More

  Szczepan Mazur zwycięża w Katarze po raz siedemnasty

  Polski dżokej wygrał w drugiej gonitwie dziewiątego dnia w sezonie (pula – 40 000 QAR) na torze Al Uqda Racecourse (piach) na ogierze Ana Hadi (Equiano – Bahama Spirit po Invincible Spirit). Wyścig przeznaczony był dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej, które nie wygrały gonitwy, a rozegrany został na dystansie 1300 metrów. To już siedemnaste zwycięstwo Szczepana Mazura w tym sezonie w Katarze.

  Dekoracja po zwycięstwie ogiera Ana Hadi pod Szczepanem Mazurem. Fot. Hamad Aljehani.

  Trenowany przez Hamada Al-Jehaniego Ana Hadi przed rozpoczęciem kariery w Katarze ścigał się w Anglii. Zadebiutował dwulatkiem i już w pierwszym sezonie startów zaliczył sześć startów (69 rpr). Biegał na 1200 i 1400 metrów, a pozycje, które udawało mu się zajmować były przyzwoite. Raz był drugi, dwukrotnie trzeci i tyle samo razy czwarty, ale pomimo tego zarobił tylko niecałe sześć tysięcy funtów. 

  Ostatni raz w Europie wystartował w październiku, a od grudnia rywalizuje na Bliskim Wschodzie. Wcześniej tam udział w trzech wyścigach na 1400 metrów – był trzeci, trzynasty i piąty. Dzisiaj wystartował po raz czwarty, a pierwszy pod Szczepanem i jak się okazuje, zmiana jeźdźca na Mazura od razu zaowocowała zwycięstwem.

  Fotofinisz z omawianej gonitwy. Fot. Qrec.

  Ana Hadi przed startem był trzecim najwyżej sklasyfikowanym koniem w stawce, a mimo to pewnie poradził sobie z rywalami i wywalczył pierwsze zwycięstwo w karierze. Wygrał o półtorej długości z faworyzowanym wałachem Uffington (również po Equiano, bliskim krewnym trójkoronowanego w Polsce Va Banka, który jest teraz reproduktorem w SK Krasne). 

  Michał Celmer

  Zdjęcie tytułowe przedstawia siedemnaste zwycięstwo Szczepana Mazura w Katarze w tym sezonie. Fot. Hamad Aljehani.

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły