More

  Polskie źrebaki 2023 (cz. 11): Zwyciężczyni Wielkiej Warszawskiej Rain and Sun urodziła klaczkę po Baliosie!

  „Dziś w nocy Rain And Sun urodziła klaczkę po Balios. Wielkie podziękowania dla szefostwa i całej ekipy Stadniny Pegaz” – napisała do nas w sobotę 11 lutego około godziny 13 Katarzyna Kozłowska, która przed laty zakupiła we Francji klacz Rain and Sun, a ta wygrała dla niej Wielką Warszawską 2018. Pani Kasia jest też szczęśliwą hodowczynią młodej klaczki.

  Pierwsze chwile na świecie klaczki po Baliosie od Rain and Sun

  Katarzyna Kozłowska ma świetne oko i rękę do zakupu koni. To ona wybrała, kupioną w 2016 roku na listopadowej aukcji roczniaków Arqany w Deauville, za skromną sumę 2 tysiące euro, klacz Rain and Sun (Zambezi Sun – Rainallday po Cadoudal), która dokonała niebywałej sztuki. Mimo że nie biegała jako dwulatka, w wieku trzech lat wygrała jesienią dla niej, w treningu jej męża Janusza Kozłowskiego, najważniejszy wyścig porównawczy w Polsce – Wielką Warszawską 2018, sprawiając dużą niespodziankę.

  Rain and Sun wygrywa Wielką Warszawską 2018

  Rain and Sun wygrała też Nagrodę Krasne, była druga w nagrodach Novary i Villarsa oraz czwarta w polskim Oaks. W sumie biegała 12 razy i wygrała 5 wyścigów oraz ponad 195 tysięcy złotych. W treningu Kozłowskich jest już pierwszy przychówek Rain and Sun, dwuletnia klaczka o ciekawym imieniu Raj Mi Daj (po Ecosse).

  W październiku 2021 roku na kolejnej aukcji roczniaków w Deauville Katarzyna Kozłowska znów dokonała szczęśliwego zakupu. Za także niewygórowaną kwotę, 5 tysięcy euro, nabyła syna ogiera Dariyan i klaczy Shining Way – Senlisa, który w sezonie 2022 wygrał Nagrodę Mokotowską dla dwulatków i zyskał miano zimowego faworyta na Derby.

  Pierwszy pocałunek od mamy dla córki

  Ojcem klaczki urodzonej w sobotę 11 lutego jest wyhodowany przez szejka Sultana Bin Khalifa Al Nahyana Balios (Shamardal – Elle Galante po Galileo) w treningu Davida Simcocka nie biegał dużo, tylko 6 razy, wygrał dwa wyścigi, ale zdołał odnieść jeden prestiżowy sukces – jako trzylatek zwyciężył podczas Royal Ascot w King Edward VII Stakes G2 na 2400 m. Był też drugi w Newmarket Stakes LR na 2000 m. Wygrał też z debiutu jako dwulatek w listopadzie w Kempton na 1600 m.

  Startował też w Grand Prix de Paris G1 na 2400 m, gdzie zajął piąte miejsce na 6 koni, ale stracił do zwycięskiego Erupt tylko 3,5 długości. Kompletnie nie wyszedł mu wyścig Great Voltigeur G2 w Yorku na 2400 m, gdzie zajął szóste miejsce na 7 koni, ale aż 43 długości za zwycięskim Storm The Stars.

  Zakończył karierę startem jako czterolatek na torze Meydan w Dubai City of Gold G2 na 2400 m, w którym był czwarty na sześć koni, ponad 9 długości za dobrym Postponed. Balios zarobił w całej karierze 168 tysięcy funtów, rating w Racing Post 115.

  Balios – ojciec małej klaczki, hodowli Katarzyny Kozłowskiej

  W sezonie 2018 krył we Francji w Haras du Hoguenet po 2500 euro. Urodziło się z tego rocznika 9 koni po nim, z których 3 wyszły dotąd do startu. Najlepszy z nich jest Winteriscoming, który wygrał już dwie gonitwy płotowe i był z miejscem w wyścigu Pattern.

  W sezonie 2022 z pierwszego w naszym kraju rocznika po ogierze Balios z dobrej strony pokazał się Juris, który wygrał z debiutu we Wrocławiu, a w Nagrodzie Mokotowskiej zajął bliskie piąte miejsce, a także Pagani, półsiostra derbisty Patronusa.

  Z każdym tygodniem tego roku powinno się rodzić coraz więcej młodych koni i liczymy na dynamiczne rozkręcenie naszego cyklu “Polskie źrebaki 2023”. Zapraszamy Państwa do tworzenia wspólnie galerii źrebaków pełnej krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej, urodzonych w 2023 roku w Polsce (a także za granicą, jeśli ktoś wysłał klacz na stanówkę). Poprosimy wszystkich polskich (i nie tylko) hodowców i właścicieli o przesyłanie do nas informacji o narodzinach i zdjęć małych pupili, gdy w Waszej stadninie urodzi się w tym roku źrebak.

  Czy to maleństwo zobaczymy w Wielkiej Warszawskiej 2026?

  Chętnie na Traf News zamieścimy zdjęcia tych młodych koni, przedstawimy ich rodziców oraz hodowcę/właściciela. Mamy nadzieję na szeroki odzew i to, że powstanie dzięki temu ciekawy cykl, który też – obok walorów informacyjnych – zintegruje środowisko wyścigowo-hodowlane w Polsce, będzie jednym z elementów podniesienia prestiżu hodowcy w Polsce, zachęcenia kolejnych osób do hodowania folblutów i arabów.

  Zdjęcia nie muszą być koniecznie bardzo wysokiej jakości (zwykle pewnie technicznie będzie możliwe zrobienie na szybko zdjęcia w boksie smartfonem), chodzi o informację i pierwszy rzut oka miłośników hodowli i wyścigów na młodego źrebaka.

  Informacje prosimy przesyłać pod numer telefonu 502 499 907 (także WhatsApp) lub na adres mailowy:
  [email protected]

  Robert Zieliński

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły