More

  W środę w Traf Online wysoka skumulowana pula czwórki w gonitwie dla kłusaków na torze Paris-Vincennes

  Kibiców wyścigów konnych czeka kolejna dawka emocji podczas transmisji w Traf Online z gonitw we Francji. W środę biegi będą rozgrywane na trzech torach: Paris-Vincennes (kłusaki), Pont De Vivaux w Marsylii (gonitwy płaskie) i Pau (przeszkody oraz płoty). Pierwszy start już o godzinie 13.30, ostatnia gonitwa (a jest ich 16) zaplanowana jest na 18.00. Tego dnia możliwe do obstawienia będą dwie czwórki, czyli wytypowanie we właściwej kolejności czterech pierwszych koni na celowniku w danym wyścigu, a we wtorek w kilku gonitwach nie były one trafione. Pierwszy taki zakład już w gonitwie drugiej w planie dnia Traf Online (godz. 13.55), w której skumulowana pula czwórki wynosi 3288,48 zł. Ten bieg dla kłusaków na Paris-Vincennes ma też najwyższą spośród wszystkich pulę nagród dla właścicieli koni – 57 tysięcy euro. Będą też ciekawe gonitwy dla folblutów, poniżej analizujemy wyścig numer 15, jest to reclamer (gonitwa sprzedażowa) w Marsylii dla trzyletnich folblutów na dystansie 1500 metrów.

  PRIX DE CHATEAUROUX to bieg dla kłusaków (sulki) na dystansie 2100 metrów (tor Paris-Vincennes, pula nagród 57 tysięcy euro, godzina 13.55)

  Faworytem w tym wyścigu wydaje się być Zorro Wind (nr 13), który biegał nie tylko we Francji ale również w Szwecji. Ten ośmiolatek wygrał swoje trzy poprzednie wyścigi i dotychczas zarobił w karierze ponad 176 tysięcy euro. Doświadczony powożący Matthieu Abrivard powiedział, że koń zrobił na nim spore wrażenie. Dobrze czuje się na dystansie 2100 metrów, ponieważ na takim właśnie zwyciężył ostatni raz. Jako głównego kandydata do zajęcia pierwszego miejsca typują go portale: Equidia, Zone-Turf.fr i Province Courses.

  Groźnym rywalem może być Fanatic Flash (nr 4), zwycięzca w swoich poprzednich dwóch startach, w których zarobił ponad 198 tysięcy euro. Jednak ten koń jeszcze nie biegał w obecnym sezonie, dlatego jego aktualne możliwości są pewną niewiadomą. Ostatni raz ścigał się pod koniec grudnia ubiegłego roku, spisując się świetnie na dystansie 2100 metrów. Jest wszechstronny, ponieważ wygrywał również na 2725 m. Świeżość i długi odpoczynek od ostatniej gonitwy mogą być jego dużym atutem w walce o pierwsze miejsce. Powozić nim będzie zwycięzca trzynastu wyścigów w tym sezonie David Thomain.

  Na miejsce w pierwszej czwórce ma również szansę Zante Laser, która wystartuje z numerem 3. Klacz w poprzednim biegu została zdyskwalifikowana, ale we wcześniejszym wyścigu udało się jej wygrać w “świątyni kłusaków”, czyli na paryskim Vincennes na dystansie 2700 metrów. Zarobiła do tej pory ponad 188 tysięcy euro. Zante Laser dysponuje dobrym finiszem i jeśli tylko utrzyma się blisko czołówki, ma szansę na zajęcie wysokiej pozycji. W sulce zasiądzie doświadczony Franck Nivard.

  Kandydatką do walki o podium jest jeszcze Elene Bourgeoise (nr 1), kończąca tegoroczne biegi na miejscu drugim i czwartym. W ciągu kariery zarobiła ponad 197 tysięcy euro i ma szansę znów powalczyć o płatną pozycję. Ścigała się już 76 razy i wygrała 7 wyścigów. Portale Turf-fr.com i Equidia typują tę klacz do zajęcia trzeciego lub czwartego miejsca. Powozić nią będzie Alexandre Abrivard, którego rodzina jest bardzo mocno związana z wyścigami kłusaków.

  Typy Traf Online: 13-3-4-5

  Typy portalu Equidia: 13-4-1

  Le Parisien: 13-4-12

  Turfomania: 4-13-3

  PRIX DES PLATANES – gonitwa dla trzyletnich koni pełnej krwi angielskiej na dystansie 1500 metrów (tor Pont De Vivaux w Marsylii, reclamer, nawierzchnia PSF, godzina 17.42).

  Mocno liczona do zwycięstwa w tym wyścigu, mimo najwyższej wagi w polu (58,5 kg) jest Riski Chope (nr 1), klacz w tym sezonie biegała już dwa razy i jeszcze nie udało się jej wygrać. Jednak jako dwulatka zwyciężyła dwukrotnie, w tym ostatni raz na dystansie 1500 metrów w grudniu właśnie na torze w Marsylii. Jest córką Vale Of York, który wygrał gonitwę G1 dla dwulatków w Stanach Zjednoczonych (Breeder’s Cup Juvenile). Klaczy dosiądzie dwunasty w tegorocznym rankingu jeźdźców gonitw płaskich Anthony Crastus.

  Faworytka gonitwy w Marsylii, trzyletnia Riski Chope, jako dwulatka wygrała dwa wyścigi, na torze Pont De Vivaux właśnie oraz w Mont-de-Marsan (na zdjęciu). Fot. Equidia

  W walce o zwycięstwo ma szansę również znaleźć się Just Sleek (nr 4), której ojciec Johnny Barnes nie miał wielkiej kariery wyścigowej, w wieku trzech lat wygrał gonitwę Prix Quincey (G3). Klaczy jednak jeszcze nie udało się zająć pierwszego miejsca, najlepszy wyścig zrobiła 2 stycznia na dystansie 1500 metrów. Dosiadać ją będzie Guillaume Millet.

  Do rywalizacji o czołową pozycję może włączyć się biegnąca z numerem 8 dobra pochodzeniowo Clemenza (Motivator – Perfect Stranger po Invincible Spirit), której ojciec wygrał Epsom Derby, pokonując wtedy świetnego Dubawiego. Klacz natomiast od czerwca zeszłego roku nie zwyciężyła w żadnej gonitwie. Pojedzie na niej dżokej Sylvain Ruis, a atutem klaczy będzie niska waga 54,5 kg.

  Jej dziadek Invincible Spirit słynie z tego, że przekazuje potomkom sporo szybkości (najlepsze konie po nim to Kingman, Magna Grecia, Territories, Lawman, Moonlight Cloud, Charm Spirit, Shalaa, Mayson, Profitable, National Defense) natomiast ojciec Motivator daje głównie konie długodystansowe. Najlepsza spośród jego przychówku była oczywiście Treve, która dwa razy wygrała Nagrodę Łuku Triumfalnego.

  W Polsce bardzo dobrze biegał syn Motivatora Anator, który w wieku trzech lat wygrał nagrody Strzegomia i Iwna, był drugi jako dwulatek w nagrodach Ministra Rolnictwa i Mokotowskiej.

  Raczej o dalsze pozycje w najlepszej czwórce powalczyć może Odine (nr 5), która wygrała swoją pierwszą gonitwę 2 stycznia tego roku. Niestety, w kolejnych biegach nie zmieściła się w najlepszej piątce, biegając dwa razy. Dlatego nie jest uwzględniana w gronie pretendentów do zajęcia pierwszego miejsca. Dosiadać jej będzie zdolna amazonka z Norwegii Frida Valle Skar.

  Typy Traf Online: 1-4-5-8

  Zapraszamy do oglądania transmisji ze środowych wyścigów na francuskich torach w Traf Online.

  Karol Pilich

  Na zdjęciu tytułowym Zorro Wind, faworyt środowej gonitwy dla kłusaków na torze Paris-Vincennes o godzinie 13.55. Fot. Equidia

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły