More

  Gran Premio Merano G1 na celowniku Haad Rina

  Haad Rin z partynickiej stajni wyścigowej trenera Roberta Świątka, wybrany Koniem Roku 2022 w gonitwach skakanych w Polsce, szykowany jest w tym sezonie do startu w największym przeszkodowym wyścigu we Włoszech – Gran Premio Merano G1.

  Należący do Tadeusza Sieradzkiego 9-letni obecnie Haad Rin miał bardzo udany poprzedni sezon. Trzykrotnie wygrywał na Partynicach – zwycięską serię rozpoczął w Nagrodzie Otwarcia Sezonu Przeszkodowego i kontynuował w Nagrodzie Tiumena, a zwieńczył triumfem w Crystal Cup, drugim w karierze.

  Plan na tegoroczny sezon zakłada cztery starty – dwa w Polsce i dwa we Włoszech. W czerwcu Haad Rin miałby pobiec w gonitwie Listed na torze w Merano. Drugi występ przewidziany jest na początku września w Wielkiej Wrocławskiej na Partynicach.

  Haad Rin. Fot. Agata Władyczka

  Miesiąc później Haad Rin miałby zmierzyć się z międzynarodową konkurencją w najważniejszej gonitwie z przeszkodami we włoskim kalendarzu wyścigowym – Gran Premio Merano G1. Swoje tegoroczne występy zakończyłby w Crystal Cup we Wrocławiu.

  W partynickiej stajni wyścigowej trenera Roberta Świątka jeden z boksów zajmuje obiecujący trzylatek It’s Highest, który jest przygotowywany do gonitw z płotami, a być może będzie w przyszłości następcą Haad Rina.

  Nowy koń Tadeusza Sieradzkiego nie biegał w wieku dwóch lat i zadebiutuje w bieżącym sezonie. Starty na torze miałby rozpocząć od udziału w gonitwie długodystansowej, tzw. bumperze.

  Kolejne występy zaplanowane są już w cyklu gonitw z płotami dla trzyletnich koni, z finałem w Nagrodzie Przewodniczącego Sejmiku Dolnośląskiego, czyli płotowym czempionacie trzylatków.

  It’s Highest, syn It’s Gino, który daje świetne konie na gonitwy płotowe i przeszkodowe

  Ojcem It’s Highest jest niemiecki Koń Roku 2008 It’s Gino, prawnuk słynnego Northern Dancera. Wygrał m.in. gonitwę G2 Grosser Preis der Badischen Unternehmen i był trzeci w największym europejskim wyścigu G1 Prix de l’Arc de Triomphe.

  W hodowli dał m.in. świetne konie przeszkodowe. Lalor wygrał w Wielkiej Brytanii G1 The Betway Top Novices’ Hurdle na torze Aintree i G2 The November Novices’ Steeple Chase w Cheltenham. Stafettino ma na koncie zwycięstwo w G2 Corsa Siepi dei 4 Anni w Mediolanie.

  Źródło: torpartynice.pl

  Na zdjęciu tytułowym Haad Rin podczas pokonywania przeszkody wodnej na Partynicach

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.