More

  Zapraszamy do tworzenia galerii – polskie źrebaki 2023

  Pierwsze dni Nowego Roku to także cudowny czas narodzin przyszłych gwiazd polskich i – miejmy nadzieję – europejskich oraz światowych torów. Zapraszamy Państwa do stworzenia galerii źrebaków pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, urodzonych w 2023 roku w Polsce (a także za granicą, jeśli ktoś wysłał klacz na stanówkę). Poprosimy wszystkich polskich (i nie tylko) hodowców i właścicieli o przesyłanie do nas informacji o narodzinach i zdjęć małych pupili, gdy w Waszej stadninie urodzi się w tym roku źrebak.

  Chętnie na Traf News zamieścimy zdjęcia tych młodych koni, przedstawimy ich rodziców oraz hodowcę/właściciela. Mamy nadzieję na szeroki odzew i to, że powstanie dzięki temu ciekawy cykl, który też – obok walorów informacyjnych – zintegruje środowisko wyścigowo-hodowlane w Polsce, będzie jednym z elementów podniesienia prestiżu hodowcy w Polsce, zachęcenia kolejnych osób do hodowania folblutów i arabów.

  Informacje prosimy przesyłać pod numer telefonu 502 499 907 (także WhatsApp) lub na adres mailowy:
  [email protected]

  Pani Sabina Sorel, która jest hodowcą w państwowej stadninie koni Iwno/Golejewko, poinformowała nas, że urodziły się tam już w tym roku dwa źrebaki i obiecała wkrótce przysłać ich zdjęcia.

  Zdjęcia nie muszą być koniecznie superprofesjonalne i bardzo wysokiej jakości (zwykle pewnie technicznie będzie możliwe zrobienie na szybko zdjęcia w boksie smartfonem), chodzi o informację i pierwszy rzut oka miłośników hodowli i wyścigów na młodego źrebaka.

  Tymczasem przedstawiamy Państwu zdjęcia kilku wybranych źrebaków, urodzonych już w tym roku w stadninach zagranicznych.

  Na zdjęciu pierwszy źrebak po ogierze Raging Bull (po Dark Angel), zwycięzcy trzech gonitw G1 w USA, w tym Hollywood Derby. To klaczka, urodzona w Gainesway Farm w Kentucky od klaczy Astolat, córki angielskiego derbisty Camelota.
  Na zdjęciu pierwszy źrebak urodzony w 2023 roku w słynnej stadninie Juddmonte, należącej do spadkobierców księcia Khalida Abdullaha. To klaczka po znakomitym Kingmanie od klaczy Vesela po niepokonanym Frankelu.
  Ogierek po Supremacy od klaczy Majestic Endeavour

  Na zdjęciu powyżej ogierek, który jest pierwszym przychówkiem ogiera Supremacy (Mehmas – Triggers Broom po Arcano), zwycięzcy jednego z najważniejszych wyścigów dla dwulatków w Anglii – Middle Park Stakes G1. Urodził się w Yeomanstown Stud w Irlandii, gdzie stacjonuje Supremacy (w roku 2023 cena stanówki nim wynosi 10 tysięcy euro). Jego matką jest Majestic Endeavour, córka francuskiego derbisty Shamardala. Supremacy debiutując w stadzie w 2022 roku pokrył aż 187 klaczy.

  Robert Zieliński, redaktor naczelny portalu Traf News

  Na zdjęciu tytułowym pierwsza klaczka urodzona w 2023 roku w amerykańskiej stadninie Pleasant Acres, po ogierze Leinster od klaczy Cool O Toole po Treasure Beach

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły