 2-letnie folbluty, kat. B, 1400 m

  Piękne zwycięstwo w drugim starcie odniosła Gloria Gentis (28), czym zaskarbiła sobie bardzo duże zaufanie ekspertów. Jej wygrana była imponująca, chociaż wydaje się, że trafiła na niezbyt dobrze dysponowanych rywali. Rośnie forma Espresso (2), który może okazać się wymagającym konkurentem. Ciekawie zapowiada się również polskiej hodowli Maestral – czy sprawi niespodziankę? Zdecydowanie słabsze są Piosenka i Flores. Najprawdopodobniej rozstrzygną między sobą walkę o czwarte miejsce, a ogier sprawiał ostatnio lepsze wrażenie.

  III: 4-letnie i starsze araby, wył. III gr., 1800 m

  Wycofane zostały Inouk de Bozouls oraz Gabonn. W Lidze Ekspertów cztery konie typowane są na pierwsze miejsce. Najwięcej głosów wspiera równo biegającą SS Alreem (14), natomiast trochę mniej przewidywalna Celtic Amal (9) jest druga w zestawieniu. Lekceważyć nie można doświadczonego Galito de Bozouls (5) oraz Ehssany (2), na której ponownie pojedzie amazonka Kinga Lewandowska. Ten duet ostatnio wygrał, a dzięki uldze wagi klacz poniesie korzystną wagę – 56 kg.

  Z grona koni nieliczonych na zwycięstwo, wydaje się, że niespodziankę mogą sprawić niezły wiosną Idelin de Bozouls oraz solidna Dalma. Słabsze są chyba Lafadi Shah opraz Momo.

  IV: 2-letnie folbluty, II gr., 1200 m

  W roli faworyta wystąpi mający za sobą dwa niezłe występy Dab Dancer (18). Za jego najgroźniejszą konkurentkę uznawana jest natomiast ciekawego pochodzenia debiutantka – Gold Lily (8). Nieco niżej stoją notowania drugiego z koni rozpoczynających karierę – Savage Storma (3) oraz mogącego posiadać jeszcze rezerwy Chilli Pepper (1). Szybki rodowód ma Dżajawarman, ale debiut miał przeciętny, więc chyba większe szanse na sprawienie niespodzianki mają Intissar oraz wyrośnięta córka Bush Brave’a – Impreza.

  V: 4-letnie i starsze araby, wył. IV gr., 2000 m

  Po serii niezłych startów rozczarował ostatnio Magor HB (20). Mimo wszystko jest mocno faworyzowany, jednak ten wynik stawia lekki znak zapytania przy jego formie. Podliczane są jeszcze trzy konie: zagadkowa Al Athraa (6), solidny Machir JR (3) oraz ZF Gawharat Oman (1, w siodle Konrad Mazur).

  Pozostałe konie nie są liczone. Warto jednak zwrócił uwagę na 10-letniego Mogadiusza, który w przeszłości prezentował dużo wyższy poziom.

  VI: 3-letnie i starsze folbluty, hcp. III gr., 2000 m

  Ciekawie obsadzony wyścig, w którym na pierwszy plan wysuwa się Przystojnykaźmierz (19). Ogier biega solidnie i równo, ale w tym roku jeszcze nie wygrał. Nieźle radzi sobie także jego rówieśnik – Johnny Double (8), choć jego forma lekko „faluje”. Niespodziankę może sprawić mało doświadczona Zayra (2). Klacz ma świetny rodowód i wydaje się mocno progresować. Jesienne warunki sprzyjają Dekarcie (1), jednak ona pobiegnie chyba z nieco mniejszymi szansami.

  Z grona koni nieliczonych wyróżniają się Apfel Nonantaise oraz So Good Malpic. Nie należy ich lekceważyć. Sarayn świetnie biegał wiosną, natomiast atutem weterana Tebinio, średniej Lily Rose oraz lepiej spisującego się w płotach Artysty, będą niskie wagi.

  VII: 3-letnie i starsze folbluty, hcp. IV gr., 1400 m (seria B)

  Bardzo trudny do typowania wyścig. Uczestnicy Ligi Ekspertów stawiają najczęściej na doświadczone Harlema (10) i Arkano (6), ale swoich zwolenników ma także dobrze dysponowana w drugiej części sezonu Primaveraa (4). Swoich zwolenników ma także biegający dość solidnie na krótszych dystansach Big Bang (3). Rozczarowuje Zireael (2). Jej notowania nie są teraz zbyt wysokie, natomiast ciągle wydaje się, że ma większe możliwości. Nie spełnił pokładanych w nim nadziei także Chandalar (2), czy późną jesienią wreszcie się przełamie? Niezła forma przemawia za Dżemmą (1) oraz Magic Universe (1), natomiast klasą wydaje się wyróżniać Tullamore (1) – on niestety poniesie najwyższą wagę w polu pod mało doświadczoną amazonką. Nieliczony jest Zimbardo, jednak pod Dastanem Sabatbekovem i umiarkowaną wagą chyba nie można go skreślać.

  VIII: 2-letnie folbluty, II gr., 1400 m

  Wycofany został Sundae. Solidne wyniki notuje Dom Francisco (17), więc może w trzecim podejściu odniesie zwycięstwo. Na to liczy trochę ponad połowa ekspertów. Za jego ewentualnych rywali uznawane są: Trijumf (5), Westminster Grey (4) oraz Manwhataman (4). Dużo niżej oceniane są szanse Vira i Star Dusta.

  IX: 3-letnie araby eksterierowe, II gr., 1600 m

  Wycofane zostały Cesita i Ametyda. Zdecydowaną faworytką będzie Alexeja (26), która kilkukrotnie pokazała się z dobrej strony. Trochę liczone są również Filemona (2) oraz Permedia (2).  Outsiderkami będą więc niedawna debiutantka Najna oraz Belamina.

  NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (30 uczestników):

  I – Elvas, 26 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Gloria Gentis, 28
  III – SS Alreem, 14
  IV – Dab Dancer, 18
  V – Magor HB, 20
  VI – Przystojnykaźmierz, 19
  VII – Harlem, 10
  VIII – Dom Francisco, 17
  IX – Alexeja, 26

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: Gloria Gentis, 28/30 (93% wskazań na zwycięstwo).
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – VII

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.