More

  Kolejny punkt w czempionacie dla Szczepana Mazura!

  Szczepan Mazur wygrał w sobotę 14 stycznia kolejny wyścig w Katarze. Tym razem była to gonitwa dla folblutów w wieku od czterech do sześciu lat z pulą nagród 40 tysięcy QAR. To zwycięstwo jest kolejnym owocem współpracy polskiego dżokeja ze stajnią Al Jeryan Stud.

  Szesnaste zwycięstwo w sezonie odniósł na czteroletnim wałachu AJS Duhail (Camelot – C’Est Chic po Dansili) w gonitwie maiden, rozgrywanej na dystansie 1300 metrów po piachu. AJS Duhail to stały dosiad Mazura, do tej pory tylko on jeździł na nim wyścigi. Koń zadebiutował w październiku minionego roku i był jedenasty. Od tamtej pory ścigał się jeszcze przy okazji pięciu innych wyścigów (1400-1750m), ale tylko w ostatnim z nich załapał się do pierwszej trójki. 

  Zajął trzecie miejsce stosunkowo niedawno – 4 stycznia. Dzisiaj, po dziesięciu dniach, znowu stanął do rywalizacji, ale tym razem na skróconym dystansie i okazał się najlepszy. Na wygraną trzeba było jednak zapracować, z drugim na celowniku Al Mustasharem wygrał zaledwie o krótki łeb. 

  AJS Duhail pod Szczepanem Mazurem wygrywa o krótki łeb. Fot. Qrec.

  Oprócz tego zwycięstwa Szczepan dopisał na swoje konto też drugie miejsce w gonitwie maiden dla klaczy czystej krwi arabskiej na AJS Anayid (Af AlBahar – Anayid). Ta gonitwa również była przeznaczona dla koni starszych na 1300 m po piachu i dubletem wygrała ją stajnia Al Jeryan Stud. Najlepsza była Sereia De Pine pod liderem czempionatu Ronanem Thomasem.

  Michał Celmer 

  Zdjęcie tytułowe przedstawia Szczepana Mazura wygrywającego na wałachu AJS Duhail.
  Fot. Qrec.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły