More

  Listed dla Wielkiej Warszawskiej!

  Po wieloletnich staraniach organizatora wyścigów konnych na Torze Służewiec – Totalizatora Sportowego – oraz Polskiego Klubu Wyścigów Konnych możemy z dumą poinformować, że sztandarowy polski wyścig – Wielka Warszawska – uzyskał status gonitwy Listed

  Ten międzynarodowy „znak jakości” przyznawany przez European Pattern Committee sprawia, że Wielka Warszawska, jako pierwszy wyścig z naszego rejonu dla koni pełnej krwi angielskiej, znalazł się na wyścigowej mapie Europy.  

  Przypomnijmy, że w sezonie 2023 pula nagród w Wielkiej Warszawskiej wzrosła do rekordowych 478 250 zł! Oprócz najwyższych w Europie Środkowo-Wschodniej nagród konie będą rywalizowały o prestiżowy status „Black Type”, a to jest świetna wiadomość dla polskich właścicieli i hodowców. 

  Wielka Warszawska jest najważniejszym wyścigiem porównawczym w Polsce. W ostatnich latach coraz częściej możemy oglądać w niej gości z zagranicy, co w połączeniu z sukcesami Night Tornado we Francji oraz Hipop de Loire w Niemczech pozwoliło spełnić wymagania EPC. 

  W tym sezonie Wielka Warszawska odbędzie się 1 października. Już dziś zapraszamy na Tor Służewiec! To tu bije wyścigowe serce stolicy! 

  Udostępnij

  Powiązane artykuły

  Zbliżające się wydarzenia

  Najnowsze artykuły