More

  Polskie źrebaki 2023 (cz. 1, 3 i 6 – bis): Zobaczcie nowe zdjęcia styczniowych maluchów z Golejewka

  Hodowczyni z Golejewka Sabina Sorel przysłała nam nowe zdjęcia źrebaków urodzonych w styczniu w tej słynnej polskiej stadninie, których sylwetki prezentowaliśmy Państwu tuż po ich przyjściu na świat. To potomstwo klaczy Tawuła, Narkoza i Jałta. Dzięki nowym fotografiom możemy zaobserwować jak rosną, wzmacniają się, rozwijają młode konie w ciągu kilkunastu dni.

  Bardzo urodziwym koniem i nadzieją stadniny Iwno/Golejewko jest ogierek, który urodził się 18 stycznia. Chwytający za oko konik o interesującym rodowodzie, który jest bliskim krewnym czołowego dwulatka polskiej hodowli w sezonie 2022 – Tarika (Bush Brave – Tantra po Winds of Light). Jest bowiem synem trójkoronowanego na Służewcu ogiera Bush Brave, a jego matka Tawuła (Jape – Tabaka po Pyjama Hunt) jest wnuczką świetnej na torze i w hodowli maleńkiej klaczy Tabakiera, która jest z kolei babką Tarika.

  Oto aktualne zdjęcia „młodego Tarika”:

  Pod względem budowy i rozwoju świetne wrażenie robi klaczka (urodzona w piątek 13 stycznia), której ojcem jest czeski i słowacki derbista Touch of Genius (Galileo – Festoso po Diesis). Matką gniadej klaczki jest niezła wyścigowo Narkoza, córka niemieckiego derbisty Belenusa i znakomitej klaczy Nitisara, która wygrała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów, była druga w polskim Oaks, St. Leger i Wielkiej Warszawskiej.

  Oto zdjęcia tej kapitalnie zbudowanej wnuczki Galileo, która już sygnalizuje, że będzie „błociarą” i gracze na Służewcu mogą ją w ciemno obstawiać na grząskim torze, bo mała Narkoza z wielką ochotą wskakuje w największe błoto i kałuże:

  Ładna i wyrośnięta jest też kolejna córka ogiera Touch of Genius i Jałty, której ojcem jest niemiecki derbista Belenus. Oto zdjęcia klaczki urodzonej 7 stycznia, jako pierwszego źrebaka w tym roku w Golejewku:

  Z każdym tygodniem tego roku powinno się rodzić coraz więcej młodych koni i liczymy na dynamiczne rozkręcenie naszego cyklu “Polskie źrebaki 2023”. Zapraszamy Państwa do tworzenia wspólnie galerii źrebaków pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, urodzonych w 2023 roku w Polsce (a także za granicą, jeśli ktoś wysłał klacz na stanówkę). Poprosimy wszystkich polskich (i nie tylko) hodowców i właścicieli o przesyłanie do nas informacji o narodzinach i zdjęć małych pupili, gdy w Waszej stadninie urodzi się w tym roku źrebak.

  Chętnie na Traf News zamieścimy zdjęcia tych młodych koni, przedstawimy ich rodziców oraz hodowcę/właściciela. Mamy nadzieję na szeroki odzew i to, że powstanie dzięki temu ciekawy cykl, który też – obok walorów informacyjnych – zintegruje środowisko wyścigowo-hodowlane w Polsce, będzie jednym z elementów podniesienia prestiżu hodowcy w Polsce, zachęcenia kolejnych osób do hodowania folblutów i arabów.

  Zdjęcia nie muszą być koniecznie bardzo wysokiej jakości (zwykle pewnie technicznie będzie możliwe zrobienie na szybko zdjęcia w boksie smartfonem), chodzi o informację i pierwszy rzut oka miłośników hodowli i wyścigów na młodego źrebaka.

  Informacje prosimy przesyłać pod numer telefonu 502 499 907 (także WhatsApp) lub na adres mailowy:
  [email protected]

  RZ

  Na zdjęciu tytułowym syn trójkoronowanego Bush Brave’a ze swoją matką Tawułą. Fot. Sabina Sorel (Stadnina Koni Golejewko)

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły