More

  Grzegorz Kaczmarek – pożegnanie

  Z przykrością dowiedzieliśmy się, że 19 grudnia zmarł Grzegorz Kaczmarek, wieloletni hodowca i właściciel koni pełnej krwi angielskiej.

  Grzegorz Kaczmarek był pierwszym, w powojennej historii polskich wyścigów konnych, prywatnym hodowcą i właścicielem, którego konie wygrywały znaczące gonitwy na Służewcu. Swoją pasją, miłością do koni, determinacją i uporem przecierał innym prywatnym osobom szlak w sferze, która do tamtego momentu była zupełnie zamknięta i zarezerwowana wyłącznie dla Państwowych Stadnin.

  Dwie wyhodowane przez niego klacze Bella Donna oraz Zagara zapisały się szczególnie w historii polskich wyścigów jako zwyciężczynie Wielkiej Warszawskiej, ale wyhodowane przez niego konie wygrywały również m.in. Nagrody Oaks, Iwna, Wiosenną, Krasne, Rzecznej oraz Syreny.

  Pan Grzegorz działał również aktywnie na rzecz wyścigów konnych. W roku 1991 założył nieistniejące już Polskie Towarzystwo Właścicieli i Hodowców Koni Pełnej Krwi Angielskiej, od pierwszej kadencji, przez wiele lat był członkiem Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych. Rozwój wyścigów i hodowli w Polsce zawsze był dla niego ważnym tematem. Choć w ostatnich latach zmuszony był do rezygnacji z hodowli koni pełnej krwi angielskiej oraz wycofał się ze środowiska wyścigowego, to miłość do koni nigdy w jego życiu się nie skończyła.

  Msza pogrzebowa odbędzie się 30 grudnia 2022 r. o g. 12.00 w kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu.

  Szczegóły ceremonii znajdują się pod linkiem: https://nekrolog.eklepsydra.pl/powiadomienie/6DEGE42VIJYP

  Żródło: pkwk.pl

  Runda honorowa po zwycięstwie w Wielkiej Warszawskiej w 1997 roku trzyletniej klaczy Zagara (Dixieland – Zana po Seal) – dżokej Józef Gęborys, trener Maciej Janikowski oraz hodowcy i właściciele Grzegorz Kaczmarek i Andrzej Żbikowski. 
  Wyhodowana przez Grzegorza Kaczmarka, dosiadana i trenowana przez Bolesława Mazurka Bella Donna (Neman – Badalona po Amyndas) wygrała Wielką Warszawską w 1996 roku

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły