More

  Wróżenie z wyścigowych fusów (dzień 46.)

  Analiza niedzielnych gonitw (z uwzględnieniem typów Ligi Ekspertów).

  I: 3-letnie araby, II gr., 1800 m

  Wycofane zostały Saab Al Khalediah i Satam Al Khalediah. W roli bitego faworyta wystąpi A’Asam Al Khalediah (30 wskazań), który ostatnio zaliczył najlepszy występ w karierze. Wyraźnie pokonał w nim niezłą Juanę de Bozouls (1) oraz jej towarzyszkę stajenną Jelbenę de Bozouls. Jocker de Bozouls we Wrocławiu przegrał z Jelbeną, ale w Warszawie był od niej lepszy. Stawkę uzupełnia debiutujący Attack del Sol, który jest trudny do oceny.

  II – Nagroda Hipokratesa: 2-letnie folbluty, I gr., 1300 m

  Udanie zadebiutował Shamadram i to on zyskał zdecydowanie największe zaufanie typujących (23 wskazania na zwycięstwo). Wagę jego zwycięstwa podkreśla sobotnie zwycięstwo pokonanej przez niego Noir. Od wygranej karierę rozpoczął również Westminster Moon (4), po którym można się spodziewać postępów. Swoich zwolenników mają także biegający bardzo dobrze reprezentant polskiej hodowli External Power (2), trochę rozczarowujący po świetnym debiucie Manchester (1) oraz błyskotliwa Moonara (1). Mniejsze szanse przyznawane są synom derbisty Cacciniego: Stradiusowi i Mercury’emu, jednak ich dobrej postawy nie można wykluczyć.

  III – Nagroda Wikinga: 3-letnie araby krajowej hodowli (PASB), I gr., 2000 m

  Stawka wydaje się wyrównana, ale mimo to uczestnicy LE dość wyraźnie wskazują na dwa konie: półbrata derbisty Dragona – Doriana (12), oraz silnego Zalabara (9) – jego siostra Zbrojna Fata nieźle biegała w wieku trzech lat. Zbliżony poziom do tej dwójki wydaje się prezentować Ben Mark. Trochę w kratkę biega Kiki (4), którą stać na sprawienie niespodzianki. Z każdym startem lepiej radzi sobie Proza (4), więc lepiej jej nie lekceważyć. Postępy widać też w dokonaniach Wendy (2), choć tym razem poprzeczkę ma zawieszoną sporo wyżej. Najsłabsza wydaje się mało doświadczona Cemira.

  IV: 2-letnie folbluty krajowej hodowli (PSB), II gr., 1400 m

  Wycofana została Intissar. Większość typów uczestników LE podzieliła się pomiędzy mającą już sporo doświadczenia Empathy (13) i niedawnego debiutanta Kalindana (13). Klacz biega cały czas na solidnym poziomie, natomiast ogier mógł się podobać w swoim jedynym starcie. Z pozostałych koni podliczane są jeszcze God of War (3), który nieźle zadebiutował oraz kończący wówczas dość wyraźnie za nim Baden Baden (2). Oba powinny się poprawiać.

  Z pozostałych koni niezłe wrażenie sprawiły Laurella oraz startujący już po raz piąty Perlios. W niezłych stawkach ścigała się też Destiny.

  V: 3-letnie i starsze folbluty, III gr., 1300 m

  Wycofany został Tribunal. Nie może doczekać się tegorocznej wygranej Power Barbarian (21), jednak typerzy spodziewają się, że w końcu przełamie tę passę. Drugi w notowaniach jest Taymour (6), a swoich zwolenników mają także szybka Alis Gloriae (3) i Polonez (1). O płatne miejsca powinny powalczyć Miss Equus i Sayif Shadad, a być może także nieźle dysponowany jesienią Big Bang. Słabsza jest Duszka.

  VI: 4-letnie i starsze araby, IV gr., 1800 m

  Wycofane zostały Boy Mador, Sensational, Sadya di Castagnoli oraz Galito de Bozouls. Mimo wszystko na starcie stanie dość liczna i wyrównana stawka. Solidne występy SS Alreem (15, pojedzie Bolot Kalysbek) stawiają ją w roli umiarkowanej faworytki wyścigu. Bliska wygranej tydzień temu była ZF Gawharat Oman (8). Jeśli zrobi dalsze postępy, to powinna się liczyć także tym razem. Jesień wydaje się sprzyjać startującej pod nadwagą Ehssanie (3) oraz doświadczonemu Gabonnowi (1). Nie bez szans wydają się także Atlas (2) oraz Ibelia du Pouy (1).

  Kandydatem do sprawienia niespodzianki może być Sukces. Niżej trzeba ocenić Al Athreę i dalekiego od dawnej formy Mogadiusza, które tydzień temu wyraźnie przegrały z ZF Gawharat Oman. Trudne zadanie czeka też Matadora, a zwłaszcza Paco Zalesia.

  VII: 3-letnie i starsze folbluty, IV gr., 2000 m

  Wycofane zostały Mala Czarna i Katharsis. Bardzo mocnym kandydatem do wygranej będzie Trollstroem (29), który nieźle spisywał się w rywalizacji z rywalami lepszymi od obecnych. Za jego najgroźniejszego konkurenta typerzy uznają The Residencies (2), który wygrał w swoim drugim starcie na Służewcu. Jesienne warunki wydają się odpowiadać Vatanowi, Madibie Movie, Dekarcie oraz Miss Molly. Trudno powiedzieć, na ile to wystarczy. W kratkę biega świetnego pochodzenia Zayra. Przebłyski miewa Trella, natomiast słabsze wydają się Notar i Algoritm.

  VIII – Nagroda Zamknięcia Sezonu: 3-letnie i starsze folbluty, I gr., 2000 m

  Sezon wyścigowy na Służewcu zakończy nam bardzo dobrze obsadzona gonitwa. Najwyżej stoją notowania zaliczane do zaplecza czołówki koni starszych Anatora (11), na którym pojedzie Anton Turgaev, oraz utalentowanego, ale jeszcze nie do końca stabilnego pod względem formy Good Gifta (11). Z grona koni starszych lekko liczona jest jeszcze Wedding Ring (2), nieźle radząca sobie w Niemczech, gdzie kilkukrotnie była blisko płatnych miejsc na poziomie Listed. W sierpniu na Służewcu finiszowała niecałą długości za Anatorem. Czteroletnie Bat Eater i preferujący nieco krótsze dystanse Quibou wydają się biec natomiast z większymi szansami na wywalczenie płatnych lokat niż Luaithrion.

  Z pozostałych trzylatków (obok Good Gifta) liczone są: utalentowany polski Magic (4), próbowany wcześniej na bardzo wysokim poziomie Le Destrier (2) oraz solidna Lady Jaguar (1). Nie jest liczona Chibani, ale w dotychczasowych startach pokazała, że prezentuje możliwości zbliżone do Lady Jaguar.

  NAJCZĘSTSZE WSKAZANIA LIGI EKSPERTÓW (31 uczestników):

  I – A’Asam Al Khalediah, 30 wskazań na pierwsze miejsce
  II – Shamadram, 23
  III – Dorian, 12
  IV – Empathy i Kalindan, po 13
  V – Power Barbarian, 21
  VI – SS Alreem, 15
  VII – Trollstroem, 29
  VIII – Anator i Good Gift, po 11

  Koń dnia wg Ligi Ekspertów: A’Asam Al Khalediah, 30/31 (97% wskazań na zwycięstwo).
  Najbardziej wyrównany wyścig (wg typerów) – VIII

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły