More

  Nagroda Zamknięcia Sezonu na Partynicach dla zwycięzcy Wielkiej Wrocławskiej

  Zdobyciem Nagrody Zamknięcia Sezonu zwieńczył udany dla siebie sezon zwycięzca Wielkiej Wrocławskiej 11-letni golejewski Nick trenowany przez swoją właścicielkę Elwirę Porębną i dosiadany przez Pavla Peprnę. Wolne tempo w pierwszej fazie wyścigu dyktował Molly Power (Jan Odlozil). Kiedy tempo wzrosło, stawka nieco się rozciągnęła, ale w ostatnim zakręcie wszystkie konie oprócz Jarzębiny (Rostislav Bens) znów galopowały razem. Na końcową prostą wyprowadził Nick i pewnie zwyciężył. Drugi trzy długości za nim był Molly Power, a na trzecie miejsce z taką samą stratą finiszował Lad In (Pavel Slozil).

  Pierwszą gonitwę ostatniego mityngu sezonu rozegrały trzyletnie konie specjalizujące się w gonitwach z płotami. Od startu tempo dyktował Et Tu Brute pod Niklasem Lovenem i do celownika nie dał się wyprzedzić żadnemu z rywali. Na drugie miejsce w samej końcówce finiszował Burschi (Jan Odlozil), a trzeci przybiegł Palm Club (Rostislav Bens). Zwycięzcę dla stajni Konary trenuje Paweł Pałczyński.

  Stawkę czterolatków w gonitwie z przeszkodami wolnym tempem poprowadził Salivano (Jakub Kocman). Od połowy dystansu tempo wzrosło, do przodu przesunął się Besthon (Jan Odlozil) i on jako pierwszy wbiegł na końcową prostą. Tutaj finisz rozpoczęły Reggaeton pod Pavlem Slozilem mł. i Speedy Girl (Niklas Loven) i między sobą rozstrzygnęły sprawę zwycięstwa. Ostatecznie lepszy o półtorej długości okazał się Reggaeton trenowany w Czechach przez Hanę Kabelkovą dla stajni Wrbna Racing.

  Inter Reel (Sanzhar Abaev) poprowadził 10-konną stawkę w gonitwie płaskiej na dyst. 2400 m, jednak w końcowej rywalizacji już nie wziął udziału. Walkę o zwycięstwo stoczyły Be Like Zazou pod Temurem Kumarbekiem Uulu i Igraszka (Natalia Hendzel). Tuż przed celownikiem 3-letni ogier wysunął się pół długości przed starszą o rok klacz, a trzecie miejsce wywalczył Octobermen (Małgorzata Kryszyłowicz). Zwycięskiego reprezentanta Stajni Sportowej KOGUT trenuje Łukasz Such.

  Tempo w płotowej gonitwie dla 4-letnich i starszych koni do połowy dystansu dyktował Ras El Hanout (Jan Odlozil). W decydującej fazie rywalizacji do przodu przesunęły się Ventura Kingdom (Jakub Kocman) i Leading Lion (Rostislav Bens), w ślad za nimi ruszyła Jumeirah Beach pod Pavlem Peprną. Trenowana przez Tomasza Pastuszkę reprezentantka stajni Zirgo Startas III łatwo zwyciężyła, a Leading Lion o łeb pokonał Ventura Kingdom.

  Dwójka faworytów rozegrała między sobą gonitwę przeszkodową dla 5-letnich i starszych koni – Go Canada pod Janem Odlozilem wyprowadził stawkę na końcową prostą i pewnie obronił pierwsze miejsce przed Ztracenką (Rostislav Bens); trzeci finiszował Hibernian (Marcel Novak), który dyktował tempo w pierwszej fazie gonitwy. Zwycięzca reprezentuje barwy stajni EZ Praha, a jego trenerem jest Pavel Poles.

  Maverick pod Dastanem Sabatbekovem w pełni wywiązała się z roli faworytki gonitwy dla dwulatków i po wyjściu koni na końcową prostą odjechała rywalom. Zwyciężyła dowolnie o siedem długości przed Masterpeacem (Alexander Reznikov), który o pół długości pokonał Tirreno Adriatico (Natalia Hendzel). Zwycięską klacz dla stajni Pegza Horse Racing trenuje Michał Borkowski.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły