More

  Abelard F czwarty w Prix du Bassin du Commerce w Deauville

  Ogier własności Krzysztofa Goździalskiego nie wywiązał się z roli faworyta handikapu na 1300 m w francuskim Deauville, ale spisał się solidnie i pod najwyższą wagą w polu ukończył wyścig na czwartej pozycji. Polonia Spirit dobiegła przedostatnia.

  W gonitwie handikapowej z pulą 25 tysięcy euro, rozgrywanej na 1300 metrów, trenowany przez Alicję i Roberta Karkosów Abelard F (Belardo – Art Story po Galileo) był pierwszą grą, a Polonia Spirit (Invincible Spirit – Harriet Tubman po Medaglia d’Oro) jednym z najmniej liczonych koni w stawce. Start wyścigu był dość równy. Szybko na front wyszła klacz w treningu Polaków pod Ambre Molins, dzięki czemu przed wejściem w zakręt mogła zająć miejsce najbliżej kanatu.

  Blisko za nią galopował faworyzowany Abelard F. Na łuku doszło do zauważalnej kolizji. Ioritz Mendizabal na Abelardzie zderzył się i wypchnął Hur Cata z numerem 13 w pole. W tym samym czasie Polonia spadła na trzecią pozycję.

  Na początku prostej prowadzenie objął liczony w trzeciej kolejności Buti (Elusive City – Jolie Et Belle po Oratorio), a Abelard F zaczął rozpędzać się od pola. Ładnie też do walki zebrała się klacz Krzysztofa Goździalskiego, która utrzymywała się blisko lidera. Przez chwilę nawet się do niego zbliżała.

  Jednak trzysta metrów przed celownikiem zaczęła opadać z sił. Jej miejsce w czubie przejął pięcioletni syn Belardo. Był już bardzo blisko prowadzącej pary, ale brakowało mu dzisiaj błysku. Nie mógł nawiązać bezpośredniej walki z Buti, co udało się innemu pięciolatkowi. 

  Lucky Kentucky (Dabirism – Lake Baino po Highest Honor) rozpędził się przy kanacie i ostatnie kilkadziesiąt metrów galopował praktycznie łeb w łeb na pierwszym miejscu. Ostatecznie o głowę lepszy okazał się Buti pod Cristianem Demuro, który skutecznie bronił prowadzenia na przestrzeni niemal całej prostej finiszowej.

  W międzyczasie Abelard F stracił trzecią lokatę, na rzecz fantastycznie przedzierającego się między końmi ośmioletniego Vautrin (Bated Breath – Lou Salome po Giant’s Causeway). 

  W ten sposób miejsca w pierwszej trójce zajęły konie z niskimi wagami – 54; 53,5; 53 kg. Abelard F z największym obciążeniem (60 kg) stracił do zwycięzcy około półtorej długości, a około sześciu ostatecznie piętnasta Polonia Spirit F.

  Wynik i film z wyścigu (po zalogowaniu) pod linkiem:

  https://www.france-galop.com/fr/course/detail/2023/P/ZkhlUjE4eU5jcDgrQmtrVWN1L1RTdz09

  Michał Celmer

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły