More

  W poniedziałek w Traf Online 16 gonitw i skumulowana wysoka pula czwórki

  30 stycznia polskich kibiców francuskich wyścigów konnych czeka mnóstwo emocji i 16 gonitw na torach Paris-Vincennes, Cagnes-Sur-Mer oraz Toulouse. Weekend był bardzo emocjonujący, z Pegasus Cup i Prix d’Amerique w rolach głównych. Gonitwy kłusaków przyniosły sporo niespodzianek i w kilku gonitwach nikt w zakładach Traf Online nie trafił czwórki, dzięki czemu na poniedziałek mamy dużą kumulację. W Prix d’Amérique bardzo łatwo zwyciężył Hooker Berry, którego po mistrzowsku przeprowadził świetny Jean-Michel Bazire.

  W trakcie poniedziałkowej transmisji już w wyścigu otwierającym dzień (o godzinie 13.50) pojawią się ogromne emocje. Na paryskim torze Vincennes odbędzie się gonitwę sulek, która jest przeznaczona tylko dla czteroletnich ogierów (dystans 2850 metrów). Do startu przystąpi 15 czterolatków, a w sulkach pojawią się czołowi powożący, którzy uczestniczyli w niedzielnym Prix d’Amerique. Przed tą gonitwą skumulowana pula czwórki w Traf Online wynosi 17 699 złotych i zapewne przekroczy 20 tysięcy, dzięki temu pierwszy wyścig staje się jeszcze ciekawszy.

  PRIX DE CHATEAUGIRON (tor Paris-Vincennes o godzinie 13.50)
  Gonitwa 1 (sulki) dla czteroletnich ogierów, które nie wygrały ponad 39 tysięcy euro. Dystans 2850 metrów.

  Wśród koni, które mają największe szanse znaleźć się w najlepszej czwórce tego wyścigu, są: Doctor Gio (nr 2), Doctor Caf (nr 4), Jeune Ami (nr 5), Dylan Dog Font (nr 8), Just A Midi (nr 9) oraz Jason (nr 13), który wydaje się mieć największe szanse na zwycięstwo. Oto ich charakterystyka i ocena szans.

  Doctor Gio (nr 2) brał udział w trzynastu wyścigach, wygrywając sześć z nich. Oprócz tych zwycięskich biegów ani razu nie udało mu się znaleźć na płatnym miejscu. Niestety, podczas swoich ostatnich sześciu wyścigów trzy razy został zdyskwalifikowany. Powozić będzie doświadczony Alessandro Gocciadoro.

  Doctor Caf (nr 4) jest dość doświadczonym koniem, ma już na koncie szesnaście wyścigów, wygrał cztery z nich. Dodatkowo osiem razy zajmował miejsce płatne, a w swoich poprzednich sześciu startach dwukrotnie został zdyskwalifikowany. W sulce zasiądzie mający dopiero 25 zwycięstw w karierze Pietro Gubellini.

  Jeune Ami (nr 5) pobiegnie dopiero szósty raz w karierze, ale mimo jego niewielkiego doświadczenia reszta stawki powinna się z nim liczyć. Ogier został zdyskwalifikowany tylko raz, dwa razy udało mu się wygrać gonitwę i tyle samo razy zajmował drugą pozycję na celowniku. Powożącym będzie Alexandre Abrivard mający na swoim koncie 1896 wygranych wyścigów. Jeune Ami jest faworytem redakcji Zone-Turf.fr oraz L’Alsace.

  Dylan Dog Font (nr 8) jest jednym z najbardziej doświadczonych koni w stawce, biegał już 21 razy. Podczas swoich startów wygrał pięć razy oraz dziewięciokrotnie uplasował się na miejscach płatnych, zarabiając w karierze 32 940 euro. Warto zwrócić uwagę na to, że wygrał dwa ostatnie wyścigi i jest w dobrej dyspozycji. Dziennikarze redakcji Le Parisien liczą, że znajdzie się w pierwszej trójce. Jako powożącego zobaczymy zbliżającego się do tysiąca zwycięstw (977) Gabriele Gelorminiego.

  Just A Midi (nr 9) ma na swoim koncie 14 biegów, w których raz zwyciężył i trzy razy zajmował miejsca płatne. Podczas siedmiu poprzednich startów trzykrotnie został zdyskwalifikowany, ale redakcja Equidii podała go w trójce swoich faworytów. W sulce zobaczymy doświadczonego powożącego i jednocześnie trenera Francka Ouvrie.

  Jason (nr 13) według redakcji Le Parisien jest głównym faworytem do zwycięstwa. Inni dziennikarze, na przykład z Turfomanii i Europe 1, również wytypowali tego ogiera w trójce swoich faworytów. Dodatkowo na portalu Equidia 36 procent niezależnych typerów oddało swój głos na to, że właśnie Jason jako pierwszy przybiegnie do celownika.

  Podczas swojej kariery wziął udział w dziesięciu wyścigach, wygrywając jeden z nich i aż sześć razy zajmując płatne miejsce. W pięciu poprzednich startach został zdyskwalifikowany tylko raz, a tor Paris-Vincennes jest dla niego szczęśliwy, ponieważ zajmował tutaj dwa razy z rzędu trzecią pozycję w dwóch swoich ostatnich wyścigach. Powożącym będzie rutynowany Pierre Levesque, mający w swoim dorobku niesamowitą liczbę wygranych – 2367.

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym Hooker Berry wygrywa Prix d’Amerique 2023. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły