More

  Gran Premio Merano G1 na celowniku Haad Rina

  Haad Rin z partynickiej stajni wyścigowej trenera Roberta Świątka, wybrany Koniem Roku 2022 w gonitwach skakanych w Polsce, szykowany jest w tym sezonie do startu w największym przeszkodowym wyścigu we Włoszech – Gran Premio Merano G1.

  Należący do Tadeusza Sieradzkiego 9-letni obecnie Haad Rin miał bardzo udany poprzedni sezon. Trzykrotnie wygrywał na Partynicach – zwycięską serię rozpoczął w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i kontynuował w Nagrodzie Tiumena, a zwieńczył triumfem w Crystal Cup, drugim w karierze.

  Plan na tegoroczny sezon zakłada cztery starty – dwa w Polsce i dwa we Włoszech. W czerwcu Haad Rin miałby pobiec w gonitwie Listed na torze w Merano. Drugi występ przewidziany jest na początku września w Wielkiej Wrocławskiej na Partynicach.

  Haad Rin. Fot. Agata Władyczka

  Miesiąc później Haad Rin miałby zmierzyć się z międzynarodową konkurencją w najważniejszej gonitwie z przeszkodami we włoskim kalendarzu wyścigowym – Gran Premio Merano G1. Swoje tegoroczne występy zakończyłby w Crystal Cup we Wrocławiu.

  W partynickiej stajni wyścigowej trenera Roberta Świątka jeden z boksów zajmuje obiecujący trzylatek It’s Highest, który jest przygotowywany do gonitw z płotami, a być może będzie w przyszłości następcą Haad Rina.

  Nowy koń Tadeusza Sieradzkiego nie biegał w wieku dwóch lat i zadebiutuje w bieżącym sezonie. Starty na torze miałby rozpocząć od udziału w gonitwie długodystansowej, tzw. bumperze.

  Kolejne występy zaplanowane są już w cyklu gonitw z płotami dla trzyletnich koni, z finałem w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, czyli płotowym czempionacie trzylatków.

  It’s Highest, syn It’s Gino, który daje świetne konie na gonitwy płotowe i przeszkodowe

  Ojcem It’s Highest jest niemiecki Koń Roku 2008 It’s Gino, prawnuk słynnego Northern Dancera. Wygrał m.in. gonitwę G2 Grosser Preis der Badischen Unternehmen i był trzeci w największym europejskim wyścigu G1 Prix de l’Arc de Triomphe.

  W hodowli dał m.in. świetne konie przeszkodowe. Lalor wygrał w Wielkiej Brytanii G1 The Betway Top Novices’ Hurdle na torze Aintree i G2 The November Novices’ Steeple Chase w Cheltenham. Stafettino ma na koncie zwycięstwo w G2 Corsa Siepi dei 4 Anni w Mediolanie.

  Źródło: torpartynice.pl

  Na zdjęciu tytułowym Haad Rin podczas pokonywania przeszkody wodnej na Partynicach

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły