More

  Francuski poniedziałek w Traf Online głównie dla wielbicieli kłusaków, ale nie tylko

  Podczas poniedziałkowej transmisji w Traf Online będzie możliwość obejrzenia szesnastu wyścigów z Francji, z których aż dwanaście to biegi przeznaczone dla kłusaków. Gonitwy rozgrywane będą na torach Paris-Vincennes (kłusaki), Cagnes-Sur-Mer (kłusaki) oraz Chantilly (wyścigi płaskie). Pierwszy start już o godzinie 13.50, natomiast ostatnia transmisja w Traf Online zaplanowana jest w poniedziałek na 18.12. Szybko zwracają na siebie uwagę gonitwy o numerach 1 oraz 15, ponieważ mają najwyższe pule nagród. Możliwe są również do obstawienia trzy zakłady czwórkowe (wytypowanie koni, które zajmą cztery pierwsze miejsca w danym wyścigu), w gonitwach 1, 2 i 8 z gwarantowanymi pulami po 2553 zł.

  PRIX DES ROUGES TERRES – wyścig kłusaków (sulki) przeznaczony tylko dla klaczy, Paris-Vincennes (dystans 2700 metrów). Pula nagród wynosi 51 tysięcy euro.

  W stawce tego biegu jest 15 koni, a w tym gronie bardzo dobrze zapowiadają się: biegnąca z numerem 3 Danea Di Poggio, Miss Jaja (nr 8), Junkie (nr 1) oraz Dalila Bar (nr 7).

  Danea Di Poggio (nr 3), mimo dyskwalifikacji w poprzednim starcie, jest dość mocno liczona do walki o zwycięstwo. Klacz ma na swoim koncie dopiero sześć biegów, ale dwa razy z rzędu zwyciężyła. Powozić nią będzie zwycięzca tegorocznego Prix d’Amerique Jean-Michel Bazire. Na portalu Equidia ponad 30 procent osób z grona niezależnych typerów oddało swój głos na zwycięstwo klaczy nr 3.

  Klaczą Danea Di Poggio będzie powoził zwycięzca tegorocznego Prix d’Amerique Jean-Michel Bazire

  Miss Jaja (nr 8) zwyciężyła w swoim ostatnim wyścigu (Prix de Chalons en Champagne), w sześciu startach została zdyskwalifikowana tylko raz. Wydaje się, że jest najgroźniejsza w walce o wygraną. W sulce zobaczymy świetnego Alexandre’a Abrivarda. Klacz jest bardzo mocno liczona przez dziennikarzy Europe 1, Centre Presse Aveyron i Zone-Turf.fr.

  Kolejną omawianą klaczą jest pochodząca ze Szwecji Junkie, która pobiegnie z numerem 1. Wygrała do tej pory jeden wyścig, dwa razy zajęła drugie miejsca, a to wszystko w zaledwie sześciu gonitwach. Spisuje się dobrze, prezentując stabilną dyspozycję fizyczną zgłasza kandydaturę do walki o dalsze miejsca w pierwszej czwórce. Walczyć będzie razem ze zwycięzcą ponad 400 wyścigów, którym jest Thomas Levesque.

  Szanse na przybiegnięcie w pierwszej czwórce ma również Dalila Bar (nr 7), która w trakcie swojej kariery startowała sześciokrotnie i ani razu nie została zdyskwalifikowana. Dodatkowo klacz nie pojawiła się na celowniku niżej niż na piątej pozycji, wygrywając także jedną gonitwę. Powozić nią będzie syn wyżej wymienionego zwycięzcy Prix d’Amerique 2023, Nicolas Bazire.

  PRIX DE MONSEGUR – Gonitwa kłusaków (sulki) na dystansie 2700 metrów o godzinie 17.55 z najwyższą pulą nagród w ciągu dnia (dla właścicieli najlepszych pięciu koni), wynoszącą 59 tysięcy euro.

  Faworytem tej gonitwy jest biegnący z numerem 6 Harlem De Bucy, niepokonany od 10 grudnia 2022 roku. Dodatkowo w sulce zasiądzie Alexandre Abrivard, który powozi ogierem od trzech startów i razem spisują się doskonale. Koń jest wszechstronny, wygrywał na dystansach od 2100 metrów do 2950 m. Zdaniem dziennikarzy Centre Presse Aveyron, powinien odnieść w poniedziałek kolejne zwycięstwo.

  Największym zagrożeniem w walce o zwycięstwo dla wyżej wymienionego faworyta jest Hubble Du Vivier (nr 11). Ogier naprawdę dobrze wszedł w nowy sezon, wygrywając swoje poprzednie dwie gonitwy. Startował w bardzo podobnej stawce. Powozić nim będzie rutynowany Sebastien Ernault, jednocześnie będący trenerem tego konia.

  Kolejny w kolejce do omówienia jest Herodo Bello, który wystartuje z numerem 4. Ostatnio dwa razy z rzędu zajął czwartą pozycję i wydaje się, że będzie mu trudno nawiązać walkę z wyżej wymienionymi końmi. Jednak walka o 3-4 miejsce jest w jego zasięgu. Powożący z pewnością wie, jak walczyć o dobre pozycję, ponieważ w sulce usiądzie Eric Ruffin, mający na koncie ponad 4400 zwycięstw w karierze.

  Powalczyć o dalsze miejsce w pierwszej czwórce może też Hardi Crown (nr 2), który od początku roku notuje coraz lepsze wyniki. Poprzednie dwa starty zakończył na miejscu piątym, a następnie był czwarty. Powozić będzie Yoann Lebourgeois.

  Typy portalu Equidia: Harlem de Bucy (7) – Hubble du Vivier (11) – Herodo Bello (4) – Hardi Crown (2)

  Zapraszamy do oglądania transmisji w Traf Online

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym faworyt poniedziałkowej gonitwy numer 15 Harlem De Bucy, wygrywa jedną z gonitw

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły