More

  Kilkanaście tysięcy w skumulowanej czwórce, ponad 3 tys. zł w kwincie – we wtorek 16 gonitw z Francji w Traf Online

  W poniedziałek nikomu nie udało się trafić czwórki w Traf Online w zakładach na wyścigi francuskie. Pula jest skumulowana do 9336 zł i z pewnością we wtorek zbierze się w niej grubo powyżej 10 tys. zł. W programie dnia są dwie czwórki, pierwsza już w gonitwie nr 2 dla kłusaków na Paris-Vincennes – Prix de la Genevraye o godzinie 13.50 (2100 m, 16 koni). Druga czwórka w biegu nr 11 o godzinie 16.27 – to będzie wyścig płaski w Pornichet Prix Longboard na 2100 m (handicap divise), w którym na starcie stanie aż 16 czteroletnich i starszych koni. W poniedziałek nie została trafiona także kwinta i we wtorek rozpoczynamy grę od puli 3064 zł (będą to gonitwy od 3 do 7 w planie dnia Traf Online, pierwsza z tych gonitw o godz. 14.07).

  Start transmisji i zakładów w Traf Online we wtorek od godziny 13.25, gdy zostanie rozegrana gonitwa dla kłusaków na torze Agen la Garenne. Pierwsza szansa na trafienie czwórki już w kolejnym wyścigu, na torze Paris-Vincennes o godzinie 13.50. Prix de la Genevraye to gonitwa na 2100 m dla czteroletnich kłusaków z pulą nagród 39 tysięcy euro (kategoria D).

  W stawce 14 koni dość zdecydowanym faworytem będzie prawdopodobnie Joueur Danica (nr 5) z notowaniami około 4:1. Jego trenerem i powożącym jest Jean-Philippe Monclin. Joueur Danica to stosunkowo mało doświadczony kłusak, w karierze startował dotąd tylko cztery razy, ale trzy starty miał bardzo udane. Wygrał pierwsze dwa wyścigi – w grudniu 2021 roku w Nantes na 2275 m i w styczniu 2022 na Vincennes na 2850 m. Po przerwie wyszedł do startu w Bordeaux 29 grudnia 2022 i to był nieudany występ na 2550 m, bo zajął dopiero 7 miejsce, ale z innym powożącym.

  29 stycznia tego roku znów w sulce zasiadł Monclin i Joueur Danica spisał się znacznie lepiej w Nantes na 3000 m, zajmując trzecie miejsce w gonitwie trochę niższej kategorii E. Teraz znów trener nim powozi i powinien to być udany występ, ale trzeba też brać pod uwagę to, że ten czterolatek nigdy jeszcze nie startował w wyścigu na tak krótkim dystansie.

  Dwaj groźni rywale ogiera Joueur Danica to Jupiter France (nr 14) i Jovial Haufor (nr 8), których wstępne notowania wynosiły około 5:1. Groźniejszy wydaje się Jupiter France, który doszedł do wysokiej formy. Miał w karierze 5 startów, pierwsze dwa niezłe (2 i 3 miejsce) i dwa kolejne niezbyt udane (był ósmy i dziewiąty), ale 8 lutego na torze Paris-Vincennes zwyciężył w gonitwie kategorii E na 2850 m (w ubiegłym roku był drugi na 2150 m więc dzisiejszy dystans też raczej będzie mu odpowiadał).

  Najbardziej doświadczony z trójki faworytów jest Jovial Haufor, który startował 9 razy i wygrał jeden wyścig. Było to 20 sierpnia 2022 roku na torze Craon na dystansie zbliżonym do dzisiejszego 2275 m. Ostatnie dwa starty na Vincennes ten czterolatek także miał udane, zajmował w grudniu drugie i trzecie miejsce, także na podobnych dystansach. Półtora miesiąca odpoczywał, powinien być świeży, w formie i powalczyć o zwycięstwo. Tym razem nie będzie jednak nim powoził trener Christian Bigeon, ale Damien Bonne.

  Zwycięzca powinien raczej wyłonić się z tej trójki, natomiast o dalsze miejsca w czwórce mogą też powalczyć kłusaki z numerami 4, 6, 7 i 11. Czarnym koniem gonitwy może okazać się koń nr 12.

  Typy Traf Online: 8-14-5-7.

  Equidia: 14-7-8

  Le Parisien: 14-8-5

  Zone-Turf.fr: 4-14-11

  Druga czwórka tego dnia w Traf Online będzie do gry w biegu nr 11 o godzinie 16.27 – to będzie wyścig płaski w Pornichet Prix Longboard na 2100 m (handicap divise, kategoria 4), w którym na starcie stanie aż 16 czteroletnich i starszych koni.

  Jak często bywa w tak licznie obsadzonych handicapach ze zróżnicowanymi wagami, nie ma zdecydowanego faworyta. Wybraliśmy dla Państwa do omówienia pięć koni, które wydają się mieć największe szanse na czołowe miejsca – to nr 13, 12, 9, 7 i 14.

  Najpewniejszym kandydatem do walki o zwycięstwo wydaje się być z nr 13 dziewięcioletni doświadczony wałach Papa Winner (Salut Thomas – Palea pod Red Ransom). Poniesie on korzystną wagę 54 kg i ma w siodle jednego z najlepszych jeźdźców w tej stawce – Eddy’ego Hardouina. Papa Winner – wbrew nazwie – to raczej kandydat do wysokiej pozycji niż zwycięstwa, bo w karierze biegał aż 93 razy, a wygrał tylko raz (zarobił z premiami ponad 143 tysiące euro).

  Od listopada biegał już 6 razy. Jest ostatnio w formie. 28 grudnia był czwarty na tym samym torze Pornichet i na tym samym dystansie 2100 m. 13 stycznia zajął czwarte miejsce w Deauville na 1900 m pod Hardoiuinem w gonitwie wyższej kategorii (trzeciej). W ostatnim starcie 4 lutego (też w Deauville na 1900 m) był trzeci, z niską wagą 52 kg pod amazonką.

  Atut niskiej wagi (52,5 kg) postara się też wykorzystać ośmioletni wałach Semeur (Planteur – Desca po Cadeaux Genereux) z nr 13, na którym pojedzie mało doświadczony Antoine Subias. Na 58 startów wygrał dwa wyścigi, jest ostatnio w wysokiej formie, był w styczniu i lutym dwa razy drugi w Deauville na 2500 m.

  Dodatkowo do tej gonitwy został dopisany z nr 9 ośmioletni wałach Al Rassoul (Elusive City – Tunis po Dubai Destination), na którym pojedzie doświadczony dżokej Fabrice Veron. Na 96 startów wygrał 6 zwycięstw i z premiami 168 tysięcy euro. Tej zimy jednak nie grzeszy formą, bo w Pornichet był dziesiąty i szósty, a Deauville piętnasty. Najlepszy miał jednak ostatni wyścig i to jest dobry prognostyk na dziś, zwłaszcza, że też poniesie korzystną wagę 54,5 kg.

  Zwycięstwo w tym roku ma już na koncie sześcioletni wałach Burn One Down (Evasive – Maita po Tertullian) z nr 7, na którym pojedzie niedoświadczona amazonka i z dość wysoką wagą 58 kg w porównaniu z najgroźniejszymi rywalami. To jednak solidny koń, na 44 starty, wygrał dotąd 5 wyścigów, ostatni raz 9 stycznia w Pau na 2400 m, też pod amazonką, ale Merou, a nie Duchesnay. 3 lutego był ósmy w handicapie w Deauville na 2500 m pod wysoką wagą 59,5 kg.

  Niska waga 54 kg będzie też atutem dziewięcioletniego wałacha z nr 14 Longroy (Oasis Dream – Leaupartie po Stormy River), którego trenerem i właścicielem jest Thierry Poche. Pojedzie na tym koniu Ludovic Boisseau, na stałe współpracujący z Alicją i Robertem Karkosami. Longroy w karierze biegał już 92 razy i wygrał 3 wyścigi. Ostatnio jest niemiłosiernie eksploatowany. Od 1 grudnia biegał aż 9 razy! W lutym był dwa razy trzeci – w Deauville na 2500 m i Pornichet na 2400 m.

  O niespodzianki w tej gonitwie mogą się też postarać biegnący z najwyższą wagą w polu Raise The Stakes z nr 1 (60 kg) i z najniższą (52,5 kg) Barsham z nr 14, na którym pojedzie Anthony Barzalona.

  Typy Traf Online: 12-13-3-14

  RZ

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły