More

  Polskie źrebaki 2023 (cz. 1, 3 i 6 – bis): Zobaczcie nowe zdjęcia styczniowych maluchów z Golejewka

  Hodowczyni z Golejewka Sabina Sorel przysłała nam nowe zdjęcia źrebaków urodzonych w styczniu w tej słynnej polskiej stadninie, których sylwetki prezentowaliśmy Państwu tuż po ich przyjściu na świat. To potomstwo klaczy Tawuła, Narkoza i Jałta. Dzięki nowym fotografiom możemy zaobserwować jak rosną, wzmacniają się, rozwijają młode konie w ciągu kilkunastu dni.

  Bardzo urodziwym koniem i nadzieją stadniny Iwno/Golejewko jest ogierek, który urodził się 18 stycznia. Chwytający za oko konik o interesującym rodowodzie, który jest bliskim krewnym czołowego dwulatka polskiej hodowli w sezonie 2022 – Tarika (Bush Brave – Tantra po Winds of Light). Jest bowiem synem trójkoronowanego na Służewcu ogiera Bush Brave, a jego matka Tawuła (Jape – Tabaka po Pyjama Hunt) jest wnuczką świetnej na torze i w hodowli maleńkiej klaczy Tabakiera, która jest z kolei babką Tarika.

  Oto aktualne zdjęcia “młodego Tarika”:

  Pod względem budowy i rozwoju świetne wrażenie robi klaczka (urodzona w piątek 13 stycznia), której ojcem jest czeski i słowacki derbista Touch of Genius (Galileo – Festoso po Diesis). Matką gniadej klaczki jest niezła wyścigowo Narkoza, córka niemieckiego derbisty Belenusa i znakomitej klaczy Nitisara, która wygrała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów, była druga w polskim Oaks, St. Leger i Wielkiej Warszawskiej.

  Oto zdjęcia tej kapitalnie zbudowanej wnuczki Galileo, która już sygnalizuje, że będzie “błociarą” i gracze na Służewcu mogą ją w ciemno obstawiać na grząskim torze, bo mała Narkoza z wielką ochotą wskakuje w największe błoto i kałuże:

  Ładna i wyrośnięta jest też kolejna córka ogiera Touch of Genius i Jałty, której ojcem jest niemiecki derbista Belenus. Oto zdjęcia klaczki urodzonej 7 stycznia, jako pierwszego źrebaka w tym roku w Golejewku:

  Z każdym tygodniem tego roku powinno się rodzić coraz więcej młodych koni i liczymy na dynamiczne rozkręcenie naszego cyklu “Polskie źrebaki 2023”. Zapraszamy Państwa do tworzenia wspólnie galerii źrebaków pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, urodzonych w 2023 roku w Polsce (a także za granicą, jeśli ktoś wysłał klacz na stanówkę). Poprosimy wszystkich polskich (i nie tylko) hodowców i właścicieli o przesyłanie do nas informacji o narodzinach i zdjęć małych pupili, gdy w Waszej stadninie urodzi się w tym roku źrebak.

  Chętnie na Traf News zamieścimy zdjęcia tych młodych koni, przedstawimy ich rodziców oraz hodowcę/właściciela. Mamy nadzieję na szeroki odzew i to, że powstanie dzięki temu ciekawy cykl, który też – obok walorów informacyjnych – zintegruje środowisko wyścigowo-hodowlane w Polsce, będzie jednym z elementów podniesienia prestiżu hodowcy w Polsce, zachęcenia kolejnych osób do hodowania folblutów i arabów.

  Zdjęcia nie muszą być koniecznie bardzo wysokiej jakości (zwykle pewnie technicznie będzie możliwe zrobienie na szybko zdjęcia w boksie smartfonem), chodzi o informację i pierwszy rzut oka miłośników hodowli i wyścigów na młodego źrebaka.

  Informacje prosimy przesyłać pod numer telefonu 502 499 907 (także WhatsApp) lub na adres mailowy:
  robertzielinski10.1972@gmail.com

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym syn trójkoronowanego Bush Brave’a ze swoją matką Tawułą. Fot. Sabina Sorel (Stadnina Koni Golejewko)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły

  Ta strona jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich.

  Potwierdź, że masz ukończone 18 lat lub opuść stronę.