More

  Czy Julia Gillmaier utrzyma pierwsze miejsce w Traf Eventing Tour?

  W piątek, 16 grudnia rozpocznie się kolejny etap Traf Eventing Tour. Dwunastu zawodników tym razem zmierzy się na arenie Cavaliady na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kto z nich sięgnie po zwycięstwo?

  Emocje do ostatniej chwili.

  Podczas Traf Eventing Tour w Warszawie walka toczyła się pomiędzy trzema zawodnikami: Joanną Pawlak, Pawłem Warszawskim oraz Julią Gillmaier. Pozostałym trzem zawodnikom, którzy dostali się do drugiego nawrotu, niestety nie udało się pokonać parkuru bez punktów karnych.

  Paweł Warszawski i Fuerta, fot. Dava Palej

  Zawodnicy trzymali publiczność w napięciu do ostatniej chwili. Joanna Pawlak na koniu Armin de Monsieur objęła prowadzenie z czasem 41,11 s. Tuż po niej na parkurze pojawił się Paweł Warszawski na klaczy Fuerta, który pokonał poprzedniczkę wykręcając czas 39,51 s. Jako ostatni na arenie walczyli Julia Gillmaier i Ding Dong, których bezbłędny przejazd w czasie 38,24 s dał emocjonujące zwycięstwo w konkursie!

  Joanna Pawlak i Armin de Monsieur, fot. Dava Palej

  Czy Julia powtórzy swój sukces w Poznaniu, powielając historię poprzedniej edycji Traf Eventing Tour?

  Julia Gillmaier i Ding Dong podczas dekoracji Traf Eventing Tour, fot. Dava Palej

  Młode talenty w Traf Eventing Tour.

  Do drugiego nawrotu konkursu, do którego dostaje się tylko 6 par, pokonując bardziej doświadczonych rywali w crossie w hali, trafiły młode zawodniczki: Alicja Tropiło – złota medalistka Pucharu Polski w WKKW 2022 w kategorii Młodych Jeźdźców, Oliwia Rapa – srebrna medalistka Pucharu Polski w WKKW w kategorii Młodych Jeźdźców 2022 oraz Pauline Wieczorek – złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów WKKW 2020. Zajęły one kolejno czwarte, piąte oraz szóste miejsce.

  Alicja Tropiło i Cerousina, fot. Dava Palej.
  Oliwia Rapa i Kselion, fot. Dava Palej
  Pauline Wieczorek i Czacza, fot. Dava Palej

  Czy zawodniczki po pierwszym etapie będą czuły się jeszcze pewniej i zagrożą rywalom?

  Tutaj możesz sprawdzić aktualny ranking Traf Eventing Tour ➝ KLIK

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły