More

  Moim małym okiem widzę…

  Nie trzeba już grać w tytułową grę, polegającą na poszukiwaniu wzrokiem czegoś małego, aby dostrzec efekty działań promocyjnych Toru Wyścigów Konnych Służewiec. W ciągu ostatnich kilku lat wiele się zmieniło. Służewiec przyciąga publiczność jak magnes, a wyścigi zyskują coraz większe grono miłośników.

  Co ciekawego można zaobserwować, patrząc w kierunku Toru Służewiec?

  1. Plan gonitw w 2022 roku przeszedł lifting. Pula nagród została rozdysponowana tak, aby premiować najlepsze konie. Zostało zbudowanych kilka bardzo silnych dni wyścigowych. Położono nacisk na promocję cyklu ,,Droga do Derby’’, na który składał się dzień Otwarcia Sezonu z Nagrodą Strzegomia, mityngi, podczas których rozegrano biegi o Nagrodę Rulera i Iwna, a zwieńczony był wielkim świętem – Galą Derby.

  Pozwoliło to znacznie bardziej zaangażować publiczność do śledzenia kolejnych przedderbowych sprawdzianów, a tym samym zwiększyć frekwencję na torze w tych dniach w porównaniu do lat poprzednich. 15 maja padł rekord frekwencji w dniu Nagrody Rulera, kiedy to Tor Służewiec odwiedziło ponad 5 000 widzów. Dzięki tym mocnym dniom, w trakcie których widzowie liczniej przychodzili na tor, mogli podziwiać konie w kolejnych sprawdzianach do prestiżowego Westminster Derby. Mogli je lepiej poznać, zobaczyć w rywalizacji na różnych dystansach i wybrać swoich faworytów do gonitwy o błękitną wstęgę.

  Od kilku lat notujemy coraz wyższą frekwencję. W sezonie 2022 Tor Służewiec odwiedziło ponad 70 tysięcy widzów

  2. W 2022 roku Totalizator Sportowy stworzył wiele nowych wydarzeń na Torze Służewiec, otwartych dla szerokiej publiczności: Galopfest – Festiwal Food Trucków i Piw Kraftowych, Kino Letnie z seansami „Niepokonany Seabiscuit” oraz „Niezwyciężony Secretariat”, a także Jesienny Piknik Motoryzacyjny. Kilkakrotnie także miłośnicy historii mieli okazję zwiedzić tereny Toru Służewiec na co dzień niedostępne dla publiczności. Spacery z przewodnikiem poprowadzili przedstawiciele Grupy PoWarszawsku oraz Barbara Bossak-Herbst.

  Dużą popularnością cieszyło się Kino Letnie na Służewcu. Fot. Dava Palej

  3. Tylko w trakcie tego sezonu kanały social media Toru Służewiec wygenerowały ponad 20 000 000 zasięgu. Prowadzone profile na Facebooku, Instagramie, YouTube, Tiktoku i LinkedIn pokazują stale działalność Toru Służewiec – wyścigową, a także eventową.

  Obroty spółki Traf, po zakończeniu pandemii, dynamicznie rosną

  4. Największe dni wyścigowe na nowo zaczęły cieszyć się popularnością wśród ludzi kultury i celebrytów. W tym roku Tor Służewiec odwiedzili m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Jacek Jelonek, Dawid Woliński, Robert Burneika, Viola Piekut, Angelika Mucha. Ich zainteresowanie wyścigami sprawiło, że sport ten „powrócił na tablicę” mediów lifestylowych, a razem z nimi do kolejnej szerokiej grupy widzów.

  Tor Służewiec coraz częściej odwiedzają celebryci. Fot. Łukasz Kowalski

  5. Dzięki ciągłemu rozwojowi, stworzeniu serwisu Traf News, regularnym publikacjom analiz w różnych formach m.in.: wyścigowych podcastów, notowań Ligi Ekspert, merytorycznych artykułów autorstwa branżowych specjalistów, Traf Zakłady Wzajemne bije kolejne rekordy. Łączny obrót w 2022 roku w Spółce wyniósł ponad 18,5 mln złotych!

  Obrót w zakładach wzajemnych, przyjmowanych przez spółkę Traf dla Toru Partynice, mocno wzrósł w 2022 roku

  6. Tor Służewiec dał się poznać szerzej mieszkańcom Warszawy. Dostrzegalne były nie tylko tradycyjne billboardy, czy plakaty w komunikacji miejskiej, ale także zaproszenia na największe eventy w oryginalnej formule. Na Bulwarach Wiślanych można było skosztować Prosseco i dać się zaprosić na Derby, a w centrum przy dźwiękach muzyki rodem ze Starej Warszawy, smaku kawy i irysków dowiedzieć się więcej o Wielkiej Warszawskiej. Współpraca z Muzeum PRLu, Kinem Muranów czy obecność na Warszawskim Dniu Konia, odsłoniły kilka kolejnych tajemnic o stołecznym Torze.

  Dzień Wielkiej Warszawskiej utrzymany był w stylistyce z lat trzydziestych. Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

  7. Telewizja internetowa Służewiec iTV niezmiennie przez cały sezon relacjonowała dni wyścigowe z trzech polskich torów: 46 mityngów z warszawskiego Służewca, 12 z wrocławskich Partynic i 4 z Hipodromu Sopot. Rzeczowe analizy, ciekawe dyskusje i rzetelne wyścigowe relacje zespołu ekspertów zyskały ponad pół miliona wyświetleń w tym roku.

  Średni obrót na dzień wyścigowy na Torze Służewiec w sezonie 2022 także był najwyższy od lat

  8. Magazyn wyścigowy „Kanat” zyskał nową formułę. Połączył siły z dobrze znaną w środowisku hippicznym gazetą „Koń Polski”. Wspólnie tworzą co kwartał porządną dawkę wiedzy o koniach, jeździectwie i wyścigach, którą odbiorcy mogą znaleźć na półkach w Empiku.

  Średni obrót na dzień wyścigowy na wrocławskich Partynicach ma dużą dynamikę rozwoju i był ponad dwa razy wyższy niż w latach 2018-2020

  9. Wyścigi od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. W 2022 roku piękną rywalizację podziwiało na żywo 70 978 osób. Wzrost frekwencji pokazuje, że publiczność chce tu bywać. Na Torze Służewiec spotkać można przedstawicieli wszystkich pokoleń, i tych którzy pasję wyścigową dopiero poznają, i tych którzy kultywują ją od wielu już lat. To miejsce znów tętni życiem!

  Wielką Warszawską 2022 oglądało ponad 18 tysięcy widzów

  Hanna Zalewska

  Tekst został napisany dla Magazynu Wyścigowego “Kanat”, który ukazuje się razem z kwartalnikiem “Koń Polski” (nr 4/2022) i jest aktualnie dostępny w sieci Empik

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły